[?] co po c++

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Actus 16. 8. 2006 20:50

co sa mam ucit po c++ ? uvazoval som ze sa naucim win api, alebo C#. pls co sa mi viac hodi a doporucte nejaku good ucebnicu. diky
Actus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jamalius 17. 8. 2006 06:44

Actus píše:co sa mam ucit po c++ ? uvazoval som ze sa naucim win api, alebo C#. pls co sa mi viac hodi a doporucte nejaku good ucebnicu. diky


No ked uz ovladas C++, mozes sa zacat ucit programovat... :wink:
Jamalius
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z@chi 17. 8. 2006 08:24

Ja by jsem se zacal urcite po C++ ucit C#, pokud delas ve windows.
Bohuzel na internetu v cestine moc dobrych tutorialu nenajdes.
Ale knih na toto tema je hromada.

Podle mne je jazyk C# no hoodne velke urovni, hlavne pokud programujete ve windows.
//vzdyt to tvrdi i Bil G. :-)
Z@chi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzon 17. 8. 2006 08:39

Z@chi píše:Ja by jsem se zacal urcite po C++ ucit C#, pokud delas ve windows.
Bohuzel na internetu v cestine moc dobrych tutorialu nenajdes.
Ale knih na toto tema je hromada.

Podle mne je jazyk C# no hoodne velke urovni, hlavne pokud programujete ve windows.
//vzdyt to tvrdi i Bil G. :-)

Bill uz toho nakecal...
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod Dzon 17. 8. 2006 08:40

Actus píše:co sa mam ucit po c++ ? uvazoval som ze sa naucim win api, alebo C#. pls co sa mi viac hodi a doporucte nejaku good ucebnicu. diky

no... pokud umis ten jazyk jen teoreticky [tj. neumis pouzivat napr winapi nebo nejake jine api] tak s vypoctem faktorialu v c++ se moc nechytnes...
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod clayman 17. 8. 2006 08:48

Nektery thready tady mi prijdou jako z mistrovstvi sveta v ovladani jazyku... Naucil jsem se C/C++/C#/Javu/Perl/Python/cokoliv, co dal???

Prece clovek se neuci programovaci jazyk jen proto, aby umel programovaci jazyk. Mozna jsem naivni, ale myslim si, ze na pocatku by mela vzdycky byt predstava, co chci delat, k cemu ten jazyk potrebuju a ceho s jeho znalosti chci dosahnout. Znalost jazyka neni cil, jen jeden z kroku, ktery je treba udelat na ceste k tomu "vyssimu cili."

No nic, tot muj skromny nazor. :)
clayman
Junior

Odeslat příspěvekod Z@chi 17. 8. 2006 08:57

Dzon píše:Bill uz toho nakecal...

:-)

clayman píše:Nektery thready tady mi prijdou jako z mistrovstvi sveta v ovladani jazyku... Naucil jsem se C/C++/C#/Javu/Perl/Python/cokoliv, co dal???

presne tak to pripada i mne. A takovych threadu porad pribiva. Dene je tady alespon jeden.
Z@chi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 8. 2006 09:01

Skús Javu, alebo Assembler. Oboje má svoju krásu...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z@chi 17. 8. 2006 09:14

to cupacabras: assembler ne. Po C++ by jsem zase navazal na jiz ziskane vedomosti z tohoto jazyka a sel do C sharp.
Assembler se sice hodi vzdycky :-) umet, ale v tomto pripade by jsem se ho neucil.

Ono je taky otazka na jake urovni to Cecko umis? :D
Z@chi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _BoB_ 17. 8. 2006 09:47

Programátor neprogramuje v jednom programovacím jazyku. Jazyk je jen nástroj pro daný účel.
Pokud chcete programovat, tak se naučte programovat a ne jen jeden jazyk (nebo dva, tři, deset). To znamená proniknout do algoritmizace, teorie složitosti, informatiky; pochopit důležité datové struktury, pochopit komunikační technologie, sítě, ... Je toho prostě moc.
_BoB_
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 8. 2006 09:55

Jasné, fakt je ten, že medzi "vedieť programovací jazyk" a "vedieť programovať" je podstatný rozdiel...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clayman 17. 8. 2006 10:04

_BoB_ píše:Programátor neprogramuje v jednom programovacím jazyku. Jazyk je jen nástroj pro daný účel.
Pokud chcete programovat, tak se ab]naučte programovatt/b] a ne jen jeden jazyk (nebo dva, tři, deset). To znamená proniknout do algoritmizace, teorie složitosti, informatiky; pochopit důležité datové struktury, pochopit komunikační technologie, sítě, ... Je toho prostě moc.p/quote]


Souhlasil bych az po ty komunikacni technologie. Odtamtud dal uz je to specializace, ktera nesouvisi s programovanim jako takovym.
clayman
Junior

Odeslat příspěvekod Actus 17. 8. 2006 10:25

nojo tak ok pls poradte mi nejaku dobru knihu o winapi alebo o tej algoritmizacii. ako sa mam teda naucit PROGRAMOVAT? je mi jasne ze musim programovat,programovat a ... ale predsalen by sa hodila nejaka ta dobra kniha alebo tutorial alebo take daco podla coho by som siel. dik
Actus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z@chi 17. 8. 2006 10:30

Do winapi se nepoustej, to uz se v dnesni dobe moc nepouziva. Raci si vyber nejakou jinou knihovnu.
Treba GTK.
Z@chi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgorK 17. 8. 2006 10:39

predpokladam, ze mas uz v malicku polymorfizmus, singletony, vektory, virtualne metody, templates, STL kniznicu pripadne MFC, dedenie, ... . dobry programator sa pozna podla toho, nie kolko jazykov vie(nie zeby aj toto nebolo potrebne), ale ako vie pisat efektivne algoritmy. takze byt tebou, svoje usilie by som teraz venoval samotnemu programovaniu v C++.
I own all your code - pay me all your money!
IgorK
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků