NB na Office, Delphi, internet, nutná Wifi, max 25k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Martin S 21. 8. 2006 12:07

Dobrý den,

snažil jsem se vybrat nějaký NB, ale čím víc jsem toho přečetl, tím víc jsem se do toho zamotal. Proto prosím o radu.

NB by měl sloužit na práci, Office, Delphi, internet, možná filmy, nutná Wifi. Jsem ochoten za něj zaplatit kolem 20t, max 25t Kč.
Z přečtených diskuzí jsem usoudil, že Acer není nic moc, tak jsem se začal poohlížet po něčem z Asus.
Představoval bych si asi takto:
- disk 80GB, 5400ot
- RAM aspoň 512MB
- procesor - nevím který vybrat
- displej širokoúhlý 15 palců

Všimnul jsem si, že asus má téměř všechny displeje lesklé, přitom si myslím, že praktičtější je matný.

Budu vděčný za každou radu

//edit C.: Upraveny titulok.
Martin S
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 21. 8. 2006 12:13

všechny tvoje požadavky jsou asi jako moje. Problem bude podle meho s procesorem Starši Pentium M nebo Core Solo / Duo ? tady se projeví cena :o( Jinak mam taky Asus a nestěžuju si :o)

je to sice na hranici ceny ale myslim že by jsi nelitoval...
http://www.asus.as/inshop/scripts/group.asp?itemID=4662&level=742
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin S 21. 8. 2006 12:20

Já jsem spíš uvažoval nad Sempron
Martin S
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 21. 8. 2006 12:23

ja se v AMD moc nevyznam ale dal bych si pozor aby moc nežral, tak jako třeba Celeron M
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z@chi 21. 8. 2006 12:24

Co takhle pouzit hledani.
Kazdy den je tady zalozeno nekolik threadu, kde nekdo hleda svuj ideanli notebook.

jinak se mrkni na asusy. V tve cenove relaci to bude asi fakt nejlepsi volba.
treba na stranku asusteam.cz
Z@chi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin S 21. 8. 2006 12:25

A ktomu odkazu na NB. Jediné co mi vadí je ten lesklý displej, nevím, jak by byly znát odlesky
Martin S
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 21. 8. 2006 12:55

venku budou asi odlesky znat.. ale co je mivaji v prodejnach, tak mi prijdou vpohode :)

podani barev je na lesklem display ohodne hezci
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafo 21. 8. 2006 13:03

taky si chci vzi podobny NB. Stejny ale s 1400*1050, zda se mi tento model lepší :D : http://www.asus.as/inshop/scripts/group ... &level=746
co na nej rikate? asi ale zvetsim RAM na 1024 :D
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 21. 8. 2006 13:14

u mne zatim vede tenhle :)

http://www.alza.cz/notebook-asus-f2j-5d003p-d65591.htm

ale je uz o "neco" drazsi
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafo 22. 8. 2006 13:13

Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod Martin S 23. 8. 2006 06:11

Mě se zrovna NB od fujitsu-siemens moc nelíbí, už jsem se rozhodnul pro asus.
Martin S
Junior

Odeslat příspěvekod Seraphim 23. 8. 2006 10:09

Ted to bude vypadat, ze propaguju co jsem si objednal, ale co takhle Dell Inspiron 6400? Essential vyjde na 22500,- vc DPH a je to core duo 1.66, 512 RAM...vlastne splnuje vsechny tvoje pozadavky ale je 15.4"...
Seraphim
Junior

Odeslat příspěvekod Martin S 25. 8. 2006 12:16

Tak po několika dnech hledání jsem si vybral Asus A6M-Q015.
Myslíte že bude dobrý?

Doma jsem připojen na internet přes wifi s venkovní anténou. Existuje nějaké zařízení, které bych připojil k anténě a vytvořilo by mi malou síť wifi doma a já se mohl s NB i s PC připojit na internet? Nebo budu muset koupit do PC ještě jednu Wifi kartu a připojit se s NB k internetu přes PC?
Prosím poraďte a omluvte špatné vyjadřování, v této problematice se moc nevyznám.
Martin S
Junior

Odeslat příspěvekod Seraphim 25. 8. 2006 13:44

Na tohle bys potreboval WiFi router (cca 2000,-). Do toho zapojis antenu a pak se muzes pripojit s cimkoli co zvlada WiFi takze bysis treba koupil WiFi PCI kartu (cca 700,-) do stolniho PC. Nebo by to slo tak ze bys mel antenu na pojenou primo na PC a pak z PC kabel do routeru (musel bysis koupit jeste jednu sitovou kartu - 150 ,-) a pripojoval byses s notesem k netu pres PC ktery byse chovalo pro notes jako server...
Seraphim
Junior

Odeslat příspěvekod iliv 25. 8. 2006 15:35

Seraphin dobre si sa zamotal. Naco by mu bol akoze ten router v druhom pripade, ked ako router by sa mu choval PC?

Najlacnejsie riesenie je kupit dalsiu sietovu kartu do PC a prepojit ho kablom s notebookom. Nevyhodu to ma len tu si s noteebok nemobilny.
iliv
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků