Problém s timeouty - domácí WIFI sí?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petrvacu 27. 8. 2006 16:08

Ahoj,
v domácí síti mám zapojené do routeru ASUS WL-530G jedno PC (klasicky přes LAN) a dále ASUS notebook přes WIFI. A právě s tím notebookem mám problémy. Pokud dám ping -n 100 -l 32 -w 4000 na router, tak mi vychází cca 1-7% timeoutu (síla signálu mezi 60-ti a 80-ti %, průměrný ping cca 3ms). K těmto timeoutům dochází ve větší či menší míře po celém bytě, Na PC připojeném přes LAN je 100% úspěšnost PINGu a doba 1ms.
Je to normální? Nevíte někdo, co s tím? Díky.
petrvacu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod infmtk 27. 8. 2006 16:14

Nemas tam ruseni jinou siti na nekterem z vedlejsich kanalu? Nic nepokazis pokud zkusis nastavit jiny kanal.
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrvacu 27. 8. 2006 16:18

Mam moznot nastavit na routeru kanal mezi 1 a 13, takze muzu bez problemu vybrat jakykoli? Co se tyce tech dalsich siti, tak vidim cca 4, vsechny maji silu signalu cca 1 carku ...
petrvacu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrvacu 27. 8. 2006 16:26

Provedl jsem zmenu kanalu a vypada to, ze to pomohlo. Diky moc za radu. Jeste jsem koukal na ty dalsi site a jsou docela silne, jedna ma 4 carky a dalsi maji po 2. Muzu nejak zjistit, na jakych kanalech bezi?
petrvacu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod infmtk 27. 8. 2006 16:36

Nevim co pouzivas na NB za program na scanovani siti, ale mel by zobrazovat i na kterem kanalu nalezena sit vysila. Pokud ne, zkus program Network Stumbler.
Je dobre pouzivat kanal ktery je volny a navic na sousednich kanalech taky nic nevysila (nebo je sit ktera ma slaby signal). Protoze wifi rusi i sousedni kanaly. Wifi site jsou hodne rozsirene, takze nekdy je uz problem najit volny kanal.
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků