Pro příznivce 8-16bitových počítačů

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ByteFest 1. 9. 2006 21:25

tento víkend se kona v Praze v kulturním sále na Smíchovském nádraží setkání příznivců staré výpočetní techniky http://www.bytefest.org kdo si pamatujete staré časy, jste srdečně zváni
ByteFest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucky-x 1. 9. 2006 21:32

jooo to byly časy :-)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McZerro 1. 9. 2006 23:22

temné časy. Ještě že to je za nami :D
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 2. 9. 2006 08:01

proč temné ... počkej na čem budeme dělat za 10let ;-) to taky budeš říkat o dnešku temné časy? :)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McZerro 2. 9. 2006 08:16

jistě :) já sem typ co jde s dobou a zpátky se nedívám :)
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Computer Lama 2. 9. 2006 08:48

Mě osobně sice rozčiluje starej pomalej a (pro dnešní software) skoro nepoužitelnej počítač, ale je to perfektní zajímavost ... Kdyby nbyly ty starý plečky, tak nejsou ani ty nejmodernější "kanony"...
Počítač na rozdíl od člověka udělá vždy a do puntíku přesně to, co jste mu řekli. Ne vždy to je ale to, co jste mu chtěli říct...
Computer Lama
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 2. 9. 2006 14:41

Jsem línej zapínat staré počítače (ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum 128K +3, Sam Coupé), ale na PC je emuluji a zahraju si často lépe než nejnovější "pecky", sice je to katastrofální grafika (už jsem taky rozmazlený), ale je to zábavné a sentimentální :D Ještě emuluji i další, které jsem nikdy neměl: Amiga, Game Boy, MAME (multiplatformní emulátor automatů), Neo Geo (suprový bojovky, mlátičky, střílečky, zápasy), PlayStation 1

ZX Spectrum 48K

Obrázek



ZX Spectrum 128K +3

Obrázek



Sam Coupé

Obrázek



Amiga 500

Obrázek



Amiga 1200

Obrázek



Game Boy Advance

Obrázek



Neo Geo CD

Obrázek



Neo Geo

Obrázek



PlayStation 1

Obrázek
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 2. 9. 2006 15:32

Family Games :)

Obrázek

Obrázek
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 7. 9. 2006 12:19

Škoda, že jsem se nemohl z časových důvodů zúčastnit, prý to bylo skvělé.
Jinak fotky z BF2006 jsou na http://www.bytefest.org/Fotky/2006/Thumbnails.html
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf00 7. 9. 2006 19:17

x: to vse mas doma? jinak gumaka jsem mel v rukou zx48 a zx128+ jinak pekna vec je sprinter to je vymakane spektrum od rusu .....
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JM 7. 9. 2006 21:52

ZX 128K 3+ mám, a ještě je plně funkční. Mám do něj 20 disket, víc jsem tenkrát nesehnal. Jedna už kdysi dávno přestala fungovat kvůli nějaké nečistotě uvnitř, tak jsem ji optimisticky rozlousknul nožem a otřel kapesníkem a zase slepil - a od té doby zas funguje (to si nedělám srandu). Nedávno jsem všechno zkoušel a ty diskety jsou i po patnácti letech čitelné. A pak že diskety nedrží. Jsou to Maxell CF2.
JM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 7. 9. 2006 22:21

wolf00: Jen ty první tři. Ostatní jen emuluji a doma jsem nikdy neměl.

JM: Taky mám 3 Maxell CF2, koupil jsem je myslím v Kotvě, jiné 3" diskety asi nešli sehnat.
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf00 7. 9. 2006 22:26

jen tak mimochodem jaga tu asi nikdo nema ze? [atari jaguar]
edit: vyhrabal jsem toto z prachu casu ....

http://www.eng.petersplus.ru/sprinter/
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 8. 9. 2006 18:56

skoda ze sem se o ty akci dozvedel az ted :-( ... jinak bych tam byl a pritahl i svoje krabicky .. hlavne svuj nej nej nej SHARP MZ800 :-) ... to bylo moje nejoblibenejsi delo :-) ... ale i taky ZX 3+ LE :-) ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Junior

Odeslat příspěvekod wolf00 8. 9. 2006 18:58

hele dalsi co mel doma mztko pokud si dobre pamatuji tak je jeste bez zabudovaneho kazetaku? mel jsem doma kdysi mz821
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků