HP nx7400 - zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Anduril 11. 9. 2006 20:05

To zalezi na tom, na co to budes pouzivat. Ja mam 2x512 (dokupoval jsem jednu 512 DDR2-667 Samsung) a staci mi to :)
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod altaria 11. 9. 2006 20:28

Ahoj CE-CO,mohol by si pripraviť nejakú minirecenziu tohto notebooka,keď už je tu tak rozoberaný. Ja mám tiež záujem o tento book,párkrát som tu už písal.Čaves
altaria
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 9. 2006 21:06

No, zatial to zhrniem nasledovne:
1, Vidno, ze NB je z rady Essential (43Wh bateria, menej portov, hotkeys, slabsi displej).
2, Je vsak svizny, sirokouhlost hodnotim pozitivne, celkovo standartne HP prevedenie. Pre toho, kto chce sviznu kancelarsku pracu, resp. nenarocne hry mozem odporucit (lepsia alternativa nez podobne modely napr. od Aceru ci mozno aj ASUSu - HPcko ma v podstate vsetko vyladene, otestovane a uzivatelsky privetivejsie).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod godan 11. 9. 2006 21:20

Ahoj Ce-co!
Aku ma to HP-cko realnu vydrz baterky, ci neni hlucne a ci moc nehreje, ale to myslim nie. A ci by si ho nevedel prirovnat vykonnostne k nejakym inym procesorom, lebo tento u tohto HPcka je dost specificky. Ale najlepsia by bola nejaka mini recenzia ;) A ake rozlisenie sa tam da najviac nastavit ze to slape celkom pekne a vpohode?
godan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 9. 2006 21:53

Vydrz musim nejako otestovat a najma s niecim porovnat (napr. s nc8430 ci ASUS M6VA), ale chce to cas (NB mam dokopy 6 hodin aj s dopravou a instalaciou OS, takze to chvilu trva).

Minirecenzia sa uz robi.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anduril 12. 9. 2006 07:06

2CeCo: Jak ja ve tvem kousku ta baterka pls..jake hodnoty mas v rmclocku (designed capacity, fully charged cap.) ted a jake treba po nejakem tom nabiti. Ja uz jsem na hodnote 40900mWh, coz je na 43Wh baterku tyden starou trochu malo :( Kazdy den to klesa :( Navic klesa designed cap., tedy fixni hodnota imo..to je jeste divnejsi.
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 12. 9. 2006 10:31

Ja mam stale od vyroby 41998 mWh a priemerna spotreba podla RM je okolo 12W pri klasickej kancelarskej praci. S nejakym bootom by to teda malo byt okolo 3 hodin vydrze.

S otazkou klesania odporucam kontaktovat servis.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anduril 12. 9. 2006 11:11

Kdyz tak na to jeste mrkni, kdybys mel cas, jestli se to nezmeni.
Vydrz je u me zatim v pohode, stale stejna (neco pres 3 a pul hodiny).
Kontaktoval jsem support HP a rekli mi, ze to mam dat do servisu no.. :-/
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod smudlo 13. 9. 2006 15:52

caute ludia. od konca augusta som aj ja majitelom tohto notebooku, ale posledne dva dni ma trosku hneva jedna vec - ked dam book na stol a zacnem na nom nieco robit, citim neprijemnu vibraciu v rukach, mam dojem ze v tom notebooku nieco rezonuje, a najsilnejsie sa ta vibracia prejavuje na lavej strane od touchpadu (tam ani nie je disk, takze by som to aj chapal, ale aj tak mi to pride divne) a je to vobec neprijemny pocit pri praci. nech to dam na akykolvek tvrdy povrch (kuchynsky stol, pracovny stol, stol v obyvacke, etc...), je to dost neprijemne :-( co si o tom myslite? isli by ste to riesit do servisu? akoze ma to hneva, lebo nemozem na tento Hasiaci Pristroj povedat ani jedno zle slovo, ale predsa len :-( mozno som velmi narocny na komfort, ale rozhodne to nepotesi a mozno by som v servise vyzeral ako idiot, ktoremu vadia "bezne vibracie", ale asi tak bezne nebudu, kedze aj ostatni clenovia rodiny, ktori do styku s pocitacmi neprichadzaju tak casto ako ja, tvrdia ze to vibruje... diky za akykolvek nazor!
smudlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 13. 9. 2006 18:35

Co takto ventilator? Ten je predsa vlavo... (tympadom to moze byt bezna vec...). Ale ak chces, tak to zanes do servisu (alebo im zavolaj, mozno s tym uz maju skusenosti).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anduril 13. 9. 2006 19:04

Dotaz: Po restartu woken stále běží větrák a nezastaví se. Musím to vypnout a zapnout nebo přejít do suspend a zpět, pak se zase dostane do normálu (zapíná se podle potřeby). Dělá vám to taky?
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod altaria 13. 9. 2006 20:06

Ahoj CE-CO tak ako v celku hodnotíš NX 7400? Bude tá minirecenzia?
altaria
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 13. 9. 2006 20:09

Bude, len mi dajte trochu casu (pred 2 hodinami som prave nx7400 odovzdal klientke).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod smudlo 13. 9. 2006 20:33

diky za odpoved. ventilator je tichy, facham stabilne na 800 Mhz, nim to zrejme nebude.
smudlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dynamo37 14. 9. 2006 14:55

Mam u sve nx7400 problem s nastavenim vzhledu Windowsu. Pouzivam klasicke nastaveni misto stylu Windows XP. Ale bohuzel mi nb nekdy po vyvypnuti a zapnuti zpatky nahodi schema Win XP. Nevite co s tim?
Dale bych mel jeste jenu otazku a to jak se zbavit Credential Manageru?
dynamo37
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků