HP nx7400 - zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milan.M 14. 9. 2006 15:05

To dynamo37:

HP Credential Manager for Protect Tools se dá odinstalovat v Přidat nebo odebrat programy (alespoň u mne je to možné).

To máš Windows od HP?
Milan.M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LC3 14. 9. 2006 18:16

pred hodinkou sa mi dostal do ruky nx7400 EY505ES ale co ma nemilo prekvapilo bolo ze ktomu nemam ovladace : )
neviete mi poradit ako zpojazdnit zvuk? v control paneli, sounds, mi pise 'no audio device', nainstaloval som aj ' Microsoft UAA Bus Driver for HD Audio' ale 'ADI Soundmax HD Audio Driver for Windows 2000/XP' uz nejde kvoli tomu no audio device...
kde robim chybu? nieco v biose ? :|
LC3
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 14. 9. 2006 18:26

HPcko ovladace k NB s FreeDos-om nepribaluje (naco by malo, ked si si ho objednal so systemom, ktory nepodporuje Windowsacke ovladace? HPckarske NB totiz nie su "bez OS" a s "s OS", ale "s OS FreeDos" alebo "s OS Win" a podla toho su aj ovladace).

V akom poradi si ich instaloval? Skus odinstalovat a skusit nainstalovat len ovladace (tie by teoreticky mohli uz obsahovat ten UAA...).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dynamo37 14. 9. 2006 18:28

Jo, mam system od HP. A jeste by me zajimalo, zda nevite co je za proces CAPP.EXE, spousti se mi autotaicky a vetsinou mi pri vypinani PC vytuhne....
dynamo37
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LC3 14. 9. 2006 18:31

no ja som nainstalil
1Intel PRO/Wireless Drivers
2Broadcom BCM440x 10-100 Ethernet Drivers
3Intel 945 Chipset Video Driver
4Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
5ADI SoundMAX HD Audio Driver [to nainstalovat nejde... ziadne audio zariadenie]
LC3
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 14. 9. 2006 18:36

A mas tam Intel Inf Drivers? Ak nie, tak nainstaluj najprv tie a az potom audio.

dynamo37:
To moze byt kludne i virus, prebehni to antivirom.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LC3 14. 9. 2006 18:44

CeCo, kukol som gugl a nasiel som typka co mal podobny problem, chcelo to SP2, ja mam len SP1 hoci pisu ze to je kompatibilne..skusim a napisem
LC3
Junior

Odeslat příspěvekod LC3 14. 9. 2006 19:12

tak som stastny : ) bolo to tym SP1.. teraz to konecne hra, az mi to bolo divne to ticho, vies predtym som bol zvyknuty na prescott(120W) ventilatory na plne... a teraz nic a ani zvukovka nesla :lol:

EDIT: nainstaloval som Intel Matrix Storage Manager [dufam ze to boli tie sata ovladace] prepol v biose SATA native na enabled a win vpoho nabehol, takze tie sata uz su nainstalovane korektne hej? [len si chcem byt isty ptz pri instalacii sata driverov to pindalo ze nemam na to hw.. ]

Na druhej strane som stymto bookom velmi spokony, asi hlavne kvoli tomu tichu z ktoreho som uplne vedla :D ,mozno tiez ten pocit nizkej spotreby, ale celkovo nb ide svizne aj napriek 512ram a 5200rpm disku. Dufam ze mu to vydrzi.
A co sa tyka lcdcka tak tie pozorovacie uhly nie su sice bohvie co, cloveku trosku potrva kym si najde spravnu poziciu ale myslim ze sa na to da zvyknut a chytit ten spravny grif.
LC3
Junior

Odeslat příspěvekod fatal.error 15. 9. 2006 15:44

To Dynamo37:
Neni ten proces nahodou ccApp.exe? V tom pripade je to Norton Security.
fatal.error
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 15. 9. 2006 16:14

Takze, zopar dojmov som spisal a uverejnil na mojej stranke (odkaz pod prispevkom, tlacitko www).
Je tam aj zopar fotiek, co som stihol spravit a co vysli...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dynamo37 16. 9. 2006 07:43

Pouzivate nekdo na nx7400 OS Linux. Jakou distribuci? Nejake problemy s instalaci, nebo samotnym provozem? Asi zkusim nainstalovat Fedoru....
dynamo37
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod altaria 16. 9. 2006 14:18

Ahoj CeCO,čítal som recenziu na to NX 7400, je super,len chcel by som si ešte objasniť či k tomuto notebooku je ponúkaný na CD Windows,alebo je to len cez recovery,resp.či je na disku ači sú k nemu ovládače na CD alebo treba všetko sťahovať zo stránky HP?
altaria
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 16. 9. 2006 15:02

Ak sa jedna o model s WinXP, tak je vsetko na specialnej particii a ponukne to moznost vytvorit recovery CD. Ziadne ovladace na samostatnom CD, vsetko je v danej particii (z ktorej sa to potom obnovi komplet ako keby to prislo z tovarne, ci uz so zalohovanim dat alebo cisty format c:)
Ovladace sa automaticky nainstaluju pri instalovani Windowsu zo spominanej particie.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod altaria 16. 9. 2006 15:16

Myslím ten model na ktorý si robil recenziu tuším je tam winxp home.Ak by som tam dal win xp prof ovláídače by som asi musel stiahnuť?
altaria
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 16. 9. 2006 15:20

Presne tak. Alebo si kupit model s XP Pro. Samostatne dostat ovladace jedine z webu.

C.
CeCo
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků