Mechanika (LG H20L) odmítá spolupráci s médií - reklamace?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mikes 17. 9. 2006 10:24

Zdravím,
přibližně před měsícem jsem si s menší dopomocí sestavil PC (konfigurace viz profil), ovšem nyní po pár týdnech zjišťuji, že DVD-RW mechanika (LG H20L) nepracuje korektně. Některá CD či DVD (se softwarem, hrami nebo filmy) odmítá přečíst, nebo jí to trvá velice dlouho, popř. nakonec vyhodí chybové hlášení. Díky tomu není již možné nainstalovat např. hru bez toho, aby byla poškozena (část dat chybí, zřejmě nebyla nainstalována) - tím pádem produkt nejde spustit.

Jak je to s vypalováním - zde se setkávám s tím, že mechanika buď médium vůbec nevypálí (ve vypalovacím programu se sekne) nebo vypaluje nesmírně pomalu i při nastavené vysoké rychlosti. Rovněž nahrání souborů DVD-Video (Shrink, Clone DVD) na disk trvá třeba i hodinu - což je vzhledem ke konfiguraci PC opravdu hodně.

Prosím o jakoukoliv radu či návrhy, jak problém vyřešit. Je na místě mechaniku reklamovat?

Za všechnu pomoc děkuji.
Mikes
Naposledy upravil Mikes dne 17. 9. 2006 12:04, celkově upraveno 1
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod Mafo 17. 9. 2006 10:29

je zapojena jako master? Ja jsem LG zapojil jako slave a porad zrychlovala/zpomalovala.... Ale delala to od zacatku, pak jsem to prepojil a vse OK (LG99x... nevim jak dal
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod Megadeth 17. 9. 2006 10:32

Podivej se, jestli pracuje v rezimu UDMA nebo pouze PIO.
Megadeth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikes 17. 9. 2006 10:50

2Mafo: Na desce mám připojenou přes ATA jen tuto mechaniku (... HDD jako SATAII), takže by to měl být master.

2Megadeth: Kde to najdu? Ve Správci zařízení o tom zmínka není.
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 17. 9. 2006 10:57

Mikes píše:2Mafo: Na desce mám připojenou přes ATA jen tuto mechaniku (... HDD jako SATAII), takže by to měl být master.

2Megadeth: Kde to najdu? Ve Správci zařízení o tom zmínka není.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafo 17. 9. 2006 11:14

správce zařízení- radic IDE atapi-patacontroler -primary chanel-dma
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 17. 9. 2006 11:17

Datový 40-ti pinový kabel. Musí být stíněný (80 drátů místo 40).
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafo 17. 9. 2006 11:24

mno a mechanik je jedno jestli mas 40*80 stejne jedou na ata33 u disku je 80zilovy samozrejmosti...
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod Mikes 17. 9. 2006 11:38

Takže jsem se mrkl do BIOSu... Mechaniku mám připojenou jako master a u položek UDMA/PIO je nastaveno Auto. U položky UDMA jsem tudíž nastavil UDMA2.

U správce zařízení (díky Mafo) - mám tam DMA.

Ke kabelům - nyní mám mechaniku napojenou na originálním 40-ti pinovém kabelu (ASUSu), zkoušel jsem však také Sharkoon (UV, na dvě zařízení), který je 80-ti. Bohužel tam žádný rozdíl nebyl, jede to stejně na obou dvou.
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod Mikes 17. 9. 2006 12:19

Problémy pokračují - právě před chvilkou jsem si chtěl nainstalovat Poldu 4, bohužel po dokončení neúplné instalace hra vyhodí při spuštění hlášení "Soubory jsou porušeny". Rád bych se tedy zeptal, jak by to šlo vyřešit, tedy když to v připojení nejspíš nebude...
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod Mafo 17. 9. 2006 12:26

zkusit jinou od kamose a tvoji zase u neho... nejobjetivneji lg
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod Mikes 17. 9. 2006 12:36

Tak jsem se koukl na PCtuning.cz fórum (pokud odkazuji konkurenci, omlouvám se, není to záměrně) a našel jsem topic o problémech s H20L - http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=74747 (ano, Nero se mě rovněž ptá na zapnutí DMA - když povolím, nic se nestane)...

Myslíte, že to má s mým problémem něco společného?
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod Mikes 17. 9. 2006 13:28

Režim DMA již mám nastavený jak v BIOSu, tak ve Správci ve Winech, takže problém s pomalým PIO režimem by to u mě neměl být.

Nemáte nějaké další tipy nebo nápady, díky čemu se mechanika tak nestandardně chová? :/ Díky.
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 17. 9. 2006 15:54

U CD mechaniky může být 40-ti drátový kabel.
U DVD mechaniky nikdy. To jsou jiné objemy dat a bez stínění vznikají CRC chyby a různé nespecifické HW potíže. Např. přepínání do PIO režimu a další.

Je ti těch pár korun za lepší datový kabel tak moc?

Pokud ano, tak to hledej dál.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikes 17. 9. 2006 15:59

Tonda-B píše:U CD mechaniky může být 40-ti drátový kabel.
U DVD mechaniky nikdy. To jsou jiné objemy dat a bez stínění vznikají CRC chyby a různé nespecifické HW potíže. Např. přepínání do PIO režimu a další.

Je ti těch pár korun za lepší datový kabel tak moc?

Pokud ano, tak to hledej dál.o/quote]


Díky za odpověď. 80ti pinovej samozřejmě také vlastním, sám jsem chtěl spíš znát ty rozdíly mezi nimi. Avšak právě u této osmdesátky (Sharkoon UV) se problémy vyskytly, proto jsem chtěl zkusit jiný kabel.

Nyní už tedy vím, jak to je. Thx.
Mikes
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků