Důvěryhodné značky GK

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Apophis.k 20. 9. 2006 21:29

podle mě je to skoro jedno... pokud se týče ATI, tak bych bral jedině Sapphire nebo HIS... každopádně nebrat Club 3D...

A od Nvidie bych vzal Asus nebo MSI
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf00 20. 9. 2006 22:06

muzes prosim te trosku nasvitit proc nebrat klub 3d vga ? docela me to zajima,z toho duvodu ze tam kam jezdime na chatu jsou tyhle vga klub3d velice popularni ...
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 21. 9. 2006 17:32

Tak to by mě také zajímalo. Jediný problém s Club 3D jsem zaznamenal u chladičů levnějších grafik, jsou dost shitovní, ale tento problém má spousta jiných výrobců také.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 21. 9. 2006 18:29

Tak dneska mi přišla Asus GeForce 6800#3, teda vlastně 6800#2 s přilepeným kondenzátorem, vyměněným ventilátorem, ulepeným PCB a poškrábaným chladičem. No nic, zkusil jsem dát kartu do PC, Windows OK. Otestoval narychlo pár her, OK. Spustil 3DMark05 a okamžitě artefakty, na default frekvencích. V RivaTuneru jsem zjistil, že karta má vypnuté nemaskované a zapnuté maskované pp/vp. Nastavil jsem to podle maskování a nyní se to zdá být OK. Jak může přijít ze servisu špatně nastavená karta to nepochopím?!
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf00 21. 9. 2006 18:47

caderom: proprosim te o laskavost napis sem prosim co je to za firmu,myslim ze to bude zajimat nejen mne... btw to uz se ti stalo po druhe,kdyby jeste potreti tak by jsem tam zaridil navstevu od čoi kvuli divnemu prubehu reklamaci ... tohle neni normalni
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 21. 9. 2006 22:06

Omlouvám se, myslím, že jsem to přehnal. Ty 2 měsíce čekání mě naštvaly. Příště ale vezmu asi stejně jinou značku. Karta teď funguje bez problémů a doufám že bude fungovat hodně dlouho. :)

Karta je kupovaná v Agenu, ale pochybuju, že s tím mají co dočinění. Karta výměnou přišla podle mě ze servisu Asusu, byla v kartonové krabičce a chyběl jí kondenzátor, v krabici nebyl. Teď byla na opravě (daly tam ten kondenzátor) (Taky nechápu, na opravu šla v krabičče a teď přišla v papírové tašce).
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jont 24. 9. 2006 17:12

Myslím, že velmi dobrý výrobce je HIS. Hlavně to jejihc IceQueen Turbo chlazení
PS4ever
Jont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 26. 9. 2006 14:16

Já mám radeon od celkem neznámé firmy jetway,mám jí s pasivním chlazením a je fakt ok doporučuju! 8) :-B
abuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf00 26. 9. 2006 18:41

o jetway a manli jsem slysel svoje :roll: no hlavne ze jsi narazil na dobry kousek, muzes byt jen rad ....
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cestrs 26. 9. 2006 18:48

ja osobne mam desku i grafiku asus a sem s nima spokojenej ... asus bych doporucil ...
cestrs
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 26. 9. 2006 19:02

To by mě zajímal váš názor na toto. Může být v něčem výhodou budu-li mít základku i kartu stejné značky? Osobně tomu nevěřím.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 26. 9. 2006 19:03

U 2x NVidie GF2MX Manli mi odešly větráčky, musel jsem je vyměnit, jinak není problém.
Pak mám MSI GF FX5200 a ta je OK
U ATI bych dal pozor na PowerColor. Mám od nich Radeon 9100 a ta má hodně nekvalitní obraz.
Ovšem to je docela historie, v dnešní době může být situace zcela jiná.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T3SS 27. 9. 2006 09:21

Tohle obecné doporučení značky je o ničem, když si někdo koupí nějakou grafiku např. od Asuse a pak ji vřele doporučuje - ale to že se Asusu povede jedna verze karty neznamená, že jsou dobré všechny. Chce to se zaměřit na konkrétní typ a podle něj vybírat.
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 27. 9. 2006 09:37

U ASUSU bych si daval pozor na levne karty, maji nekvalitni pameti a byvaji podtaktovane.
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubL 27. 9. 2006 18:15

A to je právě to, v čem se dnešní kartys jedné modelové řady liší - hlavně použité paměti, takty jádra a paměti a chladič. Jinak sou karty velmi vyrovnané. Navíc ty jiné takty sou většinou nějak speciálně označené (Golden eddition, TOP asusy, Advance x1600 apod). U paměťových modulů jde hlavně o rezervu k přetaktování.
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků