Tiskárny, náplně? Rád poradím, pomůžu

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fujitsu 24. 9. 2006 09:48

Taky bych prosil o radu. Mám HP Deskjet 3520 a pořád mi to hlásí chyby při tisku. Když odešlu úlohu tak mi to napíše, že je problém s černou tiskovou kazetou...vytáhnu jí a očistím ale pořád to píše to samé a tudíž to ani nic nevytiskne. Jde o kazetu Amor... Díky za rady.
Fujitsu
Junior

Odeslat příspěvekod pablitox 24. 9. 2006 15:26

Prosím o radu, pri tlačení súborov tlačiarňou HP PHOTOSMART 5940 mám taký problém, že tlačiareň jednoducho odmietne prijať papier. Prebehne inicializácia tlače, dvakrát sa spustia valce, ale papier sa do tlačiarne nevtiahne, tlač sa preruší a začne blikať oranžová kontrolka. Stlačím opakovanie tlače, stane sa to isté... Keď chcem vytlačiť súbor, musím papier ručne podsunúť do podávača, ktorý ho zachytí a súbor sa vytlačí. Tlačiareň je v záruke a s originálnymi náplňami, robí mi to aj vo W98Se aj v XP. Ovládače sú originál najnovšie. Problém je aj v tom, že presne to isté mi robila aj stará DJ HP 870 a práve pre to som si kúpil novú. Je zrejmé, že chyba bude niekde u mňa, ale neviem kde. Prosím, ak máte niekto skúsenosti s takýmto alebo podobným problémom, pomôžte!
dobrý člověk
pablitox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šarik 24. 9. 2006 16:15

Možná je to tím, že papíry zasouváš málo dozadu. U HP 3480(?) se mi to také stávalo, že jsem je tam dal až jsem cítil odpor a myslel jsem, že už jsou tam. Ale chtělo to ještě fest zatlačit o asi 2 cm dozadu na doraz, než si je to začalo brát.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fujitsu 24. 9. 2006 21:11

pavel_nadrchal: No ted si to přesně nepamatuju ale píše to Problém s černou tiskovou kazetou a něco at ji vyměnim nebo zasunu - zkoušel jsem to už aspon 20x a pořád nic...to samé mi to píše s barevnou ale ta je už prázdná tže ji hned vytahuji....
Fujitsu
Junior

Odeslat příspěvekod calvin 24. 9. 2006 22:17

pablitox píše:Prosím o radu, pri tlačení súborov tlačiarňou rb]HP PHOTOSMART 5940[/b] mám taký problém, že tlačiareň jednoducho odmietne prijať papier. Prebehne inicializácia tlače, dvakrát sa spustia valce, ale papier sa do tlačiarne nevtiahne, tlač sa preruší a začne blikať oranžová kontrolka. Stlačím opakovanie tlače, stane sa to isté... Keď chcem vytlačiť súbor, musím papier ručne podsunúť do podávača, ktorý ho zachytí a súbor sa vytlačí. Tlačiareň je v záruke a s originálnymi náplňami, robí mi to aj vo W98Se aj v XP. Ovládače sú originál najnovšie. Problém je aj v tom, že presne to isté mi robila aj stará jb]DJ HP 870[/b] a práve pre to som si kúpil novú. Je zrejmé, že chyba bude niekde u mňa, ale neviem kde. Prosím, ak máte niekto skúsenosti s takýmto alebo podobným problémom, pomôžte!o/quote]

Robil som sest rokov servis na tlaciarne HP. Problem je zrejme v tlaciarnach, nie u teba v pocitaci. Viacej tychto novsich modelov atramentovych HP-ciek malo problem s podavanim. Zistis aj tak ze skusis nainstalovat tlacku na ine PC-cko. Ak aj tam robi problem, je to jasne. Problem teda bude v podavaci tlaciarne. Tu novsiu treba odniest do autorizovaneho servisu, a ak sa zavada prejavi, ti ju vymenia za novy kus (nie na pockanie). Tu starsiu 870-ku by ti tiez poriesili v servise rozobratim, vycistenim, prebrusenim podavacich koliesok... ale to by si mozno zvladol aj sam.
calvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod calvin 24. 9. 2006 22:26

Fujitsu píše:Taky bych prosil o radu. Mám HP Deskjet 3520 a pořád mi to hlásí chyby při tisku. Když odešlu úlohu tak mi to napíše, že je problém s černou tiskovou kazetou...vytáhnu jí a očistím ale pořád to píše to samé a tudíž to ani nic nevytiskne. Jde o kazetu Amor... Díky za rady.e/quote]

Ak nepomaha vycistenie kontaktov (na kazete aj na voziku), asi ti pomoze len vymenit kazetu.
calvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod medo 25. 9. 2006 18:14

Este by som dodal ze u niektorych HP sa lamali take kolieska v mechanizme podavaca, ale myslim ze tlacit potom neslo vobec.
medo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cyro3 25. 9. 2006 19:19

Mam Canon MP150. Hladam v nastaveniach economy mode ale nemozem to tam nikde najst.

Je tam akurat tak Color intensity.
Pls nemate s tym niekto skusenosti?

PS: Tie naklady. Cierny refill stoji 266 Sk (http://www.alza.sk/ekocolor-refillkit-e ... d56711.htm)
je na naplnenia 2x PG40. Podla udajov teda cca 390 stran (na jednu napln podla vyrobcu 195)
266/390=0,68205 Sk. To je len atrament!!! (papier nech si kazdy prirata sam) Podla mna to nie je drahe. Ked sa zapchajú hlavy, staci kupit novy original (alebo len nejaky repass) a mozme postup opakovat :D
cyro3
Junior

Odeslat příspěvekod nofak 29. 9. 2006 09:38

Ahoj Pavle, vidim ze rad radis lidem ohledne tiskaren, tak mam taky takovou prosbu:
Porad mi pls jakou multifunkcni laserovou tiskarnu s faxem do kancelare. Cena cca do 15tis. Pozadavky: cca 1000str mesicne, levny toner (ale aby se nemusel menit kazdy tyden ;) ). Kdyz te neco napadne klidne napis i na icq: 193995833.
Dik za odpoved
nofak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DarkMan_X 16. 10. 2006 17:20

Mam HP deskjet 3650,a posledni dobou mi spatne tiskne,hlavne casto tisknu dokumenty z wordu(2003) s okrajema(vsude po 1cm,dole 1.2cm). A problem je v tom,ze nahore a dole,misto toho aby se ty okraje vytiskly v techto hodnotach, se vytisknou 2 cm. Muzete mi poradit cim to je?
Civic V-TEC =)
DarkMan_X
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 17. 10. 2006 07:29

Zdravicko, co tyto multi-tiskarny? Ktera z nich je lepsi? Canon Pixma MP800R, Canon Pixma MP830 nebo HP OfficeJet PSC 3310. Nevim do ktere jit, jestli je nejaky rozdil v kvalite nebo uz jsou jenom kosmeticke zmeny v techto cenach...Dik za radu
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 17. 10. 2006 13:23

Ma niekto skusenosti so superlacnou Canon PIXMA ip1200?
Kvalita tlace, rychlost minania naplne a hlavne:
1) je sucastou naplne aj tlacova hlava (ako ma HP), alebo to je oddelene?
2) pisu ze sa moze pridat aj cierna napln - znamena to ze tam budu naraz dve naplne (cierna na b/w tlac a farebna na farby), alebo sa musia menit (vzdy len jedna napln naraz).

Dik.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 18. 10. 2006 10:06

Tak uz mi odpovedali s podpory Canonu.
1) ano, sucastou naplne je tlacova hlava
2) ano, mozu byt obe naraz

Takze teraz, co by ste odporucili kupit?

1) tuto lacnu canonku
2) nejaku najlacnejsiu hp
3) najlacnejsiu cb laserovku (minolta za cca 2400sk bez dph)

Ocakavana tlac je 2 strany tyzdenne, maximalne 15 stran tyzdenne..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod konratch 30. 10. 2006 13:18

Zdravím,
Nevíte jaký je rozdíl mezi canonem MP 500 a MP 600,chtěl bych tu 500stovku,ale nikde krom autocontu ji nemaj a tam uz nevkrocim.Případně jaký je nejblišší typ k 500 MP?
konratch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod konratch 31. 10. 2006 08:13

Děkuju za odpověď.
Díval jsem se na tu 530,má fax,ten nepotřebuju, a je o 1600kč dražší.Co ta MP600 nebo MP510?
konratch
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků