Jak neodpálit desku,atd. při stavbě/výměně pc hw,užitečné...

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod abuk 12. 10. 2006 20:45

Jak je to s tím aby jste nedali statiku,že se má sahat na kov atd?Nebo co se vám takto podařilo zničit....já mám zatím čisté konto,ale budu stavět pc,tak se radši zeptám,i když jsem to párkrát dělal náhoda je náhoda :lol:
abuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pentagun 13. 10. 2006 16:40

šáhnout si na něco uzeměný pro to aby si vybil svůj náboj
"Always look on the bright side of life."
pentagun
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 13. 10. 2006 19:04

a když sáhnu na nějaké železo,který je ve vzduchu,nebo když sahám na skříň (dřevěnou) vybiju se taky?a když se vybiju můžu se oné věci pustit a¨jít na to :D ?
abuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 13. 10. 2006 19:26

Chce to neco uzemnenenyho, treba radiator
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pentagun 14. 10. 2006 07:22

nebo treba case ( pokud je zapojenej zdroj do site)
"Always look on the bright side of life."
pentagun
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McZerro 14. 10. 2006 08:36

vůbec nejlepší je omotat si drát (vodivý, ne smaltovanou měď!!!) kolem zápěstí a druhý konec spojit s ústředním topením. Když se totiž vybiješ jednorázově a pak JDEŠ stavět tak si můžeš šoupáním zadku o židli nebo nohama o koberec zase náboj nabít. Ale pokud nehodláš sahat na sběrnice pamětí, grafické karty a na "cupliky" procesoru tak nemáš jak tam ten náboj dostat :wink:
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 14. 10. 2006 11:12

minule sem myslel že jsme s kamarádem odpálili grafiku-ale byli špatně zapojený paměti
abuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JK111 30. 10. 2006 19:50

gumové rukavice doktorské ti pomůžou a můžeš operovat!
JK111
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McZerro 30. 10. 2006 20:15

no to s tim stavěnim PC je pro mě docela aktuální, zvažuju prvně v životě vyměnit zakladku a to doma. Mám jeden dotaz. Prej se při prvním zapojení s novou MB nastavuje bios, co všechno to obnáší? Poradím si s tím?
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 30. 10. 2006 22:26

BIOS si osaha CPU i pameti a minimalne PATA kanaly budou nastavene na automatiku. Vlastni nastaveni bude napr. povolit SATA radic, pokud neni a mas SATA disk, sekvenci bootovani - tedy z ceho se bude snazit bootovat jako prvni, druhe, atd. (napr. CD-ROM, HDD0, FDD, USB apod.), vypnuti onboard zvukovky, pokud mas vlastni, to same u sitovky. Nastavit rychlou kontrolu pameti (byva uz standardne), vypnout osahavani FDD, mozno napevno nastavit disky a uz nevim co jeste...
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 31. 10. 2006 19:12

Žádnej strach-když to už dokžeš složit tak bios je už hračka :D
abuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McZerro 31. 10. 2006 21:57

co je na složení tak složitého? Vezmu desku, zapojim procák, paměti, zašroubuju do case, připojím kabeláž, namontuju chladič procesoru, přidám grafiku a fičím ne? Sice sem to nikdy nedělal ale nějakej extrémní problém v tom nevidim
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 31. 10. 2006 23:44

ze neodhadnes svoju silu :D
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 1. 11. 2006 06:47

Nj já nevím....není lepší namontovat chladič procesoru před instalací desky do case????
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 1. 11. 2006 14:45

taky si myslim...
abuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků