Sestava pro hrace za 30.000+

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod potkanus 29. 10. 2006 17:35

Předesílám, že 30.000+ znamená lehce nad 30.000 (cirka 33,500 maximalne). Hlavni hrou, ktera na tom povali je counter-strike, ale samozrejme se rad odreaguje v nejake hw narocne non-profi hre, strohost cska je obcas pekny opruz, mohu sam ze zkusenosti potvrdit :-)

Vybral sem mu tohle:
procik Core 2 Duo E6300 Allendale 1,83 Ghz s. 775 za 5,443
ramky 1 GB RAM DDR-2 Corsair TwinX 2*512 MB 800 MHz 4-4-4-12 za 4192 (zde bych byl vdecny za jakykoli tip, jak usetrit, prijdou mi dost drahe)
desku Gigabyte 6A-9658DS4 I965P za tou si stojim za cirka 4500 - 4800 dobrej kauf
grafarnu X1950 Pro Sapphire za 5630 (cena u CZC) - budu vdecny za srovnani ASUSU a Sapphiru (popr. jine dostupne znacky)
case Mambo 2000 za 1200
zdroj seasonic 430 W S12 za 2200
hadr Seagate 250 GB ST3250620AS 16 MB Sata 3-G za 2369 (tady budu vdecny taktez za jakekoli navrhy na zlepseni)
Palirnu DVD+-WR asi LG nejakou tu za 1200 bez light scribe (zde budu tez vdecny za tip, stale hledam tu pravou, projedu forum)
mys Logitech (takovou tu pro parany) uz si vybral a do toho si kecat pochopitelne nenecha (1200)
klavesnici deluxe Logitech uz ma taky vybranou ( - " - ) (200)
repraky a sluchatka uz vlastni a do ceny se nepocitaj
Monitor LCD BenQ FP71G+, 17"LCD, 500:1, 300cd, 8ms, stříbrno/černý za 5151,-
Cena: cirka 33,500
Kdyz mi to odkyvete, najdete mista kde usetrit/pridat ci vylepsite, budu vdecny ;-)
P. S. 1: Jinak vzit to hodlame u foxe, on je z Brna, tak to nebude mit daleko, ale jesli mate tip na nejaky zasobeny a spolehlivy brnensky eshop, ci shop, sem s nim.
P. S. 2: predem dekuji
P. S. 3: mohl by z toho vylezt tichy pocitac?
Naposledy upravil potkanus dne 29. 10. 2006 17:39, celkově upraveno 1
AMD Orleans 3500+, chladič AC Freezer 64 Pro, MSI K9N Platinum, 1 GB RAM DDR2 Corsair Value sel., HIS X1600XT 256 MB IceQ, 160 GB HDD ATA Barracuda, case Aspire X-Discovery BK, zdroj Cooler master 430W, DVD-RW Lite On 8x
potkanus
Junior

Odeslat příspěvekod spartas 29. 10. 2006 17:38

fešná sestavička :-B
spartas
Junior

Odeslat příspěvekod Sith 29. 10. 2006 17:47

potkanus píše: ...jesli mate tip na nejaky zasobeny a spolehlivy brnensky eshop, ci shop, sem s nim...

nebál bych se brněnskýho alfacompu ......
Sith
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master Awast 29. 10. 2006 18:05

Navrhuji Alfacomputer.cz, pobočka v Brně

Deska GB DS4
CPU E6300
Disk Seagate 250GB (kolmej zápis :twisted:
VGA X1950pro ti určitě seženou...
Paměti A-Data 1GB 800MHz a co nejdříve dokoupit druhý modul...
DVD-RW LG H10N cca 900,-
Bedna + zdroj TT Mambo + Seasonic S12 430W

LCD panel Samsung 940BW

cca 32 500,-

plus ten Logitech hlodavec a klaviatura....

O moc jsem to nepřebuřil, že??? :mrgreen:
Naposledy upravil Master Awast dne 29. 10. 2006 21:23, celkově upraveno 1
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod potkanus 29. 10. 2006 21:12

diky za tip, do toho alfakompu mozna pudem a ty a-daty se mi taky jevi jako good idea
AMD Orleans 3500+, chladič AC Freezer 64 Pro, MSI K9N Platinum, 1 GB RAM DDR2 Corsair Value sel., HIS X1600XT 256 MB IceQ, 160 GB HDD ATA Barracuda, case Aspire X-Discovery BK, zdroj Cooler master 430W, DVD-RW Lite On 8x
potkanus
Junior

Odeslat příspěvekod MuErToOo 29. 10. 2006 22:07

potkanus píše: ...jesli mate tip na nejaky zasobeny a spolehlivy brnensky eshop, ci shop, sem s nim...


.. ja bych sel do Softcomu ..
..http://www.computershop.cz..

.. a nebo jeste neni spatna TS.Bohemia ..
..http://interlink.tsbohemia.cz/..
MuErToOo
Junior

Odeslat příspěvekod Tomcat 29. 10. 2006 22:23

Zvazil bych, zda je nezbytne nutne mit C2D, zda radsi nejit do dualcore AMD (ackoli uznavam, ze to snizi vykon) a do poradneho alespon 19" monitoru. Prijde mi opravdu vtipne v sestave za 33 koukat do takoveho prcka...
"Nemůžete nikoho nic naučit. Můžete mu nanejvýš pomoci, aby to sám v sobě nalezl. " Galileo Galilei
Tomcat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2006 10:05

Ahoj,

sestava je zajímavá. Nezapomeň, že ta skříň, kterou jsi vybral má ventilátor. Hodně lidí na to kašle a nezapojí ho. Ty takovou hlupost nedělej. Navíc bych určitě přikoupil nějaký velmi tichý chladič (klidně s TC) do přední pozice. Možnost jej tam umístit, dle popisu je. ZD, pokud jsem se nepřehlédl, má pasívní chlazení pomocí heatpipe. Mám zkušenost s tímto chlazením na MB Asus. Je to paráda. Chladí dobře a nic neslyšíš :mrgreen: Ale důležitý je onen ,,průvan ve skříni".

Nevšimnul jsem si co máš namyšleno za chladič na CPU?

Na RAMky, bych si dával pozor, za jistých okolností, třebas při přetaktování, Tě může ušetřený peníz mrzet.

Určitě bych, ale přemýšlel o jiném LCD. Tam však půjdeš nahoru s cenou a tak možná je tato myšlenka zcela mimo. Pravdou však je, že k tak zajímavé sestavě, bys na stůl měl postavit nějaký klenot. Dej si pozor na technické parametry, které jsou v této kategorii výrobcem většinou silně nadhodnocené!!! POdíval bych se určitě na nějaké testy, ať už v časopisech, či na netu

CO se týká prodejců. Fox jsou určitě dobří. Ceny si srovnej i s mnohdy kritizovaným ...http://interlink.tsbohemia.cz.. Já si ně, ale v žádném případě stěžovat nemůžu, ceny mají super a to nakupuješ v kamenném obchodě!!! Navíc, máš možnost oznámit jinou cenu, kterou jsi našel třebas na netu a produkt manager Ti většinou napíše ještě lepší nabídku!!! Možná, když píšeš o Brně, bych se podíval i na ceny http://petracomp.netdirect.cz/.

Šťastnou ruku při výběru a nezapomeň se při skládání PC (pokud to budeš dělat osobně), uzemnit, či alespoň občas dotknout něčeho kovového uzemněného.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod potkanus 30. 10. 2006 12:34

MgX píše:Hodně lidí na to kašle a nezapojí ho. h/quote]
:mrgreen: A vis ze ja na svej sestave taky nezapojoval jeden ventilator? Ale slo o ten na bocni stene, kterej tam je na dve veci, ne-li dokonce ku skode.
Jinak jesli ten predni vetrak, zatim bez a uvidime, RAID pole se tam rozhodne nerysuje, takze disky se s nim chladit nebudou a nejsem si jist, jesli to nezbori podtlak ve skrini, ktery je velmi prospesny, ze.
Co se LCd tyce, nemohu rici, ze by 17" byl nejaky prcek, i kdyz po devatenactce posilhavam, je otazka, jesli se za 6 - z klacku nejaky solidni sezene, setrit na prociku je sice dobra myslenka, ale C2D je C2D a grafarnu je dobre tahat dobrym procikem, mozna to poresime stylem pockej si, pozebrej si a treba bude na nejakej bessernejsi :-) Ze parametry LCD sou vetsinou bohapuste zvasty, to vim, taktiku rise and fall bohuzel prokouknou jen testy.
Jinak o tom uzemneni, povim vam pribeh, kamarad skladal komp, a kdyz doskladal, hned odpalil RAMku a hadejte proc? on se sice uzemnil o radiator, ale o ten panelakovy, potazeny nakou umelou nevodivou barvou...
AMD Orleans 3500+, chladič AC Freezer 64 Pro, MSI K9N Platinum, 1 GB RAM DDR2 Corsair Value sel., HIS X1600XT 256 MB IceQ, 160 GB HDD ATA Barracuda, case Aspire X-Discovery BK, zdroj Cooler master 430W, DVD-RW Lite On 8x
potkanus
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2006 12:58

Ahoj,

já jsem ve Tvém případě mluvil o předním a zadním ventilátoru. Ten zadní, který by v tomto case měl být, bych já osobně určitě nenechal bez zapojení. A i když nebudeš zapojovat RAID pole apod., každý stupeň dolů u HD a nejen u něj, je dobrý.

Jinak pokud se podíváš do popisek některých výrobců MB, zvláště pak na nákresy a animace, berou již většinou jako běžné, že ve přední části PC máš nasávací ventilátor a v zadní ventilátor na výfuk teplého vzduchu ven ze skříně.

Můj kamarád zase odvařil za rok HD, neboť se vykašlal na větrání ve skříni. Navíc jej blbě přišrouboval a už to bylo. HD od Seagate SATA 250Gb se vesele přehříval a jednoho dne mu zamával. Při reklamaci měl smůlu.

Jinak věř, že jsem se snažil Ti poradit dle nejlepšího vědomí a svědomí na základě určitých zkušeností. Je to rada, konečná rozhodnutí jsou jen ve Tvých rukách :-B

BTW: viděl jsem ZD zničenou člověkem který, velmi takticky skládal PC ve svetru, protože mu byla zima. Na nějaké uzemňování samozřejmě neměl čas. Při reklamaci, takto zničeného kusu se to ,,velmi dobře vysvětluje". A oni Ti prodejci a servisáci, taky nejsou hloupý, že?
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod potkanus 30. 10. 2006 13:22

jasne, diky moc, jesli to vyznelo jako ze sem neco znevazoval, tak to sem opravdu nechtel.
Ten vetrak tam tudiz dam, dam na tvoji radu.
AMD Orleans 3500+, chladič AC Freezer 64 Pro, MSI K9N Platinum, 1 GB RAM DDR2 Corsair Value sel., HIS X1600XT 256 MB IceQ, 160 GB HDD ATA Barracuda, case Aspire X-Discovery BK, zdroj Cooler master 430W, DVD-RW Lite On 8x
potkanus
Junior

Odeslat příspěvekod MuErToOo 30. 10. 2006 14:13

MgX píše: .. a nezapomeň se při skládání PC (pokud to budeš dělat osobně), uzemnit, či alespoň občas dotknout něčeho kovového uzemněného .. u/quote]


.. zdar ..
.. muzes to trosku rozvest ? ..
.. jsem trochu mimo, nevim vo co go a rad bych o tom vedel vice nebot hodlam skladat komp ..
.. diky moc ..
MuErToOo
Junior

Odeslat příspěvekod potkanus 30. 10. 2006 14:45

No kdyz se stavi komp, tak je dobre mit nulovy naboj, protoze staticka elektrina se jinak dostane do komponent a pri prvnim zapnuti sestavy zpusobi rychlou smrt... Na vybijeni se je dobre nenosit svetry a podobne nosice naboje, vybijet se dotknutim se kovovym predmetem nejake uzemnene trubky (treba vodovod, plechovy nenatreny radiator atd-), obcas budete sam prekvapen, jakou ranu dostanete... Kdyz budete mit podezreni, ze sestava je hotova a nejak si nevybavujete, ze byste se uzemnil ci vybijel, tak pomuze celou sestavu vzit k vodovodu a spojit postupne vsechny komponenty vcetne sebe s vodovodem...
Jinak nejkritictejsi komponenty jsou operacni pameti, deska, procik, grafarna (zalezi za co ji drzite, kdyz ji drzite za hrany nebo za chladic, je velka sance, ze se nic nestane, kdyz ji ale budete osahavat pciE piny, asi vam nepodekuje), atd. Proto se taky prodavaji v antistatickych obalech.
AMD Orleans 3500+, chladič AC Freezer 64 Pro, MSI K9N Platinum, 1 GB RAM DDR2 Corsair Value sel., HIS X1600XT 256 MB IceQ, 160 GB HDD ATA Barracuda, case Aspire X-Discovery BK, zdroj Cooler master 430W, DVD-RW Lite On 8x
potkanus
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2006 14:51

Ahoj,

určitě i zde v diskuzích narazíš na zmínky o nutnosti dávat pozor na statickou elektřinu. Každý nemá tzv.: uzemňovací náramek, který používají třebas servisáci při opravách mobilů apod. Já to dělám po svém. Jsou kluci, co se drátkem přikurtují ke kolíku od zásuvky, na dobu stavby PC.
Zase je to otázka diskuze, možná se najde někdo, kdo se bude smát a tvrdit že je to hloupost.

Ale:

Když dělám na PC, určitě si nevezmu suprový svetérek, který mně zvedá vlasy už když si ho oblékám. Dělám to na stole bez krásného ubrusu :-) a ne na novém koberci na zemi. Komponenty si pokládám na antistatické sáčky ve kterých je většinou dostanete. A při práci nechci, aby na mě někdo sahal, byť by to byla dlouhonohá blondýna chtivá čehokoliv :-)

A s tím ...dotknout se něčeho kovového.. prostě když se nechceš kurtovat, jak je popsáno výše, jednou za čas pustíš z ruky díly na PC a šroubovák a dotkneš se něčeho co je z kovu a uzemněné. Někdo osahává topení :-) jiný kolík od zásuvky :-) další má radost z vodovodní trubky :-)

Každý to musí zvážit. Někdo problém doma se statickou elektřinou nemá vůbec, jiný ano. Ale každý, by měl dávat pozor, protože i drobný výboj, je schopen poškodit, či zničit PC díl. Třeba ZD dostávají tímto pěkně zabrat. Je třeba si představit, že si doneseš díl za 4000,-Kč, dáváš je do PC...prásk a je po něm!

Tak a jestli proti tomu někdo něco máte, klidně to napište, protože mě určitě zajímá i Váš názor. Možná by to, ale bylo na nový thread. Teda pokud, tady už takový není. Omlouvám se, ale nehledal jsem....
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2006 15:01

potkanus píše:jasne, diky moc, jesli to vyznelo jako ze sem neco znevazoval, tak to sem opravdu nechtel.
Ten vetrak tam tudiz dam, dam na tvoji radu.


Nebral jsem to jako znevažování. V každém případě jako minimum beru ventilátor vzadu na výfuku. A když je možnost dát do předu nějaký tichý přídavný ventilátor pro nasávaní (třebas i s TC), já osobně bych neváhal.
Ale jak jsem napsal je to Tvoje PC, Tvoje volba ;-)


BTW: Omlouvám se všem, v předchozím příspěvku jsem reagoval na dotaz od MuErToOo a vzhledem k tomu, že jsem musel při jeho psaní ještě vyřizovat telefonát, nezaregistroval jsem, že již velmi dobře, jen jinými slovy, vše vylíčil POTKANUS
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků