Instalace Javy na XP SP2

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 30. 10. 2006 16:32

Nejde mi nainstalovat Java. A to ani online ani offline instalatorem. Nepomaha ani starsi 8ckova verze.

Vsechny instalatory v poradku dobehnou skoro az do konce a pak ohlasi :
"Error 1721. There is a problem with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact...blablabla"

Tz chyba je ve Woknech. Kde? Zkousel jsem radu na podobny problem ve FAQu (error 1722) tz instalovat na ruzna mista atp. Ale nic.

Zajimavy je, ze se Java objevi uz v nainstalovanych programech, ale programy pouzivajici Javu o ni nevi.

Kde je chyba a jak ji resit? Nejede mi Azureus.:) Diq.
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treyo 30. 10. 2006 16:41

Mal som ten isty problem asi pred 2tyzdnami...tiez sa mi akoze nainstalovala, ale programi o nej nevedeli...jedine co ti mozem poradit je, preinstalovat windows. jedine toto mi zabralo... tiez som skusal rozne instalatori, ale nic mi vtedy nepomohlo...v novom win mi ide bez problemov...
treyo
Junior

Odeslat příspěvekod Noclaf 30. 10. 2006 17:42

Toz to by bylo v kelu. Prece si nebudu reinstalovat Wokna? Neexistujes nejaky jednodussi postup nez "nastoupit/vystoupit"?
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 30. 10. 2006 17:44

Neřeknu vám to sice přesně, ale je třeba přeinstalovat Windows Installer, odkaz třeba zde: http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=cs (případně hledejte na webu MS novější verzi). Tím by se mělo vše vyřešit.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valecny 17. 11. 2006 12:01

Tak nic stáhl jsem si Windows Installer 3.1 a nic pořád stejný
Víte, jaké byly tři největší katastrofy v dějinách lidstva? Hirosima 45, Cernobyl 86 a Windows 95.
valecny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 11. 2006 12:34

Asi máš bordel vo Windows. Pokiaľ nič nezaberá, tak si to asi budeš musieť preinštalovať...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valecny 17. 11. 2006 13:40

Hmnm to je fakt super..se na to radši vykašlu
Víte, jaké byly tři největší katastrofy v dějinách lidstva? Hirosima 45, Cernobyl 86 a Windows 95.
valecny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valecny 17. 11. 2006 17:48

A ta java nejde ničím jiným nahradit???
Víte, jaké byly tři největší katastrofy v dějinách lidstva? Hirosima 45, Cernobyl 86 a Windows 95.
valecny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AZOR 17. 11. 2006 17:54

tak tohle je pruser Javy, nahradit ničím nejde, pokud chceš spouštět aplikace v javě (dřív dělal virtualni stroj i microsoft ale už to dlouho nevyvíjí.)
existuje několik zpusobu, ja se té chyby zbavit ale jsou na ***** a nefungujou.
Takže jediná rozumná možnost je stáhnout BETU další javy:
http://java.sun.com/javase/downloads/ea.jsp

ava Runtime Environment (JRE) 6 Release Candidate
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valecny 17. 11. 2006 18:05

No joooo jde to díky moc hclape drbu se stím celej den;)
Víte, jaké byly tři největší katastrofy v dějinách lidstva? Hirosima 45, Cernobyl 86 a Windows 95.
valecny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 11. 2006 20:49

AZOR píše:tak tohle je pruser Javy,

Na to si prišiel ako???
Podľa mňa je problém vo Windows (resp. v bordeli v ňom)...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AZOR 17. 11. 2006 20:52

občas se to nepodaří naistalovat ani na čisté windows. A ta chyba je neuvětřitelně častá. At si sun řiká, co chce ale pokud tam pak někomu funguje Java6beta - tak to JDE a tom případě by to sun měl udělat tak aby to fungovalo. Zbytečně to odrazuje lidi od javy. Instalace by měla bejt bezproblémová za každou cenu a té betě jsi viděl, že to JDE udělat aby to fakalo. Ostatně chybu nehlásí java ale nějakej instalační program ...
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 11. 2006 21:05

Mne osobne sa ešte v živote nestalo, aby som mal problém s inštaláciou JDK. (vlastne mal, raz, ale to bol problém s MSI inštalátorom - po nainštalovaní novšej verzie MSI už bolo všetko ok).
A to s Javou pracujem už veľmi dlho a dosť často...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 17. 11. 2006 23:03

Tohle jsi zkoušel?
http://support.microsoft.com/kb/891985

Je něco v systémovém logu Ovládací panely > Nástroje pro správu >
Správa počítače > Systémové nástroje > Prohlížeč událostí ?
V tom samém okně Správa počítače se ještě podívej na Služby, jestli nejsou nějaké Zakázané (ty co by neměly být).
Teď trochu zaujatosti: Používáš nLite?
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AZOR 17. 11. 2006 23:50

Mě s JDK taky ne, tam se to nestává.
Ale s JRE se to stává.
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků