hp vectra vl400 - neznáte to někdo ? asi odešel zdroj

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zdenekhribek 3. 11. 2006 18:57

Dostal jsem se k tomuto již postaršímu pc přes jednoho kamaráda, který chtěl pro jeho majitele přeinstalovat systém. Když jsem ho zapnul nic se nedělo. Zjistil jsem, že chybí baterka, hd, paměti a dokonce i procesor. Majitel to údajně někomu půjčil -svatá ty prostoto. O něco později se ke mě tyto půjčené věci dostali a pc nic - nezasvítí, nezabliká ani větrák se nerozjede. Vypadá to na mrtvý zdroj. Přesto když jsem hledal na webu hp našel jsem zmínku že když je vyndaný procesor, pc se vypne a zapnutí se provede 5 vteřinovým držením tlačítka power. Možná jsem si to přeložil blbě ale u mě to nefunguje. Z manuálu moc chytrej nejsem- doufám jen že konektor "power protection" je k připojení UPS.
Než se pustím do toho výměny toho zdroje rád bych se dozvěděl jestli tam nečeká nějaky překvapení. Je to 100w zdroj atx netypických rozměrů, asi se bude blbě shánět. Díky za pomoc.
zdenekhribek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenekhribek 4. 11. 2006 11:30

Tak jsem se do zdroje podíval a zjistil, že je tam úřepálená pojistka. Dal jsem novou zamontoval a spustil. Ozvala se menší rána trochu se zakouřilo se zdroje. A v bytě vypadly pojistky.Myslel jsem, že je úplný konec ale když jsem přípojil zdroj z jinýho počítače (jen tu větev k desce) - počítač se rozjel ale bootovat nezačal. Zkusím připojit ke zdroji ještě nějakou mechaniku ale moc si od toho neslibuju.
zdenekhribek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků