Router Asus Wl 500g

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hakunděk 5. 11. 2006 22:04

Mám prosbu: Neví někdo ,jak zprovoznit router v režimu client? Veškeré moje pokusy byly úplně na nic. Díky za každou radu.
Hakunděk
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 5. 11. 2006 22:26

AP mode: Ap only
extended mode: station
operation mode: home gateway
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hakunděk 6. 11. 2006 05:35

Takhle jsem to taky měl, ale nic. Vyzkoušel jsem několik firmware, ale bez úspěchu,ale přitom mi to dva roky šlapalo bezvadně (nastaveno adminem, takže nevím, jak to měl udělané.) Pak jsme si zřídili vlastní nový vesnický bezdrát od telcomu(AP je D-Link G664T) a po resetu routru do továrního nastavení jsem ho už nerozchodil. Zkoušel jsem i jiné značky a ty se k Linku v pohodě připojí.
Kdysi jsem signál přijímal a vysílal dál, teď ho potřebuji jen přijímat.
Hakunděk
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 6. 11. 2006 05:52

jestli jsem to dobře pochopil tak chcete bezdrátem přijímat internet a routovat ho do LAN tudíž:
AP mode musí být ve stavu bridge
System Setup - Operation Mode ve stavu router

pro příště by to chtělo zálohovat funkční konfiguraci aby bylo kam se vrátit a okouknout nastavení
Kroxigor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hakunděk 6. 11. 2006 06:47

Takhle - AP je ve vzdálenosti asi 200m. 8 uživatelů je připojeno přes WiFi. Doma mám zapojený asus WL330, a chtěl bych místo něho zapojit onen WL500 protože chci připojit další pc a on má 4výstupy na pc. Vysílat dál už nic nechci.
Hakunděk
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 6. 11. 2006 07:12

tak to by měl stačit i obyč switch a do něj přivést data z asusu
Kroxigor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hakunděk 6. 11. 2006 07:25

Chápu, ale ten WL 500 mi leží bez užitku doma, tak jsem si myslel, že bych ho mohl ještě použít.
Hakunděk
Junior

Odeslat příspěvekod null0 6. 11. 2006 07:27

null0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hakunděk 6. 11. 2006 07:35

Též jsem se o to pokoušel ,ale nepustilo mě to přes heslo.
Hakunděk
Junior

Odeslat příspěvekod Hakunděk 6. 11. 2006 14:19

Povedlo se mi tu 500ku rozchodit tak, že ho zapojím za Wl330 a potom funguje jako switch, ale aby fungoval samostatně, to mi nejde.
Když vše nastavím, tak v položce Status & Log - Wireless mi napíše toto:
Mode : Station
Channel : 0
Status : Connecting to xxx
Kanál je nastaven na 4 a tady mi to vypisuje 0. Podle mě by tam měla být 4. Nevíte co s tím. Díky.
Hakunděk
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 7. 11. 2006 00:45

No ja mam rezim klient nastaveny jak jsem uvedl nahore. pokud ti to tak nejede, tak e raba uvazovat zda je vubec v poradku spojeni asusu s AP.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hakunděk 7. 11. 2006 05:13

Ale stejně si myslím, že by mělo jít nastavit číslo kanálu, když je vypsáno připojení né?
Hakunděk
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 7. 11. 2006 19:40

No, ale ssid na ktere se pripojujes muze zmenit kanal a pak se ti to samo neprehodi.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hakunděk 7. 11. 2006 20:16

No tak jak to vlastně správně nastavit , když routry co jsem tu měl ,tak šlapaly napoprvé
Hakunděk
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 8. 11. 2006 20:13

Doporucil bych ti naflashovat upraveny firmware od olega. Ten ti pak umozni dostat se telnetem do prikazove radky routeru, kde jede linux. Prikazem wl scan a nasledne wl scanresults se dozvis jake site router vidi a s jakym signalem.

Pripadne ti mohu vytahnout ze svehou routeru, ktery pouzivam jako klienta nastaveni a poslat. Ty si pak uz akorad prenastavis IP adresy atd...

Pokud by te zajimalo co se da s timto kouskem udelat, tak vice info tady:

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=25811&postdays=0&postorder=asc&highlight=wl500g&start=0
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků