Jak se legálně vystěhovat do USA ?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 18. 11. 2006 22:19

Nevíte jestli existuje nějaký program legálního vystěhování do USA ? Nikoliv ovšem krátkodobě ale natrvalo. Nejde o peníze, klidně budu dělat v USA to co tady, mě to neva ale chtěl bych být občanem spojených států-jo jsem divnej, ale mě ani nejde o velký města jako spíš o krajinu, lidi, kulturu.... USA mě odmala fascinují a chci tam žit z mnoha důvodů sympatii k zemi a kultuře,ústavě atd. počínaje a fascinací bleskového fungování justice konče. Tedy jsou nějaké možnosti jak se stát Američanem aniž bych se musel jako Američan narodit - to jsem prošvih, nebo si vzít Američanku (žádnou svobodnou momentálně neznám :mrgreen: ) - pomohla by mi vejška ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 18. 11. 2006 22:40

Jistě, že to jde, ať už na svoje triko, nebo v rámci programů, pohledej sám. Máš tam dveře otevřené. VŠ může pomoci v rámci stáže apod. Americké občanství ti jentak nedají, miusíš tam žít alespň 10 let nebo tak, ale pracovat tam můžeš legálně.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod PC 18. 11. 2006 22:41

To by mi možná stačilo, třeba si to idealizuju ale fakt bych tam rád byl delší dobu, hlavně si to všechno prohlédl, vyzkoušel a tak :)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adisis 18. 11. 2006 22:52

ok a pozar na teroristy :lol:
kolik?
Adisis
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 11. 2006 23:07

k získání občanství je potřeba žít tam alespoň 5 let (legálně) a poté úspěšně složit "zkoušku občanství"...je to primitivní obdoba maturity, zaměřená na americkou historii a jazyk...

nejsložitější částí je zisk a prodlužování víza tak, aby sis mohl odkroutit těch pět let...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 18. 11. 2006 23:14

Svobodnější zemi neznám. Možná už není taková jako před 911 ale pořád dobrá. Já tam nechci jet kvůli politice, chci si prostě vydělat na Mustanga a vydat se vstříct matce silnic a potom dál a dál od pobřeží k pobřeží od jihu k severu... Naladit si na rádiu country, pustit si na plný koule Johny Cashe a říct si - jo to je Amerika...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 18. 11. 2006 23:17

Porad jete funguje ta loterie o zelene karty.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 11. 2006 23:17

to je otázka žaludku a trávící soustavy...já se zase modlím, abych se tam nemusel vracet...

každopádně, tomuhle tématu by to víc slušelo na pauze...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 18. 11. 2006 23:18

Ano, to trochu tuším, uvažuju o to že než se tam vydám tak si střihnu aspoň bakaláře z amerikanistiky. Jasně, lze mít k USA dost výhrad ale to přece ke každé zemi i k té naši. Já chci ale tu zemi poznat, do hloubky ne povrchně. Třebas časem i Kanadu, ta mě láká taky, ale USA trochu víc. Na pauzu nechodím, tak sorry,snad to tady nevadí :)

Poslední kapka proč chci jet do USA je to že Sony odmítla uvést PS-3.Vůbec dost věcí mají v USA přednostně anebo levněji. Třeba toho Mustanga. V USA maj Mustangy, RAM, a u nás bude událostí roku ošklivá Fábia II....

Loterii bych asi nevyhrál.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AnOOb!S 18. 11. 2006 23:25

chces nejaky kontakt do USA na cechy? zije mi tam temer pul rodiny.. btw jesi des tak du taky...;)
Satellite M70-192

Im Atra Anima forever......
AnOOb!S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 11. 2006 23:30

tak až tam pojedeš, vyhni se státům massachusetts a tennessee...je tam víc evropanů, než američanů...zvlášť v massachusetts je čeština téměř úředním jazykem ;)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 18. 11. 2006 23:33

Díky ale to nespěchá, vždyť nemám dodělanou školu :D Hlavně si musím nabrknout nějakou šikovnou holku co by tam jela se mnou, přece jen v USA se ještě dost dbá na to být ženatý,platit daně a chodit do kostela. Teda aspoň myslím.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 18. 11. 2006 23:38

Hmm, tak to by tam mohlo být dost čechoameričanek. To by mi ani nevadilo, věříš ? Aspoň bych si mohl časem otevřít bistro :) (Ke štěstí mi fakt stačí pěkná a chytrá žena, Mustang, dům a práce co mě bude bavit- a nemusí to být nějaký managerský post.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AnOOb!S 18. 11. 2006 23:39

co holku?? ja bych ti nestacil??:D no tak nic mno jedu sam na sebe...;) hele skolu bysme dodali tam..;)

ano tem statum se vyhnout:D ja smeruji do boise idaho
Satellite M70-192

Im Atra Anima forever......
AnOOb!S
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků