Jak se legálně vystěhovat do USA ?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 22. 11. 2006 10:49

Amerických filmů ubývá, nahrazují je německé a moje důvody jsou možná povrchní ale jiné nemám.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 22. 11. 2006 15:45

no reknu ti, muj sen, opravdu takovy ten detsky sen, ktery cloveka nikdy nepotka je ten, ze se narodim v roce 1899. Stanu se lekarem, budu osetrovat v 1. svetovy valce, pote proziju krasne obdobi 1. republiky...budu bojovat ve druhy svetovy a po valce imigruju do USA 50. let, budu poslouchat Beatles, Elvise a pozdeji americkou hudbu 70 a 80. let...
po roce 89 se vratim zpet do CR a zde doziju rok 2000, kdy si potom klidne umru :mrgreen:
hele predstava krasna, jelikoz bych si prozil 20. stoleti, ale kdybych chtel, tak tam najdu mnoho negativ. To je stejny jako tedka to tvy USA...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod t0mmy5 22. 11. 2006 16:24

ja se nechci stehovat za serial OS jestli si to myslel spatne nebo jsem to spatne pochopil..:) ale ja tam chci protoze me ten serial nadchl stal sjem se do nej blazen a zavislej na nem a chci prozit neco NAPROSTO stejnyho nebo ASPON trosku podobnyho..navic ne proste amerika fascinuje konkretne New York..ty noci tam..ty krizovatky..atd atd tech veci je strasna spousta a proto tam taky chci..proste tam chci a nikdo mi to nevymluvi..zjistim si to sam jaky to tam je ale vim ze tam budu chtit uz navzdycky zustat.. me Ceska Republika NICIM nepritahuje a to ZADNA zeme v evrope..mozna tak anglie ale tam me stve zase pocasi..takze proste ja chci do ameriky a budu pro to delat a snazit se delat vsechno mozny..proste tam chci a zit jako v pratelich..;)
PSP 1.50, 4GB MSpro duo, PG pocket White
CHCI DO AMERIKY a zit jako v serialu Pratele:( chci si to splnit..
t0mmy5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 22. 11. 2006 17:28

tak to se ti asi nepovede:D
navic...ty ulice a krizovatky...takovych je par, ale ten bordel okolo uz v televizi neukazuji:D
nam o tom rikala ucitelka, co tam byla 2roky (presneji v New jersey) a ze jako mesto NY nic moc, navic ceny tam nejsou nejnizsi a bydleni kor...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 22. 11. 2006 17:33

Hehe, tommy5 máš o Americe velmi naivní představy, ještě naivnější než já... Přátelé jsou fikce, navíc je to komediální seriál, ti lidé tam představují minimálně střední třídu, jsou to boháči, takhle tam žít prostě na devadesát sedm procent NEBUDEŠ. To je zkrátka naivní představa. Ano, láká mě Amerika ale mám rád i naší zemi, jen se mi nelíbí dost věcí, a právě proto bych chtěl navštívit USA a zkusit žít chvíli tam. Nikoliv nutně v N.Y. nebo L.A. klidně v nějakém menším městě. Třebas v Austinu, Denveru atd.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 22. 11. 2006 23:50

USA podle průzkumu jsou nejméně přátelskou zemí pro návštěvníky http://zpravy.atlas.cz/svet/94250-usa-p ... vniky.aspx
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t0mmy5 23. 11. 2006 00:49

tak budto jsem to blbe napsal nebo jste to poradne nevnimali..;) VIM ZE PRATELE JSOU POUZE SERIAL.ovsem nejlepsi jakej je..proste libilo by se mi tak zit..navic nepredstavuji stredni vrstvu..treba ross to je takovy bohac..monica stredni vrstav,chandler bohac,rachel zezacatku nizsi vrstva potom vysoka vrstva,joy nizsi trida phoebe nizsi trida..jinak tady v CR taky nasi patrej mezi tu stredni tridu a prachy neamme temer zadny;) ja tam proste chci je podle toho jak o tom vim..nebojte se nejsem takovej ten debilek co se podiva na terminatora a myslel si ze tam schwarzneger beha s puskou po americe..to opravdu ne..ale proste se mi to libi tak jak to tam vypada tak jakmto lidi poopisujou ATD ATD..jenze dneks jsem si rpecetl dalsi veci a docela no je to docela HODNE debilni a docela dost tezky se tam dostat..zvlast natrvalo..:(..neznate nekdo nekoho tam??nejake pribuzne kamaradky nebo tak neco,..nejvetsi sance jak ziskat zelenou kartu je provyst snatek no..jenze an to bych tam potreboval nekoho znat..1) doufam ze zrusej ty viza..pac jako abych jim dokladal NULOVEJ prijem tak to me tam rovnou nepustej..a jde mi o to ze bych potreboval tam prae sehnat nejakou tu holku ktera by byla ochotna se vdat pro tuhle vec.. to je v prcicich..:( muj sen se mi ais NIKDY nesplni:( ach jo co ja bych za to dal narodit se v americe a bejt obcanem USA..me proste tady v CR nic nepritahuje me se tu nelibi..:( ja chci byt tam..:(
PSP 1.50, 4GB MSpro duo, PG pocket White
CHCI DO AMERIKY a zit jako v serialu Pratele:( chci si to splnit..
t0mmy5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 23. 11. 2006 09:05

Mě se líbí Karlštejn, šeški holki veri gut, a na Prahu žádnej N.Y. ani jiný město nemá !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 23. 11. 2006 12:15

Nikomu nechci do jeho snů kecat, ať si každy dělá, co chce. Ale zrovna jako v přátelích bych žít nechtěl. A řešili vůbec nějaké otázky kolem práce, života, něco důležitého? Nejen blbiny? A nečekej, že se budeš mít na začátku dobře, budeš akorát řešit, jestli ti zbydou prachy na jídlo a nájem, nic jiného. Sranda tě brzo přejde. A po rozčarování přijde tvrdá realita, to mi věř, já si to zažil tady u nás.
No, hlavně se nenechte nikým a ničím ovlivňovat.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 23. 11. 2006 12:30

X píše:[b]USA podle průzkumu jsou nejméně přátelskou zemí pro návštěvníky
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eso 23. 11. 2006 18:57

Mám kamaráda, žije v USA už 10 let, nedávno dostal občanství.
Já myslím, že nejlepší, co můžeš udělat je jet se tam podívat a klidně i pracovat, pokud budeš mít zelenou kartu. Samozřejmě je otázka, zda dostaneš vízum, teď jdou velice tvrdě po potencionálních nelegálech a mladí, nezaměstaní, bez bytu a auta jsou pro ně nejpodezřelejší.

Jinak myslím, že si to dost idealizuješ, hlavně USA jsou obrovská země a rozdíly v jednotlivých státech veliké, včetně přístupu k náboženství, k sexu, zákonů, takže si nejdřív najdi na internetu zákony apod...

Co potřebuješ zcela nutně, je angličtina, tu se uč, i kdyby se ti v USA nelíbilo, tak ji pak užiješ kdekoli. Bez ní budeš tak mýt nádobí.

Počítej s tím, že nejdřív nedostaneš žádnou práci v oboru (pokud tě tam nepošla místní pobočka nějaké firmy), budeš dělat číšníka, hlídače v supermarketu apod. Ale máš vekou šanci časem něco najít, pokud se budeš snažit a nebojíš se práce. Samozřejmě žádná ochranná lhůta jako v Evropě, přijdeš do práce a šéf ti řekne že můžeš jít domů, protože tě už nepotřebuje.

Co je hodně důležité je tzv. kredit - to je v podstatě tvoje číselná hodnota ve společnosti a všichni tě podle toho hodnotí - pokud nemáš dost vysoký kredit, nemusíš dostat v bance kreditní kartu, nezískáš pronájem nebo leasing. Problém je na začátku, kdy samozřejmě žádný kredit nemáš.

Ale rozhodně je lepší tam jet, když jsi mladej a zdravej, protože si budeš ze začátku muset platit všechno u doktora sám a pořádné pálky, dokud nedostaneš pořádné místo, abys měl dobré zdravotní pojištění.
eso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eso 23. 11. 2006 18:58

Mimochodem, co se týče seriálu Přátelé, tak i tvůrci uznali, že ten byt, v tom domě poblíž Central parku, v jakém bydleli by si v žádním případě nemohli při svém povolání dovolit.
eso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t0mmy5 23. 11. 2006 21:59

no tak blbiny tam OPRAVDU neresili..nevim kolik a jaky dily si videl ale ja videl KOMPLET vsechny (cca 230dilu) a videl jsem je vsechny po sobe jak jdou a tedka koukam znova a jak to dokoukam pustim je opet znova atd atd..a praci,lasku,atd atd to se tam resi porad..ta prace se tam HODNE resi..
PSP 1.50, 4GB MSpro duo, PG pocket White
CHCI DO AMERIKY a zit jako v serialu Pratele:( chci si to splnit..
t0mmy5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t0mmy5 23. 11. 2006 22:00

eso píše:Mimochodem, co se týče seriálu Přátelé, tak i tvůrci uznali, že ten byt, v tom domě poblíž Central parku, v jakém bydleli by si v žádním případě nemohli při svém povolání dovolit.
PSP 1.50, 4GB MSpro duo, PG pocket White
CHCI DO AMERIKY a zit jako v serialu Pratele:( chci si to splnit..
t0mmy5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t0mmy5 23. 11. 2006 22:01

eso píše:Mám kamaráda, žije v USA už 10 let, nedávno dostal občanství.
Já myslím, že nejlepší, co můžeš udělat je jet se tam podívat a klidně i pracovat, pokud budeš mít zelenou kartu. Samozřejmě je otázka, zda dostaneš vízum, teď jdou velice tvrdě po potencionálních nelegálech a mladí, nezaměstaní, bez bytu a auta jsou pro ně nejpodezřelejší.

Jinak myslím, že si to dost idealizuješ, hlavně USA jsou obrovská země a rozdíly v jednotlivých státech veliké, včetně přístupu k náboženství, k sexu, zákonů, takže si nejdřív najdi na internetu zákony apod...

Co potřebuješ zcela nutně, je angličtina, tu se uč, i kdyby se ti v USA nelíbilo, tak ji pak užiješ kdekoli. Bez ní budeš tak mýt nádobí.

Počítej s tím, že nejdřív nedostaneš žádnou práci v oboru (pokud tě tam nepošla místní pobočka nějaké firmy), budeš dělat číšníka, hlídače v supermarketu apod. Ale máš vekou šanci časem něco najít, pokud se budeš snažit a nebojíš se práce. Samozřejmě žádná ochranná lhůta jako v Evropě, přijdeš do práce a šéf ti řekne že můžeš jít domů, protože tě už nepotřebuje.

Co je hodně důležité je tzv. kredit - to je v podstatě tvoje číselná hodnota ve společnosti a všichni tě podle toho hodnotí - pokud nemáš dost vysoký kredit, nemusíš dostat v bance kreditní kartu, nezískáš pronájem nebo leasing. Problém je na začátku, kdy samozřejmě žádný kredit nemáš.

Ale rozhodně je lepší tam jet, když jsi mladej a zdravej, protože si budeš ze začátku muset platit všechno u doktora sám a pořádné pálky, dokud nedostaneš pořádné místo, abys měl dobré zdravotní pojištění.j/quote]


jinak prosim te nemas na toho svyho kamose enjakej kontakt treba ICQ,meil nebo tak neco?? docela shanim nekoho kdo by mi mohl poradit..diky moc..jinak rpace se nebojim..do supermarketu zezacatku klidne makat pujdu ale rad bych se vysvyhnul nekam nahoru pak a rad bych halvne dodelal tady stredni co delam a docela rad bych ejste vejsku chtel nebo neakou unoversitu v americe..ale to myslim ze sance je HODNE mala ze bych se nekam takhle dostal :(
PSP 1.50, 4GB MSpro duo, PG pocket White
CHCI DO AMERIKY a zit jako v serialu Pratele:( chci si to splnit..
t0mmy5
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků