Stereo za 10,000,-

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 11. 2006 15:49

můžu mít za 10k (bez zesilovače) alespoň trošku dobrý stereo třípásmový repráky ?
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sCrew 26. 11. 2006 15:53

Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 11. 2006 16:36

jé tak ty vypadaj dobře :P a jaký zesilovač ? ... za kolik ?
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zara 26. 11. 2006 16:51

No prave, akorat vypadaj. Sloupy za 10k jsou chrastitka. Na tripasmovky rovnou zapomen. Zkus tohle
zara
Junior

Odeslat příspěvekod sCrew 26. 11. 2006 16:52

Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 11. 2006 18:11

Pokud chcete dát 10 tis. Kč za třípasmové repro opravdu to nebude žádný zázrak. Přikláním se proto k příspěvku zary, regál bude lepší řešení (můj tip KEF iQ3 http://www.excelia-hifi.cz/kef-iq3.html). Ale musím Vám připomenout, že abyste dosáhl opravdu dobrého zvuku, musíte koupit také adekvátní zesilovač a v neposlední řadě řešit akustiku místnosti. I já chtěl zpočátku koupit repro a zesilovač, ale po dlouhé době patrání a zvážování pro a proti jsem se rozhodl pro sluchátka a sluchátkový zesilovač (v této cenové relaci potenciálně dostanete lepší zvuk než pokud koupíte repro a zesilovač a dá už se hovořit o HiFi) Je zde ale malinko problém v poslechu přes sluchátka, někomu totiž nemusí příliš vyhovovat (potlačen předozadní prostor, problémy při poslechu nekvalitní nahrávky, sluchátka totiž vše odhalí, atd.), mně však ano, proto jsem se rozhodl takto. Určitě zvažte i tuto možnost. Pokud to s poslechem myslíte opravdu vážně, mrkněte sem: http://hifi.nazory.cz/stranky/nejlevnejsihifi.php
Anonymous

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 11. 2006 18:15



Za tyto peníze se určitě nechá koupit mnohem lepší přístroj.. Bude se sice jednat o starší kousek, ale takový pouřitý NAD c542 (c325, atd.) bude úplně o něčem jiném. Z dalších například Camridge Audio 540A vs.2, lterý se nechá sehnat nový za cca 10tis.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 11. 2006 18:20

takže za 10k radši koupit špičková sluchadla jo ... a k čemu ten zesilovač ? ... přes něj bude ten zvuk lepší nebo co ? ... a pár tipů na konkrétní model :)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 11. 2006 18:40

Takže to vezmem postupně. 10tis. je pro HiFi sestavu zkládající se z repro, zesilovače, zdroje zvuku, kabeláže a zatlumení místnosti (to vše, je totiž pro pořádný zvuk brát v zřetel) velmi málo, vlatně vůbec nic. Za to se dají opravdu pořídit jen slušnější regály, ale také to nebude nic zázračného. Pokud ale k těm deseti malinko něco přihodím koupím Highend sluchátka a zesilovač (bohužel už ale nezbyde na adekvátní zdroj zvuku, což se ale může dořešit až časem). Pokud koupím sluchátka v cenové hladine od šesti do deseti tisíc korun, jedná se už většinou o špičková sluchátka s vysokou impedancí (dost často 300ohmů), abychom tato sluchátka probudili dostatečně k životu je zapotřebí sluchátkový zesilovač. Ano, samozřejmě, že když je připojíte do obyčejného výstupu na zseilovači, hrát budou také, ale teprv se sluchátkáčem poznáte, co je to velmi dobrý sluchátkový zvuk. Pokud bych měl dát tip, tak by to byly určitě Sennheiser HD 650, což je vrcholný audiofilský model Sennů http://sennheiser.cz/hd650.html Na internetu se nechají sehnat za cca 7tis. Kč (zalacino.cz) což mi dává ještě tři tisíce rezervu. Pokud něco "málo" přihodím (v tomto případě 4tis.) mám k tomu Casea Headamp http://www.casea.eu/HeadAmp%20foto.htm a tedy dohromady velmi podařenou sestavu. Audiofilských sluchátek "do deseti" je samozřejmě více, ať už Vámi jmenované Beyery (770,880,990), přes vrcholné modely Audio Technicy, AKG (K 701), až po Grado (SR 325i ). A to i sluchátkových zesilovačů: Vincent KHV-1, Edgar-SH1, CREEK OBH-21/...21SE , ale některé už malinko přesahují cenovku "do deseti".
Anonymous

Odeslat příspěvekod Czulibrk 26. 11. 2006 18:44



a mas s nima nejake zkusenosti, nebo si jen zabrousil na audioexpert.cz, nastavil cenovy filtr na 10k a nahodne nejake vybral ?

Pokud ano, tak to nema zadny smysl - to si muze autor udelat sam :roll:

Jersey, absolutni respekt ke vsemu, co tady rikas, ale asi to se svymi nazory nebudes mit lehke. V dobe, kdy si lidi koupi mikrosystem v hypernove za 2k a nemysli si, jake maji doma "hifi" ...
Naposledy upravil Czulibrk dne 26. 11. 2006 18:47, celkově upraveno 1
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 11. 2006 18:47

díky za tipy :)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fcmasakr 26. 11. 2006 18:51

Sluchátka jsou fajn, ovšem spíš pro audofily. Většina lidí chce hudbu používat i jako kulisu k běžným činnostem, popř. by ráda sdílela zážitek z poslechu s jinými lidmi ...

K původnímu dotazu: sloupy za 10K nebudou nic moc. Buďto to chce přihodit, nebo pořídit dvoupásmové regály za 6 a více K.
--- MASAKR Futsal Team, since 2002 ---
fcmasakr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 26. 11. 2006 18:56

Czulibrk píše:Jersey, absolutni respekt ke vsemu, co tady rikas, ale asi to se svymi nazory nebudes mit lehke.


Prečo ? Ja s ním absolútne súhlasím. Len dodám že kvalitné repro sú vačšinou dvojpásmové, napr Bower Wilkins . Za JAMO by som nedal ani 5.-SK
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 11. 2006 19:03

za 12 tisíc (moje maximum) můžu mít:

1) špičkový sluchátkový poslech
2) příšerný repro poslech

takže asi není co řešit :)

jinak já poslouchám hudbu 2-ma zbůsoby:

1) vychutnávání nahrávky pěkně osamotě a v posteli
2) jako kulisu k nějaké činnosti a nebo když je návštěva nebo pařba

1) asi koupím ty Beiery 770 + zesilovač
2) na to mě stačí Genius HT 5.1
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 26. 11. 2006 19:03

To si me spatne pochopil. Taky souhlasim. Jen rikam, ze pro nekoho muze byt moc dat 10k za "nejake sluchatka se zesilovacem" :))

Popravde ani ja sam bych do toho nesel (holt jsem chudy student a mam jine financni priority).
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků