XGL vs. AERO

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod winmen07 7. 12. 2006 14:07

Zajímo by mě co říkate na tyto dvě nové grafické rozhraní.Já vím je to nebe a dudy.Ale zkus me si je porovnat.Na AERO se mě líbí že je všechno takový barevný oproti XGL.Ten má ale podle mě více možnosti použití.
winmen07
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 7. 12. 2006 15:22

Kriste pane takhle zadelavat na flejm
Naposledy upravil FreeBSD_Radikal dne 7. 12. 2006 16:37, celkově upraveno 1
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 7. 12. 2006 15:36

a ne nahodov na xgl si moses nastvit aku temu xces, nastvis setko podla seba?
a na MS bude setko podla MS rulezz a nejake super skiny budu $$$
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sešívaný 7. 12. 2006 18:12

Připomíná mi to logiku, jak když někdo vedle sebe postaví modrý VW Golf a bílou Škodu Fabii a řekne, ten barva Golfu se mi líbí víc. Přitom je jasné, že Fabia může být v jakékoliv barvě, i té modré.

U těchto technologií si myslím, že je vzhled podružná záležitost. Důležité je, že vykreslování oken atd. po svá křídla přebírá grafická karta a nemusí to dělat procesor, výsledek je potom plynulejší prostředí, které mimojiné dokáže i nejrůznější efekty. Aero ve Vistě je doslova nutností, protože podle toho, co jsem slyšel, se může procesor ******t, když člověk Aero vypne.
Jak už tady kdosi psal XGL/Compiz/Beryl je podstatně přizpůsobivější, prakticky s tím člověk může udělat všechno, co mu technologie tohoto typu dovolí. Je to rozšířitelné o pluginy, nastavitelné. Takže to může mít tisíce podob. Narozdíl od Aera, které má podobu určenou Microsoftem s nějakými drobnými možnostmi modifikace.
Sešívaný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 7. 12. 2006 21:04

1) Pletes si pojmy. Pravdepodobne chces porovnavat Compiz/Beryl a Aero. XGL je technologie nad kterou to jede, teda zatim spis nejede, ted ma navrch AIGLX.

2) Compiz i Beryl jsou skinovatelne, a existuje spousta ruznych skinu, ktere vypadaji identicky jako Windows Vista Aero Skin.

3) Aero pokud vim neumi nic, jenom Alt+Tab a Compose. Beryl ma pluginovou architekturu a stale pribyva nova funkcnost.
Let_Me_Be
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 7. 12. 2006 21:07

no sak oni to v MS odkukaju, uplne to spackaju a prehlasia za standart, ale v tej dobe bude linux ovladany myslienkamy cez wifi
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ford 15. 12. 2006 19:44

nikdy jsem si nevsiml, ze by pestrobarevny desktop byl pro praci vhodny. Mam radsi menebarevne ale prehledne schema. btw aero je opet ukazka, jak mrkvosoft krade kde se da.
Ford
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asta-killer 15. 12. 2006 19:57

XGL je tu uz omnoho dlhsie ako trapne Aero a pritom dokaze omnoho viac za tretinove hardwarove naroky. Proste MS su curaci.Jebu sa s nejakou vecou tri styri roky a nakoniec z toho vyjde kardinalna picovina a XGL bola hotova za sotva polrok a to je ina kava.
http://linkbun.ch/268h
Asta-killer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katmen 22. 12. 2006 11:50

mama odskusane aero, compiz, beryl a winner je beryl, aero je svetelny rok za opicami, uvidime co na to povie apple v macos, inac compose v beryle mnamnam i ked je to vlastne copy expose v macos

oops error, v macos je expose sorry
Naposledy upravil Katmen dne 23. 12. 2006 16:29, celkově upraveno 1
Katmen
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 22. 12. 2006 13:51

Zatímco o AERU si se svým PC mohu nechat zdát, AIGLX mi jede úplně v pohodě... ale stejně to nepoužívám... Vyhovuje mi zatím klasický desktop
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pogik 22. 12. 2006 14:08

ehm pardon ale co je to compose v osx? expose?
pogik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honny 22. 12. 2006 18:35

až bude Xgl (resp. všechno kolem toho) final a stable, tak to bude super... ;)
x_X
Honny
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 22. 12. 2006 18:54

Tieto hračky som mal už pred rokmy na APPLE a vobec som to nepoužíval.
Suhlas s FORD pre prácu nevhodné.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honny 23. 12. 2006 12:04

metla23 píše:Suhlas s FORD pre prácu nevhodné.
x_X
Honny
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katmen 23. 12. 2006 16:36

ja mam beryla upraveneho tak, ze mam 5stennu kocku, ktora je priehladna, takze ak nieco taham tak mi staci trocha pohnut s nou a vidim na stene napr 3 ze este to nie je a vraciam sa k svojej praci, mam moznost tiez mat pohodlne a prirodzenejsie otvorenych na max 5 okien aplikacii, ked robite v calcu a zaroven vo writeri je to super a esta mam na dalsej stene pusteny na max amarok myslim ze treba sa s takymto prostredim trocha zzit a potom je to uz velmi dobre pre moju pracu je je beryl super pouzitelny
este jedned postreh som hrac 3d hier teda 3d priestor je pre mna velmi znamy tak asi preto moj kladny vztah k 3d praci
Katmen
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků