Vyplatí se formátovat?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod x-father 30. 12. 2006 08:52

cyber kaktus píše:nekolik let? tak tim jsi me dostal, pokud nepouzivas pocitac pouze na word a excel tak nechapu jak se ti tohle muze darit, pak by mne napadlo jeste par moznosti 1. nemas internet 2. nebezis na windowsu :D


Pocitac pozivam k zabave, praci, stahovani, video+hudba. Pouzivam windows 2000, internet mam pevny 1/1 Mb.

Muj soucasny system mam uz asi 2,5 roku. Mam za tu dobu system na druhem harddisku, bezi na treti zakladni desce - kazda jiny chipset, a treti procesor. Ctvrta graficka karta.

System je naprosto fit a jse pokojen.

A abych te jeste prekvapil nepouzivam zadny antivirus ani spyware. Jen tak jednou za pul oku nainstaluju antivira a PC projedu zda jsem neco nechyt. Nikdy nic nenajdu. Jednou jsem chyt vira a poznal jsem to na chovani PC hned bez antiviru (asi ho stahla moje holka v poste). Jsem toho nazor, ze dnesni viry jsou slaby odvar toho co bylo drive. Dnes jsou jen viry co pridou mailem a uzivatel si je ochotne sam spusti. Ja proste jen ronou mazu postu, ktera je nevyzadana, coz poznam podle predmetu.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 30. 12. 2006 09:10

A jen bych dodal to na ce vam vsem nejvic zalezi - rychlost nabiani sysemu:

Athlon64 3000 (2,6GHz), 1GB RAM.

15s trva nez se system dostane pres POST k bootovani.

Pak 3s pauza zavadece grub.

Pak zacinaji bootovat widle.

15s trva nez se ukaze prihlasovaci okno,
20s trva prihlaseni uzivatele (pocitano po okamzik, kdy naskoci plocha).
Dalsic cca 15s se spousti SW po startu a neda se na tom pracovat.

Celkem me na samotny stat windows vychazi 50s. Je to malo? Mam svuj disk preformatovat? Dostau se pak pod 30???

Lidi proc tohle resite? Koikrat denne pocitac poustite, ze je pro vas nejdulezitejsi faktor rychlost nabehnuti systemu?
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 30. 12. 2006 10:02

nejde jen o nabihani systemu, ale treba i sekani videa, her a podobne (jako u me). Po dlouhych dnech hrani si jsem se na to vykaslal a preinstaloval system.
Naděje je motorem duše
Ares952
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomcat 30. 12. 2006 10:11

x-father: Ja myslim, ze funkcni system po 2,5 roce neni nic neobvykleho. Nicmene ten boot time je sileny. Chapu, ze ti to nevadi, me je to taky celkem putna, ale docela to naznacuje, ze v tom systemu neco ***** :) (mluvim obecne neber si to osobne)
"Nemůžete nikoho nic naučit. Můžete mu nanejvýš pomoci, aby to sám v sobě nalezl. " Galileo Galilei
Tomcat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eso 30. 12. 2006 14:49

Windows 2000 jsem mel nainstalovane asi 4 roky bez problemu vcetne nekolika upgrade hardwaru.

Az letos na jare jsem nainstaloval Windows XP.

Format disku delam jen po koupi.
eso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 12. 2006 16:20

Já doporučuji Norton Ghost 2005 v9.0. Je to podle mě přehlednější, než-li Acronis...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 7. 1. 2007 19:45

No jednak me osobne ty casy nabihani nepripadaji dlouhe a taky windows 2000 nejsou tak dobre optimalizovane n rychlost nabihani jako XP. PC zapinam jenou denne doma a v praci nevypinam vubec. Cas naihani je pro me nejmene dulezity parametr.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saker 7. 1. 2007 19:53

Ked to funguje tak to robit nemusis, skor taku udrzbu beznu by si mohol, aby si trosku zoptimalizoval cinnosti. Odinstaluj programy co nepouzivas, prebehni comp nejakym softikom na spyware, potom na virusy, zmaz co nepotrebujes na disku a potom daj skontrolovat ci ho netreba defragmentovat. Taktiez je dobre sa zbavit tzv. nezmazatelnych suborov ak nejake mas, trochu mozu spomalovat nacitavanie adresarov a podobne...Popri tom mozes aktualizovat nejake ovladace ak to uznas za vhodne a nakoniec si spravit zalohu systemu ak by nahodou niekedy bolo treba. Proste, udrzba...
Saker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yankee_VB 25. 1. 2007 08:06

Yankee_VB > Pouzivas rezim spanku namiesto vypnut ?Len tak na okraj.


Ano, dost casto, po praci to pak vypnu uplne (jedna se o notebook).

Vsem jinak diky za cenne pripominky. System jsem zatim nechal a radsi to uz neresim...
Yankee_VB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xbarinka 25. 1. 2007 08:19

Yankee_VB píše:Zdravím,
asi se nejedná o tradiční problém, nicméně bych se chtěl zeptat, jestli se mi vyplatí zformátovat a nainstalovat nový systém (opět xp pro) po 1 roce a 7 měsících. Tady na fóru to někteří doporučují po roce apod. Jde mi o to, jestli se mi alespoň trochu nezrychlí systém - ačkoliv používám ccleaner pro čištění souborů i registrů, korektně vše odinstalovávám, systém se mi poslední dobou zdá hodně pomalý. Třeba po zadání hesla musím až 2 min čekat, než disk přestane číst. Vyřeším něco formátem? Zavirovaný systém nemám, používám relativně nenáročný Kaspersky IS 6, ve startupu mám jen nejnutnější programy. HW sestava je +- nadprůměrná.

Díkyu/quote]


System bych rucne "vyladil", ale rozhodne bych nic neformatoval. Pokud ale mas cas na to, udelat reinstalaci, pak ti v tom asi nic nebrani. Ja vychazim z toho, ze reinstalace je pomerne zdlouhava zalezitost, pri ktere dojde ke ztrate mnoha informaci (nemyslim jen dat), a proto ozivuju. I hodne pochroumany system se da vzkrisit, takze ve tvem pripade by asi stacila jen drobna udrzba :-)
xbarinka
xbarinka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassul 25. 1. 2007 08:56

Co na tom proboha provádíte? Ja mám XP od samého začátku, jsem na internetu, koukám na DVD, hraju hry, přiinstalil se mi tam SP2 a deset tisíc aktualizací, měnil jsem grafiku, přidával disky a měnil mechaniky a podobně a není absolutně žádný důvod k reinstalaci. Občas to projedu nějakám sw na vyčištění registrů, ale žádné problémy nemám....
cassul
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků