zaheslovani disku

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod novela 19. 1. 2007 19:51

Zdravim, mam na disku ve windowsech XP Pro rozdeleno na dva oddily (disky) C a D, C: slouzi jako systemovy a D: slouzi pro moje ucely, na pc mam neomezena prava ale chtel bych si zaheslovat tento oddil (disk) D: pred ostatnimi uzivateli s omezenymi pravy, poradite mi jak na to, jestli to vubec jde... dekuji za pripadne vyhoveni
novela
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 19. 1. 2007 19:54

pouzij truecrypt - http://www.truecrypt.org/downloads.php
slouzi pro zacryptovani souboru nebo celeho oddilu a zadani velice silneho hesla
Naposledy upravil qmqm dne 19. 1. 2007 19:55, celkově upraveno 1
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nesky 19. 1. 2007 19:54

mno zalezi jestli to chces sifrovat bo jen omezit pristup. Staci omezit ostatnim uzivatelum pristup na tento disk, ale kdyz treba nastartuju linux z live cd nebo neco jineho tak na ten disk se da dostat. Jen ve woknwch se proste z jineho nez tveho uctu na ten disk nikdo nedostane.
Nesky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novela 19. 1. 2007 19:59

qmqm píše:pouzij truecrypt - http://www.truecrypt.org/downloads.php
slouzi pro zacryptovani souboru nebo celeho oddilu a zadani velice silneho hesla


diky, pokud to nepujde ve windowsech, tak se uchylim k programum jako tento
novela
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novela 19. 1. 2007 20:00

Nesky píše:mno zalezi jestli to chces sifrovat bo jen omezit pristup. Staci omezit ostatnim uzivatelum pristup na tento disk, ale kdyz treba nastartuju linux z live cd nebo neco jineho tak na ten disk se da dostat. Jen ve woknwch se proste z jineho nez tveho uctu na ten disk nikdo nedostane.



jak to prosimte omezim? zkousel jsem jednu variantu ale moznosti jak toho docilit jsem tam nenasel...
novela
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nesky 19. 1. 2007 20:21

Takze. Nejdriv musis vypnout "zjednodusene sdileni" ...

Otevri si tento pc a nahore si dej moznosti -> vlastnosti slozky, na zalozce zobrazeni je upresnit nastaveni, v tom si najdi Pouzit zjednodusene sdileni souboru (doporuceno) a to zrus.

Nyni kdyz kliknes na jakoukoli slozku pravym a das vlastnosti, mas tam navic zalozku Zabezpeceni, kde muzes nadefinovat, kdo vsechno tam muze, kdo tam muze jen cist atd.

Jde to aplikovat na cely disk. Primarne je vsude skupina Everyone. Jinak pokud je vice uzivatelu, tak se muzou rozhazet do skupin a pak to nepridelovat jednotlivcum, ale vzdy cele skupine, ale to uz je pak spise vice vyuzitelny, kdyz je pocitat v domene na siti :)
Nesky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick2 19. 1. 2007 20:27

k truecyrptu:

- opravte me, jestli se mylim, ale myslim si, ze:

1. kdyz se zasifruje cely oddil, vsechna data na nem se vymazou (lze je predtim samo zkopirovat jinam a po zasifrovani oddilu je prekopirovat zpatky)

2. nezda se mi, ze by sel truecrypt pouzit na oddil, kde je OS - az po nabehnuti win se zadava heslo pro zpristupneni zasifrovaneho oddilu, takze dle meho win ze zasifrovaneho oddilu nemuzou nabehnout
Nick2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novela 19. 1. 2007 20:34

Nesky píše:Takze. Nejdriv musis vypnout "zjednodusene sdileni" ...

Otevri si tento pc a nahore si dej moznosti -> vlastnosti slozky, na zalozce zobrazeni je upresnit nastaveni, v tom si najdi Pouzit zjednodusene sdileni souboru (doporuceno) a to zrus.

Nyni kdyz kliknes na jakoukoli slozku pravym a das vlastnosti, mas tam navic zalozku Zabezpeceni, kde muzes nadefinovat, kdo vsechno tam muze, kdo tam muze jen cist atd.

Jde to aplikovat na cely disk. Primarne je vsude skupina Everyone. Jinak pokud je vice uzivatelu, tak se muzou rozhazet do skupin a pak to nepridelovat jednotlivcum, ale vzdy cele skupine, ale to uz je pak spise vice vyuzitelny, kdyz je pocitat v domene na siti :)


dekuji, pomohlo mi to presne jak jsem potreboval jeste jednou diky
novela
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nesky 19. 1. 2007 20:35

Mno ja bych byl se sifrovanim taky opatrnej. Hlavne jestli si to pak nejaky klice generuje treba do registru, tak aby po preinstalovani woken se slo do toho dostat.
Nesky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nesky 19. 1. 2007 20:41

novela píše:dekuji, pomohlo mi to presne jak jsem potreboval jeste jednou diky


Ale jak jsem psal, je to pouzitelny jen v pripade, ze pojedou pres ty wokna, kdyz ten disk bude prohlizet pod necim jinym, tak tam v pohode vlezu ... aspon myslim.

Musel bych to zkusit, jestli by me to pustilo v linuxu na win oddil, ktery by mel omezeny pristup, ale myslim, ze jo a pokud ne, tak by se to dalo obejit.
Nesky
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků