HELP: Chcu mi zobrat domenu ! :((

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lolofon 29. 1. 2007 13:29

Dnes mi prisiel milostny list od advokatskej kancelarie, ktora zastupuje jednu z najvacsich nadnarodnych potravinarskych firiem s milym navrhom, aby som na nich previedol moju domenu (lebo inak bude zle :)). Bohuzial, nazov mojej domeny, okrem toho, ze je rovnaky ako moja prezyvka, ktoru mam od zakladnej skoly, je taky isty, ako nazov produktu, ktory vyrabaju a maju na neho ochrannu znamku (skor ako som ja zaregistroval domenu). Domenu som nekupovat za ucelom spekulacie, mam uz uz cca 6 rokov a sluzi ciste pre moje potreby, resp. potrebny skupiny ludi, s ktorymi tam riesim nejake projekty, takze by som sa jej nerad len tak vzdal. Ponukaju mi, ze ju odkupia za "radovo sumu, ktora by mala zodpovedat nakladom za registraciu a udrzanie predmetnej domeny", t.j. daju mi par korun. Co sa da v mojej situacii robit ?Nejde mi ani o prachy, ale nechcem sa vzdat bez boja a len tak nechat domenu nejakemu nenazranemu potravinarskemu molochovi... Vdaka za rady :).

P.S.: domena je .sk, spolocnost tu ma lokalne zastupenie
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jura.z.Brna 29. 1. 2007 13:40

Doména je tvoje, takže co s ní uděláš, je snad jen a jen tvoje věc? Ani ta největší firma na světě si na ni snad nemůže dělat jakékoliv nároky??????
Jura.z.Brna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 29. 1. 2007 13:45

Odpovez jim stejne mile, ze jejich chovani zverejnis a ze nemas zajem na prodeji bez ohledu na cenu. Tim se vyvleces z toho, ze by jsi to chtel pro penize.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nnobuddy 29. 1. 2007 14:02

Jestli ti to nebude líto, tak jim tu doménu prodej za nějakých $ 100.000.000 až $ 200.000.000. Jestli ale tu doménu prodat nechceš, tak je pošli do *****.

Jen tak mimochodem, ochranná známka a doména jsou dvě úplně odlišné věci. Je divné, že to ti "právníci" nevědí...
Naposledy upravil nnobuddy dne 29. 1. 2007 14:09, celkově upraveno 2
nnobuddy
Junior

Odeslat příspěvekod nnobuddy 29. 1. 2007 14:05

BTW, http://www.lolofon.sk mi jaksi nefunguje...
nnobuddy
Junior

Odeslat příspěvekod Lolofon 29. 1. 2007 14:07

hmmm, bohuzial, take jednoduche to asi nebude, aspon nie v SR.
"Za nepripustne oznacenie domeny sa v kazdom pripade povazuje pouzitie slova, ktore je dominantnym prvkom
a) ochrannej znamky zapisanej Uradom Priemyselneho Vlastnictva SR, b) medzinarovnej ochrannej znamky chranenej pre uzemie SR, resp. c) vseobecnej chranenej znamky bez ohladu na stat je povodu [....]"

Na zaklade vyssie uvedeneho mame za to, ze vasa domena xxxxx.sk, predstavuje nepripustne oznacenie domeny. [...] Penazna suma, za ktoru hodla nas klient domenu od Vas odkupit by radovo mala zodpovedat sume Vami vynalozenych nakladov na registraciu predmetnej domeny.....bla bla bla.....pricom sa obe strany vyhnu pripadnemu sudnemu sporu...

Co som sa pytal, tak je to bezna prax. Sud by som s najvacsou pravdepodobnostou prehral, prax je tiez to, ze nedavaju viac ako naklady, ktore na to clovek mal :(
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lolofon 29. 1. 2007 14:10

nikde som nepovedal, ze lolofon je moja normalna prezyvka. urcite by si bol rad, keby si kazdy na fore vedel z SK-NICu zistit tvoje udaje, vsak : ))
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nnobuddy 29. 1. 2007 14:14

Zkus si alespoň zjistit, zda ta jejich ochranná známka byla skutečně registrovaná předtím, než jsi si zaregistroval svou doménu.
nnobuddy
Junior

Odeslat příspěvekod sCrew 29. 1. 2007 14:14

rekl bych, ze by mohlo byt dulezite datum tve registrace domeny a datum registrace jejich ochranne znamky... ;)
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lolofon 29. 1. 2007 14:15

BTW, tie kecy o "nepripustnej" domene su z pravidiel poskytovania menneho priestoru v internetovej domene sk (https://www.sk-nic.sk/kontakty/pravidla.18.8.2004.jsp), otazka je, ci to ma oporu v zakone...
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod badbat 29. 1. 2007 14:28

nj tazka situacia ... ale len ty sa musis rozhodnut ... urcite ti to na pohode nepridava sa s niekym natahovat o nieco co je uz dlho tvoje .... ja by som im napisal asi nieco v tom style ze si ochotny za to bojovat a ze aj ked mozno vyhraju sud budes robit vsetko preto aby to bolo po roku 2020 :D a ze jedina cesta je zaplatit podla teba rozumnu sumu ... (ako pises ze sud urcite prehras asi sa budes musiet zmierit s tym ze o domenu prides)
badbat
Junior

Odeslat příspěvekod jenkyi 29. 1. 2007 14:28

Presne poradit neviem. Asi bude najlepsie zajst za pravnikom... Ak nepisu oni konkretne paragrafy na ktore sa odvolavaju, tak asi take ani nie su. Podla mojich skusenosti pravnici robia casto bububu, hlavne ked maju prazdne ruky a cakaju, ze ked tam daju peciatku judr.... tak sa ludia po.... a oni sa vacsinou aj a ustupia.

Poznal som jedneho od ktoreho chcela jedna firma 15000 za poistenie, ktore nepodpisal (poistil ho kamarat bez jeho vedomia). Vyhrazala sa sudmi a pod. Ked asi po dvoch rokoch dohadovania napisal, ze posuva vec pravnikovi (okrem ineho za poskodzovanie dobreho mena), tak mu hned poslali 10 000 mimosudne vyrovnanie. Proste robili bububu a nevyslo im to. :-)
jenkyi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lolofon 29. 1. 2007 14:30

no jo, uz sa na tom pracuje :).
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuchi 29. 1. 2007 14:31

nejsem na tohle tema odbornik, ale jake problemy mel Google aby dostal domenu google.cz? Tahlo se to dost dlouho!Netusim sice o jakou spolecnost se jedna u tebe, ale pochybuju ze to bude vetsi firma nez google...takze prinejmensim to muzes pri trose stesti dost dlouho zdrzovat...a nakonec po par letech se domluvit na mimousoudnim vyrovnani... :lol:
kuchi
Junior

Odeslat příspěvekod jenkyi 29. 1. 2007 14:37

Tu je celkom zaujímavá práca na túto tému.
http://domeny.bubbles.sk/index.php?id=16#dole

Je dost mozne, ze kedze tu domenu nevyuzivas na podnikanie v obore ako oni a umyselne sa nedopustas nejakeho podvodu, ze by sud prehrali.
jenkyi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků