HP nx7400 - zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Aldon 1. 2. 2007 02:43

Vcera som na HP Nx7400 nainstaloval Ubuntu. A v ubuntu som nainstaloval Beryl (3D desktop). Vsetko fungovalo na prvy sup a poviem Ti, na Beryl sa nechyta ani Windows Vista Aero...
Aldon
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 1. 2. 2007 08:23

Mohu se zeptat, zda byl nějaký problém s funkčností všech funkcí? Nainstalil jsem si Debiana a nejela mi WiFi a Bluetooth. Přiznávám, že v linuxu pracovat neumím, takže přestože jsem návod na rozjetí našel, netušil sem kde mám co okomentovat. Takže jsem nainstalil mandrivu a tam vše jelo OK. Přesto chci vyzkoušet více distribucí a pak si vybrat, která mi nejvíce vyhovuje. Gooorila
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 1. 2. 2007 10:01

A nemeli jste problem se zaseknutou klavesnici?
Jak jsem uz psal, v OpenSuSE 10.2 se mi po restartu zablokuje klavesnice a pomuze az vytahnuti baterky..
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod Aldon 1. 2. 2007 10:46

Nemal som praveze ziadny problem. Wifi som rozpochodoval takmer okamzite cez ndiswrapper podla navodu na abclinuxu.cz a klavesnica neblbla vobec, s tou som absolutne nic neriesil...
Aldon
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 2. 2. 2007 17:52

podařilo se někomu změnit MAC adresu síťové karty na tomto NTB? Gooorila

Vyřešeno přímo v nastavení LAN
Naposledy upravil Gooorila dne 2. 2. 2007 21:20, celkově upraveno 1
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod quasimoto 2. 2. 2007 18:20

tak PCMCIA slot je v pohode, bol len stary SW, cize zatial ide vsetko :)
quasimoto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.matel 6. 2. 2007 11:18

Mám problém. Nainstaloval jsem Win s vypnutým SATA native mode, také instalaci SUSE linuxu jsem provedl v tomto nastavení. Do Win jsem pak následně doinstaloval příslušné ovladače, po zapnutí SATA native mode, Win v pohodě jedou. Ale Linux již nechce naběhnout...Dokáže někdo poradit?
p.matel
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 7. 2. 2007 22:33

Linux si mel instalovat se zapnutym SATA mode. Pokud neznas Linux dobre, radeji ho preinstaluj.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 7. 2. 2007 22:54

V linuxu by stačilo imho upravit fstab.

Ale jako tady ti asi houby někdo může poradit, když řekneš akorát, že to nechce naběhnout....ne nadarmo to v tom linuxu píše kde co na obrazovku (a když ne, tak je tam uvedená klávesa, kterou se do toho módu přepneš).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.matel 7. 2. 2007 22:58

Howard píše:Linux si mel instalovat se zapnutym SATA mode. Pokud neznas Linux dobre, radeji ho preinstaluj.


To jsi teda moc neporadil. Samozřejmě tutu možnost znám, ale právě proto píšu do tohohle fóra, abych se dozvěděl, jak to lze udělat i bez přeinstalace.

A ty znáš Linux dobře? Jestli ano, mohl by jsi mi poradit, ne...?
p.matel
Junior

Odeslat příspěvekod TuT 7. 2. 2007 22:59

ja moc linux neznam, ale vim, ze v kazde distribuci to bude jinak.....
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod p.matel 7. 2. 2007 23:01

swarm píše:V linuxu by stačilo imho upravit fstab.

Ale jako tady ti asi houby někdo může poradit, když řekneš akorát, že to nechce naběhnout....ne nadarmo to v tom linuxu píše kde co na obrazovku (a když ne, tak je tam uvedená klávesa, kterou se do toho módu přepneš). /quote]


Dobře. Píše to něco v tom smyslu, že nejde naléze dev/sda7 což je v mém případě diskový oddíl s kořenovým adresářem Linuxu.
p.matel
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 7. 2. 2007 23:05

p.matel: no, tak to je přesně problém co píšu - stačí upravit fstab. Pak se to nejspíš má hlásit jako hda7, takže stačí pravděpodobně přepsat eska na háčka. Ono by se tě to mělo snažit nutit do nějakýho záchranýho módu, takže můžeš zkusit se nalogovat přes to, pak si mountnout ten hda7 ručně, chrootnout se na něj a upravit ten soubor fstab (najdeš v /etc)....no a je to....jsou to vlastně úplně základní příkazy, takže to zvládne i úplný začátečník.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.matel 7. 2. 2007 23:37

swarm: Problém vyřešen, ale řešení bylo trochu jiné než tvůj návrh. Nezdálo se mi příliš logické, proč měnit fstab, navíc sda na hda. Zaměřil jsem se na ovladač diskového řadiče. SUSE Linux má nastavení toho řadiče v Ovládacím centru, tam jsem přepnul volbu ovladače na generic a již to bootuje při zaplém SATA modu v BIOSu.
p.matel
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 7. 2. 2007 23:45

p.matel píše:
Howard píše:Linux si mel instalovat se zapnutym SATA mode. Pokud neznas Linux dobre, radeji ho preinstaluj.


To jsi teda moc neporadil. Samozřejmě tutu možnost znám, ale právě proto píšu do tohohle fóra, abych se dozvěděl, jak to lze udělat i bez přeinstalace.

A ty znáš Linux dobře? Jestli ano, mohl by jsi mi poradit, ne...? /quote]

Tyhle veci ne. A prave proto, ze jsem nevedel, jak si na tom s Linuxem ty, jsem napsal toto. Pro nektere lidi je to reseni.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků