Nejlepší obchod s komponenty ?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 5. 2. 2007 19:36

Potřebuju poradit kde mám nakoupit díly do počítače. Rozhoduju se mezi Mironetem, Czech Computerem, Alzou a TS Bohemia. S Czech Computerem mám docela dobré zkušenosti, u Mironetu jsem zatím nic nereklamoval a v Alze a TS Bohemia nic nekupoval. Jde mi o to kdyby byla nějaká komponenta vadná tak aby mi ji vyměnili hned, a ne třebas až za měsíc... Poradíte ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 5. 2. 2007 23:36

Tak každý má zkušenosti s jinými obchody.Czech Computer určitě v pohodě, pár věcí sem u nich kupoval, ale nic nereklamoval..tak nevím..jinak mám i dobrou zkušenost s Alfacomp.Určitě se vyhni DxT Computers
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 6. 2. 2007 06:35

Nevím.....obchod.cz mi příjde zatím solidní.....u mironetu všechno trvá... :roll:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 6. 2. 2007 06:39

No ja nakupoval u Czech Computer a i u Alzy a zadnej problem. Reklamaci jsem zadnou nemel.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 6. 2. 2007 06:44

Ja nakupuju hodne v alfa computeru, maji nizsi ceny nez czc i alze, a zatim jsem nemel problem.
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryshna 6. 2. 2007 07:55

[quote="Tučňák"oUrčitě se vyhni DxT Computersr/quote]

Rekni tvoji osobni SPATNOU zkusenost s DXT! Podle meho to mas z for na netu... kazdopadne tady v Praze jsou v DXT naprosto v pohode, zadny problemy jsem nikdy nemel a ceny maji proti ALZE (ktera ma mimochodem snad nejhorsi pristup k zakaznikum a reklamacim, co jsem kdy a kde zazil) CZC a MIRONETU naprosto jinde... Pokud hledate nizke ceny nakupujte u TS Bohemie nebo DXT, jestli chcete maximalni informace a relativne kladny pristup (avsak ceny o x % vyšší) nakupujte u CZC... Mironet nema zasadni zbozi od skvelych vyrobcu a ceny jsou take nic moc a ALZA, tam vleze snad jen sebevrah :twisted:

A jeste bych rad dodal... pristup k reklamacim je spekulativni... ZALEZI na danem obchodnikovi/technikovi, jak rychle se mu to bude chtit udelat.Na line prase muzete narazit kdekoli a potom vam nepomuze ani dobre jmeno firmy ani rady nad zlato od ucastniku na forech.
Takze otevrete oci a presunte se zpet do reality, usetrite si spousty nervovych bunek... :-B
Kryshna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bilardos 6. 2. 2007 08:04

Nevím, já preferuju možnost přes různé známé apod. Často se to dá nějak udělat s DPHčkem a vyjde to o hodně líp. Ale je pak problém, když chce někdo nějaké speciální díly. Ale většina dílů se dá vpoho takto sehnat. S reklamací nikdy problém nebyl.
Klidně můžu zajistit, kdbys potřeboval ;-)
Jinak u e-shopů mám špatnou zkušenost s dostupností. Napíšou do 2 dnou nebo tak něco, člověk čeká a třetí den mu dojde mail, že zboží není a hned tak nebude . Brát pouze to, co je skladem!
Fíla: vkládání odkazů do podpisu je v rozporu s pravidly fóra, a proto byl odstraněn
Bilardos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 6. 2. 2007 08:22

asi to bude zavánět v tomto threadu lehce reklamou... nicméně pozoruji, že alfacomp a obchod.cz mají z pravidla nižší ceny než czc nebo alza, ale zkušenosti s nimi nemám. řekl bych, že czc postupně v cenách dohání "drahou" alzu a také se mi zdá, že tak před rokem byl czc mezi těmi opravdu levnými obchody, dnes mají ceny vyšší.

// kamarád hodně kupuje u alzy, reklamuje hodně (není to chyba alzy, prostě hw je hw...) ale neříkal, že by měl s reklamacemi problémy. jinak často stačí zajít do it obchodu a říct... máte xy o tolik dražší než na http://www... a oni se s tím často snaží něco udělat. nebát se smlouvat.
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 6. 2. 2007 08:31

Nebrat mironet a uz vubec ne Alzu. Neprijemny neaktivni. Nehorazny cekani na komponenty, ktere meli mit skladem atd..
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Z 6. 2. 2007 08:35

zdar, taky přispěju - dxt naprosto v pohodě i reklamace, alza nevim, czechcomputer ok, obchod.cz levnej ale trvá jim to všechno, nejhorší krám na světě je v mladý boleslavi k&k computers...
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miguel_ 6. 2. 2007 08:40

No, osobne mam dobre zkusenosti s CzC, pokud maji napsano skladem a objednavka se udela do dvou odpoledne, tak mas balik doruceny uz druhy den (teda, pokud neobjednavas v patek - ale to je problem Ceske posty). Ale jeste jsem u nich nemusel nic reklamovat, tak nevim... Jinak, pokud potrebuji neco koupit v "kamenem" obchode (Brno), tak vetsinou Alfacomp - vymena, reklamace celkem bez potizi.
Bite my shiny metal ass.

AMD Phenom 8450 @ 2.1GHz, Corsair Dominator 1066 DDR2 2GB, Gigabyte GA-MA790FX-DS5, ATI Radeon X1950 PRO, Windows 7 CZ
Miguel_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 6. 2. 2007 08:48

Spokojenost s CZC a TSBohemia (levnejsi nez CZC) a zatim jsem nastesti nemusel nic reklamovat. V CZC bez problemu vymenili nevhodne vybranou komponentu na pockani.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Corra 6. 2. 2007 09:05

Vzhledem k dobré osobní zkušenosti pridavam hlas k CzC. Plus za objednávky a dodání. Plus za velice širokou nabídku. TSB minus za reklamace.
Co se týče cen, tak je to stejně záležitost dle aktuální nabídky. Sleduji sestavy každoměsíčně doporučené tady na zive.cz, projdu si všechny dodavatele komponent co za něco stojí a srovnávám na kolik by mě taková/é sestavy přišly. Jeden měsíc je to tak, druhej onak. A stoprocentně platí, že nejlevněji se dá nakoupit pouze mixem dodavatelů - ušetří sem tím několik ticek. Pokud celou sestavu na jednom místě. Doporučuju tabulku cen pro danou sestavu a lehce si ze solidních dodavatelů vyberete aspoň toho nejlevnějšího. A co se týče reklamcí tak má Kryshna pravdu. Vždycky se dá narazit na "píp píp" přístup a i na "ok zařídíme".
"Když se něco může pokazit, pokazí se to..."
"Když se něco nemůže pokazit, pokazí se to taky..."
"Když se může pokazit více věcí, pokazí se ta nejdražší nebo ta kterou v dané chvíli nejvíce potřebujeme..."
Murphy
Corra
Junior

Odeslat příspěvekod Camoscio 6. 2. 2007 09:22

CC vyřizuje reklamace na počkání. To je důvod pro mě, i když nejsou úplně nejlevnější, zas přijít. Před 2ma lety HDD Hitachi 160 GB, hned dali nový, jen si technik během minuty vyzkoušel, loni na podzim byly vadné sektory u HDD 320GB, ukázal jsem výpis z testů, technik zavolal do výdejního skladu a byl hned nový. Je však otřesné, že před reklamačním oddělením je fronta trvale a dlouhá. Technik mi řekl: komponenty sekaj jak Baťa cvičky, tak to podle toho vypadá;-). Takže u CC vím, že si nepatrně připlácím za slušný přístup. (Nejsem zaměstnanec, není to reklama)
Camoscio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 6. 2. 2007 11:18

Ok, alfacomp je sice lacinější ale není z Prahy. Zůstanu u CC. Děkuju.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků