Nastavení "Uložit jako:"

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Swal_High 16. 2. 2007 01:11

Zdravím!
Kdysi jsem u kamaráda viděl zajímavé nastavení, kdy ve chvíli, kdy v jakékoliv aplikaci klikl na "Uložit jako" a vyskočila mu tabulka, kde na levé straně jsou přednastavené domnělé "nejpoužívanější" destinace (Poslední dokumenty; plocha; dokumenty; Tento počítač; Místa v síti). Jenže on tam měl SVOJE schortcuty, které si tam on sám dal, tím pádem se nemusel kvůli každému ukládanému čemukoliv zdlouhavě proklikávat adresářovým stromem a rovnou se nastavil kam potřeboval.

Já jsem nedávno začal pracovat s grafikou a docela by se mi to hodilo, problém ovšem je, že si onen člobrda nemůže zaboha vzpomenout, jak to onehdá udělal :D . Jediné, co si pamatuje, je, že se to nastavovalo "někde v regeditu". Netušíte někdo kde KONKRÉTNĚ :shock: ? A jak popřípadě?

Obrázek
Naposledy upravil Swal_High dne 17. 2. 2007 18:51, celkově upraveno 1
Swal_High
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shmoula81 16. 2. 2007 01:23

To umi TweakUI, soucast Microsoft PowerToys.
http://www.microsoft.com/windowsxp/down ... rtoys.mspx

Odkaz na TweakUI je vpravo uprostred.
shmoula81
Junior

Odeslat příspěvekod shmoula81 16. 2. 2007 01:33

Jo jde to i bez TweakUI, bud pres registry, nebo takhle (http://windowsxp.mvps.org/PlacesBar.htm):

Start > Spustit > gpedit.msc

Konfigurace uzivatele > Sablony pro spravu > Soucasti systemu Windows > Pruzkumnik Windows > Obecne dialogove okno Otevrit soubor > Polozky zobrazene na panelu Mista, Vlastnosti
shmoula81
Junior

Odeslat příspěvekod Swal_High 16. 2. 2007 01:39

Jůůů :D. Díky. A když už mi to tak hezky funguje - nastavit tam ikonku náhodou nejde?
Swal_High
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shmoula81 16. 2. 2007 02:07

A nechtel bys toho nejak moc? :o)

Zkusil jsem udelat zastupce adresare, zmenit mu ikonu a cestu k tomu zastupci vlozit jako cestu v tom nastaveni places baru, ale nefunguje to. Sice to v dialogovym okne krasne zobrazi tu ikonu jakou chci, ale na kliknuti nereaguje.

Jediny, co me dal napada, je zkusit nejakej program, co umi menit jednotlivy ikony adresaru, zadnej jsem nezkousel, ale treba tenhle ( http://pmdevigne.free.fr/ChangeIcon_e.html ) tvrdi, ze to umi. Otazka je, jestli si to dialogovy okno vezme tu spravnou ikonu, nebo pouzije obecnou pro adresar. Mne se to zkouset nechce, tak kdyztak dej vedet, jestli to fungovalo.
shmoula81
Junior

Odeslat příspěvekod Swal_High 16. 2. 2007 02:18

:D No tak já si řikal, že když už jsi tak chytrej, tak tě alespoň pořádně zneužiju :D. Ráno to zkusim a dám vědít, teďka už na to jaxi nevidim. Každopádně v tom Tweaku jsem to vůbec nenašel :P, ale stejně dík, dá se v něm dělat mraky fakt šílenejch věcí i tak, ten druhej nápad je docela schůdnej.

Díky díky :)
Swal_High
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 2. 2007 02:45

použije se ta ikona, jakou má nastavenou složka...

na změnu ikon složek není potřeba žádnej program...kromě toho, že je ta možnost dostupná ve vlastnostech složky, lze to udělat i manuálně pomocí souboru desktop.ini, umístěným v dané složce...
Kód: Vybrat vše
[.ShellClassInfo]
IconFile=ikona.ico
IconIndex=0
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ozzy 16. 2. 2007 02:49

shmoula81 píše:Jo jde to i bez TweakUI, bud pres registry, nebo takhle (http://windowsxp.mvps.org/PlacesBar.htm):

Start > Spustit > gpedit.msc

Konfigurace uzivatele > Sablony pro spravu > Soucasti systemu Windows > Pruzkumnik Windows > Obecne dialogove okno Otevrit soubor > Polozky zobrazene na panelu Mista, Vlastnosti
...když zadám do "spustit" onen příkaz "gpedit.msc" -tak mi systém vyhodí tuto hlášku-netušíte,čím by to mohlo býti ?... :-/

Obrázek
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.


ROBERT FROST
Ozzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 2. 2007 05:39

ozzy: nepochybně tím, že nemáš XP professional ale oškubaný XP home...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabaczech 16. 2. 2007 09:38

...to zamrzi, co? :-)
DFI Infinity nF Ultra II - M2/G, AMD Athlon 64 X2 4000+ (2048 L2 :-)), 2x512MB DDRII 800MHz GEIL Ultra (4-4-4-12), VGA GigaByte 7900GT 256MB DDR3 (NX79T256DP-RH), Zvuk X-Fi Xtreme, TV Leadtek TV2000 XP Expert, Zdroj ENERMAX LIBERTY 400 W
cabaczech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 16. 2. 2007 12:53

Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrxx 16. 2. 2007 13:19

Kdysi jsem taky viděl SW pro tyto účely, jmenoval se tuším PlacesBar Constructor, freeware
petrxx
Junior

Odeslat příspěvekod shmoula81 16. 2. 2007 16:26

Swal_High píše::D No tak já si řikal, že když už jsi tak chytrej, tak tě alespoň pořádně zneužiju :D.
shmoula81
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 16. 2. 2007 20:35

Já si je teda změnil, sice jen barevně ...

Obrázek

Ale ty barvy používám v určitém kontextu už několik let ...

Obrázek
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swal_High 17. 2. 2007 18:44

Džéá tak teď je to fakt *****ý *IN LOVE*. Děkuji moc pánové :). Ten šmoulí prográmek jsem nakonec nezkoušel, stačilo mi to změnit v nastavení toho souboru.

JDR: jejda :-[

Takhle nějak to teďka vypadá:
Obrázek
Swal_High
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků