(pa)zvuky počíteče

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Šhošhon 15. 2. 2007 22:24

Čau,
mám problém - na pozadí počítače se mi přehrávají přibližně tyto zvuky: http://shoshon.ic.cz/zvuky_pocitace.MP3 (ty občasný kliky tam sou, jak otvírám složky) a já nevím co s tím. Moje pozorování:
1, zvuky reagují na to, co dělám, na aktivitu procesoru (předpokládám), podle toho to různě skrčí
2, zvuky se nedají odstranit softwarově z windows, ani z nastavení ovladačů. Rovněž je nezpůsobují reproduktory (zkoušel sem i sluchátka).
3, zvuky se zesilují, když se zesiluje hlasitost a mizí pokud hlasitost softwarově z windows vypnu zvuky (pokud vypnu cokoli jiného v ovládání hlasitosti, zvuky přetrvají)

Toť snad vše, doufám, že sem na nic nezapomněl. Ještě hodlám zkusit, jestli v jiném operačním systému zvuky přetrvávají (ale nejdřív musím vyštrachat CD s Ubuntu). Zvukovou kartu mám integrovanou na základní desce, základní desku nevim, kterou mám, ale můžu vám dáš screeny z cpuz. Asi by to chtělo reinstalovar ovladač/BIOS, což?
Šhošhon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xaero 16. 2. 2007 00:11

Nemuze to byt nejake ruseni zvukove karty? ... Nikdy jsem podobny problem nemel
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juniorko 16. 2. 2007 00:20

[quote="Šhošhon"t1, zvuky reagují na to, co dělám, na aktivitu procesoru (předpokládám), podle toho to různě skrčí
2, zvuky se nedají odstranit softwarově z windows, ani z nastavení ovladačů. Rovněž je nezpůsobují reproduktory (zkoušel sem i sluchátka).
3, zvuky se zesilují, když se zesiluje hlasitost a mizí pokud hlasitost softwarově z windows vypnu zvuky (pokud vypnu cokoli jiného v ovládání hlasitosti, zvuky přetrvají) /quote]

A nemáš nááhodou zapnutý mikrofón ? Stačí, že je niekde postavený alebo položený nablízku - je to niečo ako spätná väzba. Hm ? Zažil som niečo podobné a dosť ma to dráždilo ....
juniorko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xaero 16. 2. 2007 00:34

Jojo to je možný .. taky jsem to dříve měl zaplé ....
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šhošhon 16. 2. 2007 13:24

ne, v mikrofonu problém neni, to sem zkoušel snad jako první věc...
Šhošhon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 2. 2007 18:17

někdy to taky dělá "line in"...ztlum ho a pozoruj...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šhošhon 16. 2. 2007 19:28

jestli myslíš ztlumit mikrofon, tak to sem zkoušel, jestli myslíš něco jiného, pak nevim co...
Šhošhon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 2. 2007 19:47

Obrázek
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šhošhon 16. 2. 2007 20:14

díky, zvuky se ztlumily, ale nezmizely. Ztlumily se pak ještě víc, když sem ztlumil položku vedle (Přehrávač CD) a je to relativně dosti slabé, takže. Ale pořád to tam je, což mě štve.
Šhošhon
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků