Přepínání monitoru a TV v nových catalystech

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod honza.cb 6. 3. 2007 19:48

Mám v compu Radeon X1950Pro a k tomu nainstalované nové catalysty. První věcí je, že control center nevidí typ monitoru (ikdyž předtím ho viděl - reinstal aplikace nepomohl). To však není nijak závažný problém. Když ale přepnu zobrazovací zařízení ( z monitoru na telku) a potom přepnu zpět, tak monitor má nastavení pouze 16-bit barvy a frekvenci 60Hz(což je na pytel). Takže to musím přepnout ručně ve woknech, protože catalysty mi nenabízejí víc jak 60Hz. nemáte někdo podobné problémy s catalysty? Monitor je starý crt iiyama. Ovladač k němu mám. Nevím v čem je problém :-(
Chytrému napověz, hlupáka kopni.
honza.cb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 3. 2007 20:47

Ahoj,

zkusil jsi jinou verzi Catalystů? Třeba i starší? Dají se nainstalovat i alternativní drivery.
Já dávám přednost Catalystům, avšak bez Catalyst Control Centra - se starým dobrým Control Panelem (což samozřejmě dodávám jen pro úplnost).

EDIT: Pokud Ti jde o to, aby systém správně detekoval typ monitoru, bude zřejmě třeba nainstalovat příslušný driver k monitoru. Předpokládám, že po reinstalaci ovladačů ke GK, došlo k jeho ,,ztrátě".
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků