Problém s ATI Radeon X1300pro

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 09:35

Nazdar lidi,
mám docela velkej problém.
Asi před měsícem sem si koupil uplně novej kompl,s grafikou radeon X1300pro 256mb.
Uplně napoprvé jsem nainstaloval Windowsi bez problemu a všechno valilo tak jak má.Včera jsem je chtěl přeinstalovat kvuli jednomu viru kterej se uz docela rozlezl,ale po instalaci Catalistu sem byl docela překvapen když ovladače detekovaly místo 256mb karty 512mb.Říkal jsem si že o nic nejde,a tak sem všechno doinstaloval a spustil jsem si nějakou hru.Hra naběhla jak má,ale po nějakých 5 minutách hraní se sekla,a pochvily nabehla spatky do Windowsu s hlaskou VPS Recovery Error.Zjistil jsem že je to asi nějaká utilita v tech Catalistech,a povedlo se mi ju vypnout.Ted už sice nenajíždí ta VPS Recovery hláška,ale sekne se to tak i tak.Skoušel jsem znovu změnu Windows,jiny ovladače,SP2.A furt nic.V biosu se nevyznam,tak tam radeji nehrabu.
Nevíte někdo co stím?
Je to duvod k reklamaci karty,nebo jenom neco spatne nainstalovaný.
Za rady dík.
Čau
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 14. 3. 2007 09:56

Zkus jiné ovladače a v CCC od Cataystů nechej VPU recover zapnutý.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 10:00

hm,jine?oni sou i jiny ovladace nez originalni :-).Takze jestly to dobre chapu,tak to control center tam mam nechat,akorat mam aktualizovat ty drivery,jo?
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sewlord 14. 3. 2007 10:05

Zkus ovladače Omega.. jinak s tou pamětí to mám na jednom PC tady v práci taky - hlásí 512 MB a přitom má 256 ... důležité je co Ti hlásí právě Catalysty, pokud je rozchodíš... odeber driver i catalysty a nejdřív tam hoď net framework 1.1 a pak net framework 2.0 .. pak teprve driver a catalyst a uvidíš.
Sewlord
Sewlord
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 10:06

jj,mel sem prvne framework 1.1 a ted 2.0,hele,a ty omega sem skousel stahnout na stahuj.cz ale nevalily me,neslo to rozbalit.
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 14. 3. 2007 10:34

Nejdřív můžeš zkusit jinou verzi catalystů. Odinstaluj i CCC + drivery, s jinou verzí se CCC stejně nainstaluje.

Drivery můžeš stahovat zde: http://www.guru3d.com .

U té paměti, mám X1950 GT 512 MB a 3D Marku 2001SE se mi ukazuje 1 GB. nejspíš error některých catalystů (u mě 7.2).

Napiš také zbytek sestavy a není už chladič zanesen prachem? Mě se restarty VPU recoveru objevovaly vždy, pokud byl chladič zanesen prachem.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 10:46

Takže,teď sem skoušel ty Omegy,a dělá to to samí,i ve windowsech,i primov tech control centrech to hlasi 512mb,jeste skusim ty 7.2 catalisty.Zbytek sestavy je: 3ghz procesor intel celeron D,512mb ram,160gb hdd,a ta krat je do pciEX
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 10:46

a prachem to asi nebude,ten kompl je mesic starej :-)
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 11:24

no,tak sem skusil i ty catalisty 7.2 a furt to stejny,mrkl sem se i do komplu,jestly to neni tim prachem, a neni,vetrak jede v poho,grafika spravne zasazena,takze uz fakt nevim cim by to mohlo bejt.
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radim Štěpanec 14. 3. 2007 11:28

Co je tam za zdroj ? i když je to nový komp, mohla by se objevit vada ve zdroji, pokud to dělá jen v zátěži
Radim Štěpanec
Junior

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 11:33

zdroj je tam 450w,ale jelo to bez problemu,zaclo to delat az po reinstalu
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radim Štěpanec 14. 3. 2007 11:40

Protože není nic víc rozepsáno, takže jen hádáme. Takže ovladače chipsetu instalovány ? Nepohlo se s kabely nebo s kartami v PC ?
Radim Štěpanec
Junior

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 11:40

mam u toho taky novy lcdcko,ale tim predpokladam ze to bejt nemuze
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 14. 3. 2007 11:58

Je možné, že virus poškodil Winy a chtělo by to čistý instal, nebo alespoň opravu systému z bootovacího CD Winů. Jak provádíš reinstal driverů (pouhé přebušení starých nestačí)? Co reinstal jiných ovladačů, DirectX...?
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flshman 14. 3. 2007 22:17

dělal jsem kompletní reinstal windowsu(po tom viru 2x)ovladače odebiram přes ovladaci panely.
flshman
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků