Asus M2R32-MVP+X2 4000+EE - BSOD a restarty pc

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod seraph_im 15. 3. 2007 20:11

Mam problem a nevim jak zjistit s cim... Koupil jsem desku Asus M2R32-MVP a k tomu X2 4000+ EE (65nm). Ze zacatku se vsechno zdalo v pohode, i pretaktovani slapalo, procik jel na 2600 bez zvyseneho napeti s box chladicem a teplota byla porad do 45C Ale po asi tydnu zacal padat, restarty a tak..
Vratil jsem vsechno na def. ale stejne uz me nenajede ani do win, jen kdyz dam nouzovy rezim se tak nejak drzi. nekolikrat za den ale spadne i v nem.. (live CD s linuxem se me taky nerozjede a preinstalace win spadla na bsod)
Otestoval jsem pameti memtestem (celou noc bez problemu) vymenil zdroj, grafiku, vypnul vsechny integrovane veci na desce ale nic nepomohlo.
Jde mi o to, da se nejak vyzkouset samotny procesor, jako pameti memtestem? Nevim jestli reklamovat desku nebo CPU...
Zkusil jsem nepatrne pridat na napajeni cpu, ale nepomohlo, na zkousku jsem ho zkusil podtaktovat, take beze zmeny. Zkusil jsem mu naopak napajeni ubrat, na "vyrobni" frekvenci jede i na 0.95V z puvodnich 1.35 a chova se uplne stejne... (na 0.9 uz nenajede vubec)
Testnul jsem ho v super pi, ale at na 1.35 nebo na 0.95 se chova stejne, projdou vsechny, mimo na 32 des. mist. U toho vzdycky spadne. Deska nema zadne viditelne vady, kondiky nebo tak, zkusil jsem nejnovejsi bios, ale take bez vysledku.. co jeste zkusit? Nemate nekdo nejaky napad?
Bohuzel ani cpu ani jinou desku nemam a nemam ani kde pujcit :-(


// blino: upravený názov, prečítajte si Tipy, jak napsat správný titulek
seraph_im
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 15. 3. 2007 21:06

Zašel bych do obchodu, kde si to koupil, pokud je to solidní obchod tak ti pomohou. Třeba vyzkouší CPU jinde.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 15. 3. 2007 21:17

Jenže v nouzovém režimu to běhá.

Tak bych spíš testoval SW.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 16. 3. 2007 00:40

jen kdyz dam nouzovy rezim se tak nejak drzi. nekolikrat za den ale spadne i v nem..

No nevím...

Ohlásí to nějakou modrou obrazovku?

Zkus třeba ještě Linux nebo tak.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seraph_im 16. 3. 2007 06:45

Bohuzel od prodejce pomoc nedostanu, byl to velkoobchod (BGS LEVI), tam se se mnou nikdo s prohazovanim HW crcat nebude... Reklamace by problem byt nemela, jen bych potreboval zjisit co reklamovat :(

Ja doufal ze to bude jen SW, proto jsem zkousel nainstalovat win znovum ale jak jsem psal, i ta spadla. Linux jsem zkousel jen z Live CD (ubuntu a jeste jedno) a nikdy to nenajelo ani z jednoho, po par minutach se spousteni zastavi, a na obrazovce zustane jen logo.

BSOD hlasi prave ruzne veci, vetsinou prevazuje jedna hlaska, ale byva to ruzne. Ted ten pocitac nemam u sebe, jeste sem napisu tu nejcastejsi..
seraph_im
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seraph_im 16. 3. 2007 11:10

tak nejcasteji to na me hodi: SPECIAL_POOL_DETECTED_MEMORY_CORRUPTION
naposled to ale zase bylo: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
nebo tam byva neco s driverem, pameti... pritom jak jsem rikal, memtest po 20 pruchizich v pohode bez jedineho problemu.. :-/ btw pamet jsem zkousel menit taky...
seraph_im
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda-B 16. 3. 2007 11:16

Odvirovat

Změřit teploty - nejen procesor
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seraph_im 16. 3. 2007 12:19

viry nejsou, je to komplet nove nainstalovany pocitac, vzdyt jsem i psal ze nova instalace win taky spadla do BSOD. Teploty jsou v poradku, procik ted jede na 2100MHz a teplota je nejakych 32C -je to studeny jak psi cumak (nb&sb se jsou take chladne) pameti taky.. uz me vasne nenapada co zkusit :(
seraph_im
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ARow 13. 9. 2007 18:19

update biosu...
>> No Drink 'n' Drive, Just Smoke 'n' Fly <<
-> ARow
ARow
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků