Hlavný panel WinXP - zmena poradia spustených aplikácií

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ansam 14. 4. 2007 06:51

V hlavnom paneli WinXP (nástrojová lišta na spodu obrazovky) sa zobrazujú tlačidlá so spustenými aplikáciami. Ja mám vo zvyku zachovávať si naučené poradie (TC - IE - Word - Excel ... atď). Občas sa mi stáva, že sa mi z ničoho nič toto poradie zmení a už mi to vadí, pretože chcem kliknúť do priestoru kde je vždy Word a zrazu tam je IE. Z toho mi vyplýva, že je nejaká možnosť ako to ide poprehadzovať.
OTÁZKA:
Je možné cielene (nie automaticky) poprehadzovať poradie spustených aplikácií v hlavnom paneli WinXP - trebárs popreťahovať ich myšou (ako je to napr. možné v FireFoxe) ??
[/b]
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv93 14. 4. 2007 07:46

Používám wsTaskBorg:
http://w-shadow.com/wstaskborg/
Sice není free, ale stojí jen $5. Dají se najít i starší verze, které byly freeware.
Případně zkus vyhledat něco jako "Taskbar Organizer".
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 14. 4. 2007 08:52

iv93 píše:Používám wsTaskBorg:r/quote]

Ďakujem Problém to vyriešilo, ale predsa len, nejde to nejak nastaviť priamo vo WinXP ??, bez použitia nejakej pomocnej aplikácie??
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiFfeL 14. 4. 2007 10:44

Pokud myslíš panel Snadného spuštění, tak mě to jde vpohodě popřehazovat myší (chytneš ikonu a přetáhneš kam potřebuješ, měla by se tam zobrazit svislá černá čára kam se chycená ikona zařadí).
AiFfeL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 14. 4. 2007 11:25

AiFfeL píše:Pokud myslíš panel Snadného spuštění, tak mě to jde vpohodě popřehazovat myší (chytneš ikonu a přetáhneš kam potřebuješ, měla by se tam zobrazit svislá černá čára kam se chycená ikona zařadí). /quote]

NIE. Ten nemyslím. Myslím tlačidlá so spustenými aplikáciami v hlavnom paneli WinXP (nástrojová lišta naspodu v strede obrazovky), kde sa zobrazujú tlačidlá so spustenými aplikáciami.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petopalec 14. 4. 2007 16:52

stačí mať panel úloh uzamknutý
Ľudia, nevešajte hlavy. Zajtra bude HORŠIE!
petopalec
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 14. 4. 2007 18:33

petopalec píše:stačí mať panel úloh uzamknutýn/quote]

Veď práve. Hlavný panel mám uzamknutý a občas sa mi stáva, že sa mi z ničoho nič toto poradie zmení a to mi vadí. A to isté sa sa občas stene aj v oznamovacej oblasti, kde iba dátum a čas si držia svoje stabilné miesto (v pravom spodnom rohu v lište).
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 14. 4. 2007 21:28

Přímo ve Win to nevyřešíš.
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků