Nenaběhne mi počítač :-(

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AdamBo 13. 4. 2007 21:35

Restartoval jsem počítač a už mi nenaběhl - místo Windows mi naběhne stránka s možností pustit počítač v :

- nouzovém režimu
- posledni známá funkční konfigurace
- běžným způsobem

S tím, že byl počítač špatně vypnut atd. Na tom by nebylo až tak nic zvláštního, jenže at vyberu jakoukoli možnost, tak se to vždy znova restartuje a tuto obrazovku tam mám znova. Když vyberu nouzový režim, tak to chvíly nabíhá, ale pak je chvíly černá obrazovka a nakonec se dostanu tam, kde jsem byl. Když zvolím
spustit běžným způsobem, nebo poslední známá funkční konfigurace, tak se sice objeví na chvíly obrazovka nabíhajících Windows, ale pak na okamžik blikne modrá obrazovka s nějakým bílým textem (nestačím to přečíst) a nakonec skončím zase na začátku. Pak mi nezbyde, než to vypnout tlačítkem u zdroje.

Zkoušel jsem vyndat baterku na základní desce, ale nepomohlo to.
Linux z CD to bezproblémů načetlo. Do BIOSu se dostanu.

Fakt nevím co s tím je. Za případné rady moc díky


Sestava viz. podpis.
AdamBo
Junior

Odeslat příspěvekod r0nn1e 13. 4. 2007 21:42

Asi modra smrt. Takze spis problem HW razu. No zacni postupne menit ruzne komponenty za napr.: pujcene ale 100% funkcni a 100% kompatibilni s tvoji zakladni deskou. Pokud to pada takto tak bych to videl na problem s pametma RAM.
r0nn1e
Junior

Odeslat příspěvekod AdamBo 13. 4. 2007 21:55

Koukám, že už je tady na to jedna podobná diskuze, ale bez výsledku. http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=59854
AdamBo
Junior

Odeslat příspěvekod Peťo 13. 4. 2007 23:31

Povedal by som, že tam je výsledok na 90 % jasný - je to doska.

Ale AdamBo ešte môžeš skúsiť preinštalovať systém. Samozrejme pôvodný pri tom zmazať.
Peťo
Junior

Odeslat příspěvekod AdamBo 14. 4. 2007 08:39

A jaktože mi naběhnou Linuxy z CD? Při reinstalaci systému se mi smažou všechny data, nebo zůstanou zachovány? Mám desku pak zkusit reklamovat?
AdamBo
Junior

Odeslat příspěvekod AdamBo 15. 4. 2007 08:49

Když mi naběhne LIVE CD linuxů, tak se normálně dostanu na HDD.

Nemohly to způsobit Windows, nějakou chybou? (odmítl jsem instalaci nějaké aktualizace, které mi zkontroluje legálnost Windows). Jinak Windows mám legálně.

Vše se chová, jako by fungovalo, akorát se nedostanu do systému.
AdamBo
Junior

Odeslat příspěvekod mad.snowman 15. 4. 2007 08:59

Ahoj, já jsem měl podobný problém když jsem rozděloval disk a v polovině to spadlo :)
Windows se při startu vždy restartují, v Linuxu vše funguje jak má.

U mě pomohlo spustit Scandisk. (Budeš muset nabootovat z instalačního CD WinXP a spustit ten scandisk odtamtud).
mad.snowman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod N!nja 15. 4. 2007 09:09

Ježiš to jsou rady. Zatím bych být tebou nic nereklamoval ani nepřeinstalovával. To samé se mi stalo před cca 4 dny. Normál vypnu PC a druhý den úplně stejný problém. Takže v první řadě jsem zkoušel několik restartů, nepomohlo. Potom do Biosu a nahrát default a zkoušel jsem znovu. Také nic, tak jsem postupně odpojoval HW v PC, tzn. druhý disk, CD rom atd, nechal jsem jen primární systémový disk a samozřejmě grafiku a paměti :-) No a najednou se Wokna rozeběhla. Po vypnutí a následovném připojení všeho už zase vše šlapalo, takže příčina mohla být někde v HW, nebo klidně i jen v připojení, nějaký kraťas, prach na kontaktu apod. Zkus také vyndat a očistit Ramky.
Nebo další možnost, že se ti poškodila zaváděcí oblast Woken na HDD a prostě to už nenaběhne. Pak je můžeš zkusit opravit, to se mi osobně ale nikdy nepodařilo a nebo přeinstalovat. Data by měla zůstat zachovaná, pokud nedáš format během instalace.
A až kdyby ani tohle nepomohlo, tak bych hledal takový katastrofický scénář jako že padla deska apod.
Naposledy upravil N!nja dne 15. 4. 2007 09:10, celkově upraveno 1
I´ll be back !!!
N!nja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venousekh 15. 4. 2007 09:10

AdamBo píše:A jaktože mi naběhnou Linuxy z CD? Při reinstalaci systému se mi smažou všechny data, nebo zůstanou zachovány? Mám desku pak zkusit reklamovat?k/quote]


Linux z live CD mi tam na tom zasekávajícím počítači běhal taky. Ale s jakýmkoli OS nainstalovaným na HDD se to zasekávalo.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 15. 4. 2007 09:29

mad.snowman píše:Ahoj, já jsem měl podobný problém když jsem rozděloval disk a v polovině to spadlo :)
Windows se při startu vždy restartují, v Linuxu vše funguje jak má.
j/quote]


To se mi taky stalo, protože jsem měl nějak nestandartně partition table a smazal jsem jeden oddíl ve Windowsovém Správci disků, okamžitě mi naběhla modrá obrazovka a už mi to po restartu nenaběhlo. Použil jsem program TestDisk, který našel na disku oddíly a podle nich znovu vytvořil novou partition table, pak už to všechno zase fungovalo normálně.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AdamBo 15. 4. 2007 11:12

venousekh píše:
AdamBo píše:A jaktože mi naběhnou Linuxy z CD? Při reinstalaci systému se mi smažou všechny data, nebo zůstanou zachovány? Mám desku pak zkusit reklamovat?k/quote]

Linux z live CD mi tam na tom zasekávajícím počítači běhal taky. Ale s jakýmkoli OS nainstalovaným na HDD se to zasekávalo.s/quote]



Jak si to vyřešil nakonec? Běhá ti to už?
AdamBo
Junior

Odeslat příspěvekod AdamBo 16. 4. 2007 17:27

Restart BIOSu nepomohl. Zkoušel jsem odpojit 1xram, TV kartu a mechaniku, také bez úspěchu. Opravit Windows jsem zkoušel taky.

Ted je zkusím přeinstalovat. Akorát mi při instalaci vyběhne výběr mezi dvěma oddíly. Jeden 157GB, druhý 8MB. Mám je nainstalovat, tam, kde již jednou ty Windows jsou, tedy na ten první? Mám docela strach, abych nepřišel o všechny data.
AdamBo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků