C++ vs. ?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ghekon 15. 4. 2007 18:07

Začal jsem se učit C++ podle knihy C++ za 21 dní a nakonec jsem to zvádl, ale když si teď tak pročítám diskuze a pod. zjištuji, že C++ je trochu zastaralé a C++ nahrazuje C# a Java. Uvažoval jsem, že bych přešel na Javu. Myslíte že by to byl krok vpřed? Chtěl bych se programováním živit, ale pokud bych se učil od mládí jazyk, který je zastaralý už teď, co teprve až dospěji? Také mě Java láká kvůli využitelonosti jak na webu, tak na desktopy či na mobilu...
BTW: Který jazyk preferujete a proč? C++, C#, Javu nebo Python/PHP(+GTK)? Doufám že se tady ta otázka již neřešila :)
----------------------Ghekon-----------------------
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod clayman 15. 4. 2007 18:13

Predne -- znalosti C++ si svoje vyhlidky nezhorsis. Co se tyce C# vs. Java, je to celkem jedno. Tyhle dva jazyky jsou v zasade stejne, nicmene zatimco Java je multiplatformni, programy psane v C# funguji pouze na Microsofti platforme .NET.
clayman
Junior

Odeslat příspěvekod Ghekon 15. 4. 2007 18:18

Je i spousta emulatoru, třeba mono.
----------------------Ghekon-----------------------
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod depe2 15. 4. 2007 18:32

mno, ja som jednoznacne za Javu, uz len kvoli prenositelnosti na akekolvek platformy, a hlavne. Niekedy su poitre v C++ dosti zavadzajuce. Naproti tomu java pointre ziadne nema, to je jej velke plus.

Programoval som v Delphi, C++, Jave...a u javy by som rad niekedy aj skoncil...zalubil som sa do SWING GUI :lol:
depe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gashtaan 15. 4. 2007 18:36

depe2 píše:Naproti tomu java pointre ziadne nema, to je jej velke plus.

Podla mna prave to, ze C++ ma pointre je jeho velke plus
mov eax, 0B5h; xor edx, edx; int 2Eh
gashtaan
Junior

Odeslat příspěvekod Ginnex 15. 4. 2007 18:36

C++ je zastarale? Hry se v ničím jiným nepíšou... Samozřejmě jsou tu novější jazyky, jako C# či dokonce i J#, využitelnost je ale hlavně ve spojení aplikace a webu. Na webovou aplikaci třeba v ASP.NET můžeš v klidu C++ použít, sice bude trochu těžkopádný, ale proč ne, že? Pokud se naučíš jeden jazyk dobře, do hloubky, tak pak se za týden naučíš hardcorově programovat v čemkoliv...
multimediální: Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300, 2x2GB PC800, Leadtek 7600GT 256MB DDR3, Vista Ultimate
pracovní: Gigabyte P965-DS3, Intel P D915, 1x1GB PC800, X3100, Vista Business
přehrávač: iRiver T60 2GB
notebook: Dell Latitude D531
Ginnex
Junior

Odeslat příspěvekod neonn 15. 4. 2007 18:36

Mozna, ze C++ neceka takova budoucnost jako Java (i kdyz se na C++ stale pracuje)... ale kdyz si psal, ze si ted docetl knizku o C++, proc to tak rychle ukoncit (kdyz si vlasne teprv na zacatku :-D)...

"Without a good library, most interesting tasks are hard to do in C++;
but given a good library, almost any task can be made easy."
Bjarne Stroustrup


Byt tebou, tak se zacnu divat po nejakych knihovnach... je tu tolik moznosti. Vzdyt linux je na C/C++ zalozeny (a zacina si posledni dobou ziskavat cim dal tim vice uzivatelu). GUI knihoven je taky spousta... GTK/GTKmm, QT, wxWidgets, Fox Toolkit, FLTK, Ultimate++ (doporucuju se na nej aspon mrknout - velmi jednodychy na pouziti, ma vlasni IDE s GUI designerem)... vsechny jsou multiplatformni.
Co ty vis... treba te to chytne.
Before talking crap about someone, check the room... :)
SH*T HAPPENS! :)
neonn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ginnex 15. 4. 2007 18:43

depe2 píše:Programoval som v Delphi, C++, Jave...a u javy by som rad niekedy aj skoncil...

Už si píšeš parte? :D
multimediální: Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300, 2x2GB PC800, Leadtek 7600GT 256MB DDR3, Vista Ultimate
pracovní: Gigabyte P965-DS3, Intel P D915, 1x1GB PC800, X3100, Vista Business
přehrávač: iRiver T60 2GB
notebook: Dell Latitude D531
Ginnex
Junior

Odeslat příspěvekod Ghekon 15. 4. 2007 19:14

Možná jsem uvažoval o přechodu kvůli obtížnosti C++. Nevím jestli je to mnou, a nebo knihou C++ za 21 dní, ale mám pocit, že mnoha věcem stále nerozumím, ale doufám, že se to časem, používáním zlepší... Na ty knhovny se rozhodně podívám ;)
----------------------Ghekon-----------------------
Ghekon
Junior

Odeslat příspěvekod Ginnex 15. 4. 2007 19:21

Kouzlo C++ je v tom, že i když píšete stejnou věc stejným způsobem, stejně to od každýho bude vypadat jinak :D (subjektivní dojem...)
multimediální: Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300, 2x2GB PC800, Leadtek 7600GT 256MB DDR3, Vista Ultimate
pracovní: Gigabyte P965-DS3, Intel P D915, 1x1GB PC800, X3100, Vista Business
přehrávač: iRiver T60 2GB
notebook: Dell Latitude D531
Ginnex
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 15. 4. 2007 19:31

Kdybych měl vzdát každý jazyk, kterému jsem nerozuměl po přečtení jedné knížky, tak jsem se nikdy nic nenaučil ;-) Stačí cvik.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod alexsedron 15. 4. 2007 19:43

mno podle mé zkušenosti, ani tak nejde o to v jakém jazyku umíš programovat, jako co v něm dokážeš naprogramovat. Osobně jsem programování už vzdal, přišla práce, žena, dítě a času na experimenty je málo.... ale i v obyčejném pascalu, jsem dokázal, číst z portu mikrofonu a analyzovat podle stanovených mřížek, hlasové povely do svého programu a podobné kousky.... jenže to je z dob MS-DOSu a co platilo tehdy, neplatí již dnes. Tedy každý podle potřeb a že je z čeho vybírat... já osobně dnes programuji už jen v html, ccs a podobně... a spíše než z programátorem jsem se stal uživatele. Aproto, knížka zmíněná víše, tedy Nauřte se programovat za 21dní C++ je opravdu dobře napsaná, ale je spousta knih, jako "naučte se programovat v C++" je podle mého uplně nebezpečná, protože třeba tahle, učí programovat pouze ve vývojovém prostředí autora knihy a vše je tam tak snadné... až na to že tam nic nezkompilujete a když uložený soubor otevřete v jiném vývojovém prostředí, tak na to kouká jako na UFO. Ale stejně PASCAL měl něco do sebe co se týkalo jednoduchosti...
alexsedron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 15. 4. 2007 19:44

Záleží co chceš programovat.

C a C++ se u operačních systému, ovladačů, systémových knihoven a podobných low-level součástí udrží pravděpodobně ještě dlouho. Taky u aplikací, kde záleží na každém procentu výkonu (hry).

U desktopových aplikací je podle mě C++ už mrtvý. Je v něm veliké množství aplikací, to ano, ale postupně v něm vzniká méně a méně nových projektů. Výhody novějších jazyků jsou zřejmé a jsou pro tyhle věci mohem pohodlnější na vývoj. Javu mám rád, a C# nesnáším od doby, co mě v něm napsané aplikace nešly spustit na linuxu, na který sem přesedlal (ani to mono nepomohlo). Takže u mě jednoznačně Java. Desktopové aplikace se taky (aspoň na linuxu) začínají dělat v Pythonu.

Co se týká webových aplikací, máš na výběr opět MS bazmek .NET (=závislost na MS nástrojích a systémech), nebo Javu EE (v bussiness sféře opravdu velice rozšířené) nebo různé Pythony, Ruby (on Rails), apod. Zase bych nedoporučoval vázat se na MS.

A ještě bych si dovolil dodat, že učení se programovat není záležitost dnů ani týdnů, ale let. Kdyby někdo vydal knížku "Staňte se neurochirurgem za 7 dní", tak by se asi všichni zasmáli. Zajímavý, že u programování na to lidi skočí :D
Naposledy upravil Ripper-CZ dne 15. 4. 2007 19:48, celkově upraveno 1
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexsedron 15. 4. 2007 19:45

Jo a ještě něco, mít pocit, že se někdo naučí kompletně jakýkoliv jazyk za 21dní je dosti šílené... protože za 21 dní se naučí člověk akorát ty nezbytné základy, ale fígle, čáry a podfuky co se dají dělat v různých prog.jaz. je podle mého časově nezměřitelné....
alexsedron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alexsedron 15. 4. 2007 19:49

Ale stejně se na mě nezlobte, ale dneska už se neumí programovat, když si vezmu, že v začátcích, jsem měl v pascalu nějakých 40kB RAM prostoru pro program a ani o chlup víc, dneska je plné DVD a stejně se to sekne, zasekne a nebo když už to funguje, tak je v tom něco schované.....
alexsedron
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků