19" lcd na doma

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tučňák 12. 4. 2007 20:47

sterivap píše:[quote="Tučňák"oTo MgX: Já osobně bych ten BenQ taky nekoupil (jen sem odpověděl, který z těch dvou se mi zdá lepší :) ), to opravdu raději to LG, které momentálně mám (jiný než zde avizovaný model) a sem spokojený..Jedině si tazatel musí počkat až bude skladem, nebo se ještě porozhlédnout po něčem jiném a nebo nakupovat jinde..
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 15. 4. 2007 16:35

jo, uklepl jsem se... je to LG L1953TR-SF

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 4. 2007 18:46

kurcatovium

Díky za informaci. Já jsem jen nevěděl, zda se nejedná o nějakou novinku apod. :wink:

Jestliže budeš mít nějaký bližší poznatek o tomto LCD, pak nám to sem napiš.

Díky
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patulko 18. 4. 2007 11:46

Trosku OT, co znamena funkcia PIVOT a TCO3 pri LCD? Dik
patulko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2007 11:59

PIVOT - je, že můžeš natočit obraz o 90° (dát jej na výšku). Někdy je doprovázena i softwarem a automatickou detekcí.
Tudíž - otočím LCD - automaticky se mně přehodí i obraz.

TCO03 je, pokud se nepletu, ergonomická norma. Některé LCD mají ,,jen" TCO99 - to může být způsobeno jen tím, že uvedené LCD má ,,barevnější" rámeček, který obsahuje trošku více některých ,,zakázaných látek" - na funkci to nemá vliv.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patulko 18. 4. 2007 12:04

Daukjem, cize .. pre bezneho cloveka ani 1 vec nema vyznam ... ;)) Len som si vsimol, ze modely s PIVOT su drahsie, ale je to vec kt. nevyuzijem ..

Dakujem
patulko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2007 12:17

Pro běžného člověka by mělo význam, pokud by norma TCO byla nižší jak TCO 99 - tam bych se nad koupí (a tím proč je ta norma nižší) pozastavil.

Mezi TCO03 a TCO99 by měly být jen nepatrné rozdíly - je to však jen můj názor, možná se najde někdo, jež řekne, že ,,kecám";-)

EDIT: PIVOT je opravdu jen pro ty uživatele, kteří jej využijí. Znám hodně lidí, kteří si koupili určité LCD, právě jen z důvodu PIVOTu. Nakonec jej stejně nepoužívají. Takže - musíš to zvážit sám.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mattiash_king 18. 4. 2007 14:24

TCOcka su udelene certifikaty. V sebe zahrnaju ergonomiku, emisie, energiu a ekologiu. Pri prechode 99 na 03 bola este 01 ale ta sa tykala mobilnych telefonov(spomeniem hodnotu SAR a dalsie veci). V TCO 03 doslo k zlepseniu vo vsetkych oblastiach, a certifikat je udelovany na zaklade podstatne prisnejsich podmienok. Viac zaujmavosti na wikipedii
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2007 14:36

falus

určitě máš pravdu.
Ale myslím, že mnoho LCD nedostane tento certifikát, právě kvůli nějaké (jedné) zvýšené hodnotě. Pokud se nepletu, pak jsou třeba dvě stejné LCDčka, kdy jedno je barevně ,,klasika" a druhé je stříbrno-černé - ,,klasika" ponese na sobě nálepku TCO03, ale stříbrno-černé TCO99. Všechno je stejné, jen kvůli rozdílu v barvě, tudíž většímu předpokládanému znečištění ŽP, má ,,barevnější" LCD horší přidělený certifikát, a to ,,jen" TCO99.

Pokud se zásadně mýlím, oprav mě.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků