Je Gmail opravdu tak skvělý?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yaroukh 12. 3. 2007 23:14

:shock:
1) Odkaz na tu Java-app je přímo na přihlašovací stránce Gmailu.
2) Píšu v tom česky, a přijde to česky.
3) Troufám si tvrdit, že 6230i neni žádnej rychlík, ale funguje to normálně.
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xroot 24. 3. 2007 18:44

No ja pouzivam Gmail asi tak 3 roky. Jedine co mi trochu vadi je ze neakceptuje v priloze spustitelny soubor a kolikrat i o nespustitelnem souboru tvrdi ze je to exe. Obchazim to tak ze balim tyto soubory do raru. Zip umi precist.
フルメタル パニック!
xroot
Junior

Odeslat příspěvekod speedy 25. 4. 2007 16:41

Jsem u gmailu novy. Mam rozhrani v cestine, ale asi jsm uplne slepy. Muzete mi poradit kde se da vytvorit nova slozka. Jsem asi hloupy, ale nikde jsem to nenasel diky :-(
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 4. 2007 16:56

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 25. 4. 2007 19:57

speedy píše:Jsem u gmailu novy. Mam rozhrani v cestine, ale asi jsm uplne slepy. Muzete mi poradit kde se da vytvorit nova slozka. Jsem asi hloupy, ale nikde jsem to nenasel diky :-(


ja pouzivam labely
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirri 25. 4. 2007 20:11

Používal jsem ho chvíli a úplně všechny maily mi padaly do spamu. Nevím proč, žádné filtry jsem nenastavoval. Pouze jsem zapnul jejich spam filtr. Neměl někdo podobný problém? Díky Jirka
Jirri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majsner 25. 4. 2007 20:13

Speedy: Hlavnim heslem Gmailu je "netridte, vyhledávejte!"... tak asi tak
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 4. 2007 20:19

Jirri píše:Používal jsem ho chvíli a úplně všechny maily mi padaly do spamu.s/quote]

Já mám se spam filtrem na Gmailu naopak výborné zkušenosti. Denně vyřizují okolo 100 mailů, a jen tak pět kousků do týdne je špatně zařazeno. Oproti všemu co jsem používal a používám, je to výborný výsledek.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z@chi 25. 4. 2007 20:21

2Jirri: To ja si zase antispamovy filt pochvaluji. Sice je pravda ze jej musim obcas prohlidnout, ale neni takoha hruza.
Funkce ktere gmail poskytuje jsou pro me idealni a myslim si je to nejlepsi freemail jaky je :-) - dle me.

Dalsi vyhoda je, ze jej muzu pouzivat pro komunikace prej jabber i kdyz nemam na PC nainstalovaneho zadneho klienta.
Dalsi vyhoda je vyuziti Ajaxu na celen gmailu, takze je cely gmail dost rychly.

No proste - nemuzu si stezovat. Jsem jednim ze spokojenych uzivatelu :)
Z@chi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DarkLady 26. 4. 2007 12:36

Mám Gmail také. Přijde mi to jako obyčejný mail. Nic extra. Kromě toho, že to je zároveň jabber a spoustu dalšího. Chápu ale, že uživatele Seznamu a Cetrumu nijak neoslní
+ 23.6.2007
DarkLady
Junior

Odeslat příspěvekod speedy 26. 4. 2007 13:53

Jeste jednou se vrati k tem "slozkam". Kdyz jsem zkousel ty labely v ceske mutaci Gmailu "stitky". Tak po kliknuti na definovany stitek jsem si sice zobrazi dany email podle predem nastaveneho filtru:

"Treba z adresy @osel.cz prirad stitek Osel, ale ovsem zprava zustane ve slozce Dorucena posta, takze hromady posty ve slozce dorucena se nezbavim, je to tak a problem to bude delat pri vstupu do emailu treba pres mobil? Myslim orientace v poste.

Jeste se zeptam je lepsi na pouziti v terenu java gmail nebo primo pristupovat pres prohlizec v telefonu. Jde mi o mnozstvi prenesenych dat?
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 26. 4. 2007 14:07

porad mi hazi legitimni emaily do spamu. to je nesrovnatelne horsi, nez kdyby mi hazel spam mezi dorucenou postu... dost me tim stve.
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 4. 2007 14:08

to speedy:
Je to tak, jak jsi napsal. Prostě Gmail používá trochu jinou filozofii přístupu.

Přes mobil do schránky přestupuji přes speciální rozhraní po ně určené (info), a jo to bez problémů. Nové maily jsou odlišeny tučně, takže jsou na první pohled identifikovatelné. Pro minimalizaci datového toku doporučuji používat Operu Mini.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Harper12 26. 4. 2007 14:46

JIV píše:no takto, mne vyhovuje ale na mobile som ho neskusal, tam mi staci icq, chodim na neho len z PC a co sa tyka tyka toho porovnavania gmal x nase free maily to sa neda porovnavat (napr centrum je ako ceska posta - dnes poslete zitra dorucime), su to smejdy a stracaju maily..ale zase gmail je dost nadhodnoteny podla mna


mno tak to nevim co mas za centrum, ale ja jak poslu tak to ihned prijde. Za to u gmailu mi to trvalo 15 minut nez se to rozhoupalo.
Harper12
Junior

Odeslat příspěvekod Gappa 26. 4. 2007 15:06

Gmail používám cca. 3 roky a jsem maximálně spokojen.

Filozofie služby je trochu jiná, pravda, ale jakmile se člověk rozkouká, tak je to bezvadné.

Štítky na první pohled nenabízejí nic lepšího, než složky, snad se zdají být i horšími (složky ve složce, vytvářím si stromovou strukturu), ale zkuste si jeden mail dát do více složek - ejhle, nejde, co?

Osobně považuji štítkování za geniální věc. Příjde mail od známého, ke kterému má automaticky nastavený štítek, že je od něj, přečtu, zjistím, že to nějaké vtipné video, oštítkuji např. jako "Fun", příjde-li od něj něco pracovního, oštítkuji jinak atd.

Náhledy doc, rtf, xls, pdf souborů? Vím, není ono (nyní ovšem lze otevřít jako Google Document v jejich web Office), ale někdy stačí jen v rychlosti nahlédnout a o možnosti otevřít pdf tam, kde není nainstalován Reader je k nezaplacení.

Samozřejmostí jsou zmenšeniny obrázků, které jsou v mailu jako přílohy, dobrý je také flashový přehrávač mp3, kdy se vlastně streamuje přímo z mailu - nemusím to stahovat, stačí jen kousek poslechnout a vím, jeslti to za to stojí, nebo ne.

Možnost vybírat poštu přes POP3 z ostatních účtů také příjde vhod.

Spam filtr je také velice účinný - dostávám cca. 2500-3500 spamů měsíčně, proklouzne cca. 30 do měsíce, což není špatný výsledek.

Maily na gmail chodí opravdu velice rychle, české freemaily (seznam, centrum) jsou daleko pomalejší (má vlastní zkušenost).

Gmail má ale své mouchy:
- nemožnost přidat .exe soubor jako přílohu - což je diskutabilní, někdo může považovat za výhodu, někdo nevýhodu
- občas padne, ale obvykle stačí počkat 10-15 minut a vše běží
- někomu mohou chybět funkce (určitě budou :)
- určitě je jich daleko víc, momentálně mě nenapadají

Tím chci říct, že nejsem fanatický obhájce (to je dnes ale docela v módě), jsem zkrátka s touto službou spokojený, mám ji rád, ale nikomu ji nevnucuji - co mi je po tom, kdo používá jaký (free)mail či klient.

Toť vše :)
Gappa
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků