[amatér] Jak na WiFi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Machi 30. 4. 2007 16:33

Zdravím, mám doma takovou malou síť, které velí 4portový ADSL router Edimax. K němu jsem si pořídil WiFi AP OvisLink 5450 a teď mám problém.

AP jsem zapojil do Edimaxu a na notebooku normálka vidím bezdr. síť, jenže při pokusu o připojení to hodí chybu (WV Ultimate). Jelikož něco takového zkouším prvně v životě, tak vůbec netuším, jak to nakonfigurovat. V manuálu v Ovisu píšou, že musím klienta nastavit na ssid 11, takže nevím, jestli tam nemůže být problém...

Díky moc za jakékoli nakopnutí.
Naposledy upravil Machi dne 30. 4. 2007 16:57, celkově upraveno 1
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapi 30. 4. 2007 16:56

Mozna by nebylo spatne kdyby jsi i napsal jakou chybu ti to hodi.

Zkontroloval bych jestli je dostatecny signal a taky jestli nemas na tom AP zapnuty MAC filtr nebo neco podobneho. A take jestli treba nemas pustene DHCP na AP i na routeru mohlo by se to hadat. Takze zkus popsat chybu a pak se spise neco uvidi.

Jinak predpokladam, ze to asi nebude 45 portovy router,ze? :wink:
kapi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 30. 4. 2007 17:02

kapi: Jasne, 4 porty. Takze hodi to proste chybu System Windows se nemuze pripojit, zadne cislo, nic. Filtr na MAC adresy je vypnuty, ale DHCP je zapnute na obou a predpokladam, ze kdyz vypnout, tak na AP (ted jsem tak ucinil a zadna zmena)
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 1. 5. 2007 07:29

Tak jsem se teda nakonec spojil (stačilo na AP nastavit client a ad hoc), jenže jsem sice připojení, nicméně svou domácí síť v ntb a ntb na stolníp PC nevidím. Musí se nastavovat ještě nějaké další věci? Díky...
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P.V.-KILLER 1. 5. 2007 07:58

Nastav si na vsech stejnou pracovni skupinu. A procti si poradne manual k AP nekdy tam je zakazane ze se nama videt do mistni site takzvane to blokuje.
A tak bylo predpovezeno :-)
P.V.-KILLER
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 1. 5. 2007 08:05

P.V.-KILLER: Pracovní skupina je všude stejná a v manuálu nic takového není, myslím, že už to bude spíš problém systému na ntb :(
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 1. 5. 2007 09:48

Tak jsem povypínal DHCP na AP i routeru, nastavil AP i ntb pevnou IP a už jede LAN, jen se snad ze zásahu vyšší moci nemůžu připojit na ntb k internetu :(
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 1. 5. 2007 17:15

Tak ještě edit, snad už mi někdo pomůže:

Zde je schéma sítě:
Obrázek

No a při tomto nastavení, které je zde napsáno se na notebooku (Windows Vista Ultimate) prostě nemůžu připojit. Chvilku fungovala LAN, ale pak se něco změnilo a konec, nic. Internet každopádně nefungoval vůbec. Vypadá to tak, že síť normálně vidím, připojím se k ní, ale neobjeví se žádné počítače v LAN a tudíž samozřejmě nefunguje ani zbytek.

Tady jsou screenshoty z nastavení ADSL routeru:
Obrázek
a WiFi AC:
Obrázek
Obrázek

Toho, kdo mi pomůže roblém vyřešit budu opravdu uctívat... Díky moc
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapi 2. 5. 2007 07:49

Takze jako prvni bych radeji vypnul na tom routeru ten Dynamic route RIP2-B jestli to teda neni a dale bych na wifi AP nastavil mod klient Infrasructure a mozna bych tak na test vypnul WEP mozna je nekde zadan spatne.
Jinak pokud ti spojieni WiFi jde ale nejde ti pouze Internet tak se podivej na notebooku na nastaveni sitovky( Start > Ovladaci panely > Sitova pripojeni na jmeno sitovky pravym a vlastnosti) jeslti mas v protokolu TCP/IP nastavenou i vychozi branu na IP adresu ADSL routeru a taky servery DNS.
kapi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 2. 5. 2007 15:15

Takže jsem nastavil Client - AD Hoc, pevnou IP atp. a jede to v pořádku i s WEP, jenom pořád nefunguje ten Internet. Velmi zajímavé je, že když pingnu třeba google.cz, tak tam vyletí jeho DNS server i jeho IP, ale potom už odezva žádná :(

Mám potuchy, že to bude nastavením gatwayů atp.
U AP mám nastaven gateway na 192.168.1.1
U routeru taky na 192.168.1.1 a ve Wifi v ntb mám připojení k DNS i Gateway 192.168.1.1, tak nevím, jestli je to v pořádku (připojení přes kábl tak jede)...
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapi 2. 5. 2007 17:00

No ono to co mas nastaveno na AP nerozoduje dulezite je mit spravne nastavenou branu na routeru a pak na PC u PC co sjou za routem by to ovsem podle tveho nakresu mela byt IP adresa 192.168.0.1 taktez i DNS, ale to jiz neni nezbytne. Predpokladam, ze v tomto bude tvuj problem.
kapi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 2. 5. 2007 17:02

kapi: Nebude, zapomněl jsem napsat, že jsem pro jistotu změjil IP z 0 na 1... Ale jak to tak vidím, tak ty dvě pitomé krabice vyhodím a koupím http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34052 a bude klid
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapi 2. 5. 2007 17:52

A z toho laptopu mas odezvy od vseho? Zkus to pingem a tak pak bych jeste zkusil tracert kde skonci kdyz budes trasovat treba centrum.cz pripadne jeslti nemas v prohlizeci nastavene proxy nebo nejakou takovou vec.
kapi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fiestak 2. 5. 2007 22:43

To Machi:

Nemělo by být AP v módu "AP"???. Mám to samé (50tku), a funguje vše.
Takhle to mám nastavený:



Nastavení Apčka:

Mode: AP
Network type: Infrastructure
IP adress: 192.168.100.XXX (adresa AP), změněná aby se mi to nebylo s druhým ovislinkem
Subnet mask:255.255 atd.
Default gateway:0.0.0.0
DHCP: Disable

Nastavení Routeru:

Žádný nemám, mám druhý ovislink ( ale 60tku), mám net přes wifinu a ani router není potřeba, dhcpčka to umí taky. Nastavení u něj nevím jelikož to provider zaheslovaný, bude podobné, ale určitě bude mít povolený DHCP


Nastavení sítových karet:

Vše přiřazeno serverem DHCP automaticky, jak LAN tak WIFI síťových karet


Mám takhle propojené 2 počítače a notebook přes domácí wifi. Všechny počítače jsou připojené k internetu a všechny se navzájem vidí v místní síti ( nutné nastavení firewallu )
fiestak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Johnno 9. 5. 2007 16:37

Ak nahodou niesom v obraze, tak sorrac. Az tak sa do toho nevyznam. Ale...
Vsimol som si ze na laptope, ktory nemozes pripojit, mas nainstalovany Windows Vista. Na mojej wifi sieti mam dva laptopy. Na jednom je nainstalovany XP a na druhom Vista. S Vistou je ten problem [mozno sa to tyka len mna :) ], ze ak som zmenil nejake nastavenie v routery, ale meno siete som nezmenil, tak som sa proste nemohol pripojit. S XP ten problem nemam. Tak som vo Viste musel odstranit uplne moju siet a nechat, aby ju zase windows nasiel. Potom som uz problem s pripojenim nemal. Neviem ci ta to posunie dalej, ale mna to posunulo.
Johnno
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků