Avast nebo Avira ?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JakubCh 5. 5. 2007 15:57

Který z těchto dvou je podle vás lepší ? Samozřejmě v free verzi. Dík
Ještě bych uvažoval o AVS......tak který ?
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 5. 5. 2007 19:08

Pokial nemas problem s EN, tak Aviru alebo AVS. Ale AV sa chovaju rozne na kazdom PC, najlepsie je skusit, ktory ti bude lepsie bezat, ktore rozhranie ti viacej vyhovuje a pod. Avast skus az nakoniec.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ozzy 5. 5. 2007 19:15

-AVS
-AVIRA
-AVAST...bych to viděl... :wink:
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.


ROBERT FROST
Ozzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 5. 5. 2007 19:17

Srovnej napr. zde: http://www.av-comparatives.org/

Ovsem zde je Avira v Professional verzi, tudiz placene. Srovnani mezi placenou a Classic zdarma: http://www.free-av.com/antivirclassic/index.html. Vyznamna tam je tedy predevsim chybejici ochrana proti spyware a adware, ale na to jsou zase jine softy (napr. SpyBot), a chybejici POP3 stit, ale kdyz uz tedy stahnes vira z mailu na lokal, tak jeho otevreni by mel zabranit samotny virovy stit.

V praci mame generalni licenci na Avast, presto zkousim prave Aviru Classic. Je fakt, ze pri rezimu, v jakem s PC pracuji, jsou virove utoky prakticky nulove, takze nejaky vyznamny rozdil mezi Avirou a Avastem, co se funkcnosti tyce, nevidim. Stahovani updatu Aviry neni nijak zvlast omezene, jak by se z te srovnavaci tabulky zdalo, jen to po kazdem zapnuti vyhodi okno, jestli bych si nechtel koupit verzi Professional.

::edit::
upraven odkaz na av-comparatives, neumoznuji prolink... prehled testu, viz sekce Comparatives, predevsim OnLine results.
Naposledy upravil Snoopy dne 5. 5. 2007 19:24, celkově upraveno 1
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baron Prášil 5. 5. 2007 19:18

jestliže používáš integrovanej firewall ve Win,tak nemá cenu řešit takový finesi,jako jestli je lepší Avira nebo Avast :?
Baron Prášil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 5. 5. 2007 19:49

Pro hraběte : mám už nahozený Zone Alarm, ale navíc sedím za routerem s hardwarovým firewalem (D-Link DIR-100), tak proto dříve ten windowsácký...víme ?? :D :D
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baron Prášil 5. 5. 2007 20:14

nová informace! chválím! Obrázek

a doporučuju Avast! Obrázek

a nejsem hrabě,jsem Baron Prášil
Obrázek
Naposledy upravil Baron Prášil dne 6. 5. 2007 07:12, celkově upraveno 1
Baron Prášil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 5. 5. 2007 21:18

Já na Avastu frčím a asi si ho nechám..po přečtení názorů a prohlédnutí těch dalších dvou...jinak, chtěl jsem spíš COMODO - víc se mi nějak líbil, ale bohužel ani po dvou dnech nastavování a čtení fór a návodů jsem nerozjel Strong DC++ a tak šel od válu...
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 9. 5. 2007 10:30

Jak vypada AVS? Vyhazuje nejaka okenka, reklamy nebo neco? U Aviry zdarma se po aktualizaci otevira okno s navnadou na koupeni Profi verze.
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků