Asus V1JP (AK037) vs F3JM (AP034)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 5. 2007 21:50

Dobry den

chcel by som kupit jeden z tychto nbkov
F3JM (AP034)
alebo
V1JP (AK037)

ktory si myslite ze by bol lepsi na kupu? popripade keby niekto mal dakto skusenosti s tymito nbkmi, ocenil by som keby prispel skusenostami do tejto diskusie

ide mi hlavne o kvalitu nbku, budem tam robit weby, spravovat sietove servery, webovu grafiku a hry

myslim ze nbky su vlastne rovnake, rozdiel je iba v grafike ( ktora je lepsia? ), v displayi a ze ten druhy ma citacku prstov ktoru mi az tak netreba ale vedel by som ju vyuzit

dakujem za pomoc

RR
anonymni

Odeslat příspěvekod Mike Wazowski 6. 5. 2007 10:15

Asi ten hlavní rozdíl bych viděl v tomto:
V1JP - Typ displeje: WSXGA, Rozlišení displeje: 1680 x 1050, je kapánek lehčí a dá se připojit na dockinu.
Každopádně by to chtělo názor někoho kdo má s uvedenými kusy zkušennosti.
Mike Wazowski
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 5. 2007 20:08

hej, ale ten F3JM vydrzi viac na baterky

je tu niekto kto ma skusentosti s tymito nbkmy?
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 5. 2007 17:21

mno nikto nic?
aspon Ceco napis tvoj nazor k tymto bukom plz
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 9. 5. 2007 20:08

Ja mam na vykonne ASUSy svoj nazor; sam mam na svoju dobu jeden z tych vykonnejsich a pravdu povediac, uz by som ho nebral...
Za 60 tisic mas o dost kvalitnejsie, odolnejsie a stabilnejsie HPcko nc8430 (cez TopConfig).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 5. 2007 20:53

jaky mas nazor na asusy? prehrievaju sa?
a kde najdem to hpcko? ( som skusal hp.sk ale nejak to tam nevem najst, myslim ten topconfig )

dik
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 9. 5. 2007 21:18

http://www.svet-it.sk, resp. hociktory diler ATComputers, ktory ma ich b2b system (najdes ich na http://www.atcomp.sk).

A nazor na ASUSy? Nedoladenost (prehrievanie, Power4Gear) a prilis vela modelov => nemoznost sustredit sa na veci (schvalne si daj http://www.asus.com - vyber krajinu, hore cez produkty daj notebooky a Product List - vyhodi ti to niekolko desiatok roznych modelov). A podpora ma tiez svoje medze.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 5. 2007 23:09

a Ceco nevies ako dlho by siel tento notebook na tu baterku ( je to ten hp, konfigurovany ako cem )
http://ekatalog.svet-it.sk/zbozi_detail ... vu=1563755

edit:
a jaka je ten vobec grafarrna?
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 9. 5. 2007 23:23

Hm... Akosi mi tam chyba Windows (VRELE ODPORUCAM, ak nejdes cisto na Linux; odpadne ti x problemov s instalaciou beznych na HP, mas podporu od HP na CELY OS, recovery media a celkom zaujimave aplikacie; od 2500 + DPH pre XP Home sa to dost vyplati a toboz pri takejto cene NB).

Byt tebou, tak tam dam radsej 120GB/5400 - je tam sanca (samozrejme nie 100%), ze dostanes disk s kolmym zapisom (vysledky ako 7200 ot.). Mas tam 20GB navyse a tych 7200 poznat skor podla tepla nez vykonu (aspon co mozem porovnat 80MB verzie). Pokial teda nelipnes na par stotinach sekundy pri nacitavani okien...

A na baterku pojde pri Office rezime (WiFi, 1/3-1/2 jas, Internet, Office) 4 hodiny (aspon na zaciatku, casom zacina kapacita klesat; tomu sa vsak nevyhnes. Brat zatial ide vyse 3/4 roka na jednu bateriu a wear level nejakych 3-5% a to sa teda s baterkou velmi nemazna).

Este je moznost pockat na Santa Rosa modely :mrgreen: Tie vsak budu stat podla mna o dost viacej a prist maju az v juli (citaj v auguste)...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2007 01:09

hej, rozmyslal som ze by som siel linux, ale asi by som zobral ten winxp ale bral by som uz pro ...
ten hdd som pozeral ze ma tych 7200 tak preto
ale asi zoberem ten 5400, podla tvojej rady

ta baterka vyzera dobre ale nenapisal si ze jaka tam je grafarna lebo to tam newem najst :)
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 5. 2007 09:49

ATi Mobility Radeon X1600 s 256MB vlastnej pamate. Testy 3DM vid techsupport ;) (ten recenzovany notas je bratov a on na tom hrava hry od vymyslu sveta; zatial sa nestazoval, ze by mu nieco neslo)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2007 15:30

inak Ceco newes ci tam je aj kamera? myslim na videokonferencie
lebo som to nenasiel ani zmienku o nej, ani na obrazku som ju myslim nevidel, tak sa racej opytam :)

edit: a ma ten book DVI a Video out?
som nasiel FireWire ale tie ostatne nie :(
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 5. 2007 16:07

Nema:
kameru
DVI (to ma maloktory notebook; vacsinou entertainment modely od taiwanskych znaciek, ktore zasa neoplyvaju az tak kvalitnym prevedenim).

Ma:
Video-Out

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2007 17:11

takze vrelo odporucas ten hp?
jake ma brat skusenosti s chladenim a hucanim?
a je ta dvd mechanika lightscribe?
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 5. 2007 17:16

Mechanika lightscribe nie je.
Chladenie a hucanie v pohode - oproti mojmu ASUSu (M6VA) o dost tichsi (a aj ten zvuk chladica je hlbsi = nepili to tak usi).

C
CeCo
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků