Zapojenie dvoch PWM fanov do jedného PWM konektoru

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Slamka 7. 5. 2007 15:11

Kúpil som si na case 90mm Arctic Cooling PWM fan. Na doske mám však len jeden PWM konektor, na CPU fan...
Podľa návodu sa dá však zapojiť aj druhý PWM ventilátor tak aby som nestratil možnosť ho regulovať a to nasledovným spôsobom:

Ako prvý zapojiť na CPU fan daný prídavný ventilátor, ktorý má na PWM konektore "rozdvojku", konektor pre zapojenie ďalšieho fanu. Do tohto konektoru sa odporúča zapojiť CPU fan..
Z tejto rozvodky ide ďalší káblel, trojpinový, ktorý sa má podľa návodu zapojiť do klasického napájania case fanu na doske... Tento kábel má už len dve žily, nie tri, ale konektor je urobený trojitý, nech sadne.

Takto zapojené dva PWM ventilátory by sa podľa návodu mali dať ovládať nezávisle, ale ja jediné čo môžem je nezávisle vidieť ktorý sa ako rýchlo otáča. Ovládam ich spoločne....

Mám to zle zapojené ja, alebo je to blbosť a nikdy to samostatne takto zapojené nemôže fungovať??
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod oh01 7. 5. 2007 15:15

Meli by to fungovat, protoze skrine Arctic Cooling Sientium ma zadni 2 vetraky spojeny do jenoho a vyvedeny jako 1 kabel.
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 7. 5. 2007 17:01

No hej, ale asi ich ovládaš súčasne, obidva fany majú rovnakú rýchlosť otáčok....
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod oh01 7. 5. 2007 19:21

Ja si to spatne precetl. Tak v tom pripade to asi nepude. Kdyz mas jeden kabel kterej ovlada 2 vetraky, tak nemuzes chtit aby se signal rozdelil- ta redukce nemuze vedet ke komu co je.

Osobne si myslim, ze to nepujde.
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 7. 5. 2007 19:36

Asi si si to zas zle prečítal... :)
Jeden fan je zapojený v PWM CPU konektore. Na jeho kábli je rozvodka do ktorého sa dá zas zasunúť PWM konektor na fan a z tejto rozvody ide ďalší kábel, klasický trojpinový, ktorý sa má zastrčiť na iný konektor fanu na doske, napríklad na Case fan...

Tým by sa malo zaručiť, že jeden ventilátor je ovládaný len cez PWM CPU konektor a druhý je (mal by byť) ovládaný tým špeci trojpinovým káblom cez konektor Case fan, aj keď je to PWM ventilátor....
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod oh01 7. 5. 2007 19:40

Jsem to porad nepochopil... Nemohl by si ten kabel (nebo co to je) celej vyfotit a hodit sem?
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 7. 5. 2007 19:44

qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 7. 5. 2007 20:00

Takže...
Zeleným krúžkom je označený PWM konektor pre zapojenie CPU ventilátora.... Tam je pichnutý môj nový case ventilátor, ktorý má rozbočku pre PWM konektor, označený červeným krúžkom.

Do tohto rozbočovača (červený krúžok) je zapojený pôvodný PWM CPU ventilátor.

Z tohto rozbočovača ide kábel, biely krúžok, ktorý je pripojený klasickým trojpinovým ventilátorovým konektorom na dosku do Case Fanu... Ten kábel som upratal medzi ostatné káble, takže nevidno ako je zapojený, ale na konci je ten trojpin. PWM je štvorpin...

A to čo je tu linka na to od qmqm je len rozbočovač na zapojenie klasického ventilátora.. Presne taký konektor je na konci toho káblika z PWM rozbočovača čo ide na dosku na case fan...

Obrázek
Slamka
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků