Pomalý internet v openSuse

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rgnatro 9. 5. 2007 09:02

Zdravím,
v openSuse 10.2 mi začal jet pomalu internet poté, co jsem přepojil počítač z kabelovky na wifi. (V obou případech to jde přes AP a router). Rychlost je OK, ale odezva je strašně pomalá (odhadem 10+ s, než se začne načítat google.cz nebo seznam.cz, pak se to už načte hned). Nebo se stránka po 10 sekundách (možná i víc) načte, ale nenačtou se všechny obrázky, resp. zase asi problém pomalé odezvy. Naopak když stahuju větší soubor, tak je rychlost přenosu celkem v pořádku.
Netuším, kde by mohl být problém. Tyto problémy se projevují v Opeře i ve Firefoxu. Na WinXP to jde normálně, takže připojení funguje.
Netušíte, co s tím?
Díky
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod _BoB_ 9. 5. 2007 09:32

Problémy s nastavním DNSky?
_BoB_
Junior

Odeslat příspěvekod rgnatro 9. 5. 2007 10:09

Je to možné, v XP to mám nastavené na automatickou konfiguraci. Šlo by rozvést, jak se to nastavuje a kde mám vzít ty hodnoty DNS, IP apod.? (Plavu v tom.) :oops:
Díky
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod _BoB_ 9. 5. 2007 11:56

DNS servery má v 99% případů poskytovatel připojení - tj. IP adresy DNS serverů získáš u něj.
Co se týče nastavení, tak Suse - že by YAST???
_BoB_
Junior

Odeslat příspěvekod rgnatro 9. 5. 2007 12:58

Vypadá to, že DNS je v pořádku, automaticky to našlo nastavení stejné jako ve windows.
Pokud zadám poprvé třeba seznam.cz, stránka mi najede za 30 sekund. Pokud http://www.seznam.cz, trvá to 15 sekund. Podruhé když jdu na tu samou stránku, už to je načtené skoro hned.
Co to může ještě zpomalovat? :roll:
Díky
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod bbob 9. 5. 2007 13:12

A jakej používáš prohlížeč? Pochybuju že máš wifi stejně rychlé jako kabel, pak můžeš mít v prohlížeči nastaveno vykreslování až po načtení stránky a tím dochází ke zpoždění. Osobně jsem taky nedávno začal testovat SUSE 10.2 s Operou a tam mi Opera připadá subjektivně rychlejší než ve WIN XP. A jsem taky na wifi.
bbob
Junior

Odeslat příspěvekod puck 9. 5. 2007 14:21

pouzivas dhcp ? ak ano, tak si pozri nastavenie dns servera a nastav ho napevno. mne to pomohlo
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rgnatro 9. 5. 2007 15:52

Jo, to sem zkoušel, ale nepomohlo to.
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod rgnatro 9. 5. 2007 15:56

bbob píše:A jakej používáš prohlížeč? Pochybuju že máš wifi stejně rychlé jako kabel, pak můžeš mít v prohlížeči nastaveno vykreslování až po načtení stránky a tím dochází ke zpoždění. Osobně jsem taky nedávno začal testovat SUSE 10.2 s Operou a tam mi Opera připadá subjektivně rychlejší než ve WIN XP. A jsem taky na wifi.
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 10. 5. 2007 06:40

No, hele, pokud je ten wifi spoj ruseny, tak tohle je presne ocekavane chovani :) Wifi spoje se slabym signalem jsou schopne protlacit relativne hodne dat, nicmene latence je casto az v desitkach vterin.

Schvalne zkus dat ping na nejakej server, napriklad seznam.cz.
Pak popripade jeste traceroute, abys vedel jestli se to neseka nekde dal po ceste.
Let_Me_Be
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _bb_ 11. 5. 2007 11:11

Podla toho co pises, tak to bude asi naozaj problem s dns. Takze
skontroluj, co mas nastavene v subore /etc/resolv.conf
a hlavne ci sa ip adresa v riadkoch, kde je namesrever zhoduje s tym co mas vo win a hlavne ci tam nemas nejaky zanzam navyse.
_bb_
Junior

Odeslat příspěvekod thegrid89 11. 5. 2007 14:07

Tenhle problém mám snad u všech linuxů (krom skvělého Slaxu), takže na linuxe seru, mají zmrvenou autodetekci, ani harddisky ntfs nenajdou, nebo najdou, ale nemám práva ani v rootu, to je fakt nemožný.
thegrid89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ford 12. 5. 2007 18:32

thegrid89 píše:Tenhle problém mám snad u všech linuxů (krom skvělého Slaxu), takže na linuxe seru, mají zmrvenou autodetekci, ani harddisky ntfs nenajdou, nebo najdou, ale nemám práva ani v rootu, to je fakt nemožný.t/quote]

kdo umi, umi. Kdo neumi, .... :D
Ford
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 5. 2007 22:28

Ford píše:
thegrid89 píše:Tenhle problém mám snad u všech linuxů (krom skvělého Slaxu), takže na linuxe seru, mají zmrvenou autodetekci, ani harddisky ntfs nenajdou, nebo najdou, ale nemám práva ani v rootu, to je fakt nemožný.t/quote]
kdo umi, umi. Kdo neumi, .... :D


Kdo neumí, tak čumí :lol:
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sir_Killer 13. 5. 2007 13:04

thegrid89 píše:Tenhle problém mám snad u všech linuxů (krom skvělého Slaxu), takže na linuxe seru, mají zmrvenou autodetekci, ani harddisky ntfs nenajdou, nebo najdou, ale nemám práva ani v rootu, to je fakt nemožný.t/quote]


No ja neviem, ale mam linux asi pol roka, naslo mi to vsetky disky ntfs, mozem na ne aj zapisovat, tento isty problem s internetom vyriesil prechod na novu verziu Ubuntu 7.04 [bohuzial nieje v mojich silach povedat vam ako sa to vyriesilo :P ] a mam aj 3d desktop a vsetko chodi...a o niesom ziadny odbornik ani som nikdy nesedel cely den za pocitacom...proste viem pouzivat google a fora na nete, nic viac....
Sir_Killer
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků