Nefunguje připojení k interentu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Holly 9. 5. 2007 20:20

Zdarím,
mam problém s internetovým připojením.
Používám antivirový program Avira AntiVir PersonalEdition Classic, který měl minulý víkend špatnou databázi virů a soubor winlogon.exe detekoval milně jako virus. Já jsem to ale netušil a stáhl nějaký antispywary a slepě je instaloval. Po nainstalování programu VCatch a po následném restartu notebooku mě ale přestal fungovat internet.
Používám připojení přes Wi-Fi. Na první pohled všechno vypadá jeko že jsem připojenej (stav připojení je: připojeno) ale nefunguje Firefox, IE, poštovní klient ani Miranda. Jediný co se záhadně připojí je Skype. Zkoušel jsem se připojit i pomocí modemu, ale to je stejnej problém.
Ping funguje pokud pinguju přímo IP adresu. Pokud pingnu adresu (třeba http://www.seznam.cz) nelze hostitele najít.
Propojení ethernetové domácí sítě funguje.
V jednom dotazu na tomto fóru jsem se dočetl abych vyzkoušel fyzicky odpojit síťové karty nastartovat Windows, restartovat a znovu je připojit (Windows by si měli vyčistit ovladače) ale to nepomohlo.
Reinstal by možná mohl pomoci, ale mám těsně před státnicama a na reinstal není čas.

Máte někdo s něčím podobným zkušenosti?
Holly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kodymko 9. 5. 2007 20:33

neblokuje pristup na interner iba nejaka aplikacia?napr ten Vcatch?
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Holly 9. 5. 2007 20:40

Je to možné ale Vcatch sem už odinstaloval a odstranil jsem i všechny záznamy z registru
Holly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kodymko 9. 5. 2007 20:47

a ini bordel to byt nemoze??skus treba kontrolu logu,mozna nejaky proces co bezi na pozadi ti to blokuje..mozna bude treba nieco fixnut..
inak uz neviem
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 5. 2007 20:54

To vypadá na nefunkční DNS servery. Když zadáš do prohlížeče přímo IP adresu, tak se stránka načte (např. http://212.80.76.3/)? Co vrací příkaz nslookup?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spider99 9. 5. 2007 20:55

zkus netsh winsock reset
spider99
Junior

Odeslat příspěvekod Holly 9. 5. 2007 21:01

když zadám do prohlížeče IP, tak se to načte ale nenačtou se obrázky a odkazy nefungují. Odpověď na nslookup je:
nelze najít název servru pro adresu ...
výchozí servry nejsou k dispozici
Holly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 5. 2007 21:06

Zadáváš DNS servery ručně, nebo jsou přidělovány automaticky? Jakého máš poskytovatele internetu? Zadej příkaz ipconfig /all a ve výpisu zjisti, zda byly DNS zadány (přiděleny).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Holly 9. 5. 2007 21:24

DNS servery jsou přidělovány automaticky.Používám menšího poskytovatele na vesnici, ale nepředpokládám že je to poskytovatelem,protože ve škole mě ve woknech net taky nefunguje a pod linuxem funguje ve škole i doma. zkusil jsem to ipconfig a nejaky DNS servry to přidělilo, ale nepomohlo to.

A nepomohlo ani to netsh winsock reset :(
Naposledy upravil Holly dne 12. 5. 2007 21:01, celkově upraveno 1
Holly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 5. 2007 21:37

Holly píše:zkusil jsem tn ipconfig a nejaky DNS servry to přidělilo, ale nepomohlo to.o/quote]
A jsou ty DNS servery přiděleny korektně?

?quote="Holly"]A nepomohlo ani to netsh winsock reset :(

Po provedení netsh winsock reset je třeba restartovat PC. Udělal jsi to?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Holly 9. 5. 2007 22:27

v tom výpisu nebylo nic o tom že by byly přiděleny nekorektně, jinak nevím jak to zjistit.
Po provedení netsh winsock reset jsem notebook restartoval. Dokonce jsem podle http://support.microsoft.com/kb/811259/cs smazal winsock z registru, ale to taky nepomohlo
Holly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 5. 2007 22:47

Můžeš ještě zkusit tyto věci:

1.) Použít nástroj WinSock XP Fix

2.) Obnovit nastavení TCP/IP protokolu pomocí příkazu netsh int ip reset c:\resetlog.txt

3.) Zkusit nastavit ručně DNS jiného poskytovatele (např. 147.32.192.250).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 5. 2007 22:58

Vím, že je to asi blbost, ale nezkoušel jsi (pokud máš WIN XP) vrátit se přes ,,Bod obnovení systému" - do doby, před vznikem problému.

V každém případě bych si zazálohoval všechna důležitá data z PC.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Holly 9. 5. 2007 23:01

jsem blbej a žádnej bod obnovení jsem za celý dva roky neudělal, takže se nemám kam vrátit :(
Holly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 5. 2007 23:06

Holly

pokud bod obnovení nemáš ve Win vypnutý, pak se vytvářejí jednou za čas automaticky.

Mrkni na to ->Start -> Nápověda a odborná pomoc -> Vrátit změny pomocí BOS .... -> Vrátit změny - vybereš datum a mrkneš, zda tam nějaký bod je nebo ne.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků