Asus V1JP (AK037) vs F3JM (AP034)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2007 17:21

oki
a este sa chcem spytat ze jake veci hp dava do bookov pri istalacke winu
lebo som pocul o nejakej zalohe disku abo co
lebo ja si zvyknem disko rozdelit na 2 casti
30 gb na win a programy a zvysok na pracu, hry a ine veci
takze ked padne win, nainstalujem iba na tu 30gb particiu a ficim dalej
taktiez si zalohujem tu particiu asi 1x za mesiac pomocou HirenBoot Cd

som pocul ze robia tie vecicky na diskoch a ze je problem to dat prec
co o tom vies u hp?
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 5. 2007 17:27

Takze:
Disk rozdelit na 2 casti podla mna nema zmysel; ale mozes to urobit (ak disk padne, tak padne vacsinou nadobro; ostatne chyby su obycajne napravitelne a nepotrebuju 2 particiu).
Zmysel by mi to davalo len pri fotkach, filmoch a pod., kde netreba zapis do registrov - ono sice uchovas "hole data", ale pri reinstale windows proste zmiznu vsetky registre uchovavajuce nastavenia a pod., takze kopec programov potom zblbne (tie proste budu musiet byt na particii s OS). Ostatne veci ti moze zalohovat pri reinstalle samotny nastroj od HP (vid nizsie), resp. ich budes ajtak mat na inom disku (kamarat ma 100GB disk na nc8430, par hier, filmov a disk plny, takze ajtak musi palit DVDcka...)

Windows sa pri HP neinstaluje - tam sa obnovi cela particia (bud nanovo, alebo sa povodne data zalohuju do specialneho priecinka a potom sa tam nahodin windows) spolu so vsetkymi ovladacmi a pod. - proste tak, ako si to dostal pri dodavke.

Recovery particia je ulozena na disku, ale da sa urobit (a vrele to odporucam) recovery DVD. To vsak nebude cistou instalackou Windows ako to poznas z pytlikovych OEM, ale znova to nainstaluje OS do stavu ako bol pri vystupe z tovarne (samozrejme aj so zalohou dat, ak si tu moznost vyberies).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2007 17:30

ta myslienka o recevery priecinku sa mi paci, to dvd si pravdaze napalim
ale ked si obnovim ten win z recovery particie, bude tam tovarensky win a co tie programy od hp? su na cd (dvd) alebo su uz priamo zahrnute vo wine?
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 5. 2007 17:36

Vsetko je zahrnute vo Windows, takze tam bude (cize tovarensky Win nie je ako ked instalujes Win z OEM CD, ale rovno s drivermi a utilitami). Akurat nieco bude uz nainstalovane (antiviry, drivery) a ine si mozes nainstalovat dobrovolne (ulozene su na disku a cez taky nastroj to tam mozes nainstalovat). To ine su vacsinou somariny ako Acrobat Reader, nejake vypalovacie programy a pod.

Ja som napr. nainstaloval vsetko a jedinu vec, ktoru som odpalil bol antivir (Norton je strasne tazkopadny). Inac sa mi celkom pozdava ten vypalovaci program (jednoduchy na bezne pouzivanie), vsetko je prisposobene pre dany notas a instalacia je predpripravena (ty len cez "Software Setup" zakliknes, ktore aplikacie sa maju nainstalovat a ono to nainstaluje vsetko samo).

Inac, s NB nedostanes media - tie si potom sam vytvoris, ako som spominal vyssie.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2007 17:42

super, paci sa mi to coraz viac a viac
dostanes k booku aj nejaku dlhsiu zaruku abo to treba dokupit?
a este sa chcem spytat si spominal ze brat na ten book, stalo sa mu ze sa mu nieco pokazilo a musel do servisu?
a este ze co sa pokazilo a ako dlho sa to riesilo?
a ci je servis aj na Slovensku ( najlepsie v kosiciach ) alebo iba v cesku

a k booku dostanes aj seriove cislo k xp s nalepkou alebo iba ten recovery priecinok?
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 5. 2007 18:11

Zaruku mas 1 rok pri nakupe na firmu/2 roky pre spotrebitela v servise platna pre EU.
Cez TopConfig sa da rozsirenie dokupit priamo (cize uz bude v baleni), alebo si ho mozes dokupit dodatocne (do 60 dni). Onsite servis plati standartne pre Europu, Stredny vychod a Afriku (tzv. EMEA), ale da sa dokupit aj globalny onsite. Ostatne urovne platia v EMEA.

Bratovi sa pokazilo viac veci; kedze vsak ma on-site, tak servis prisiel za nim. Prvy krat v oktobri 10 dni - blby displej od vyroby (neboli nikde displeje; tych je stale mierny nedostatok), potom v marci 2 dni (zacala piskat doska) a o 2 dni na to 3 hodiny (v Datalane bol neschopny technik + nieco s tym porobil, lebo znova zacal blbnut displej; vyriesili to ludia z Posam-u do 3 hodin od nahlasenia problemu).
Ber to vsak ako skusenosti magnetu na problemy (teda mna); ostatni kamarati s nc8430 problemy nemaju a su nadmieru spokojni (4 kusy).

Servis je po celej Europe, v SR je v cca 10 mestach (Kosice urcite).

Seriove cislo samozrejme dostanes, je na nalepke na spodnej casti NB.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2007 21:45

mno este posledna otazka
co je lepsie, nakonfigurovany 8430 alebo cisty pavillion?
lebo nasiel som pavilion, a teraz sa neviem rozhodnut

budem tam aj hrat hry, aj do skoly ho nosit, pravdepodobne cez neho aj spravovat server alebo nieco take
ide mi aj o vykon, o baterku, o hry (sietovy adapter), a dost o displej

dik
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 5. 2007 22:16

Nakonfigurovany nc8430. Pavilion som na chvilu mal - ma este viacej much (piskanie), displej je slabsi (WSXGA+ na nc8430 je o dost lepsi v podstate vo vsetkych parametrov). Baterka je v nc8430 velmi schopna, na klavesnici sa pise lepsie. A grafika je tiez omnoho lepsia na nc8430 nez na Pavilione.

Vid moje stranky - je tam prispevok tak o Pavilione, ako aj o nc8430 ;)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 5. 2007 05:16

a este 2 posledne otazky :)

naco sluzia na 8430 tie 3 (gumove?) tlacitka nad (!) touchpadom ?
a je klavesnica pogumovana alebo to iba tak vyzera na obrazkoch
a vyzera ten notebook vazne tak biedne alebo to su iba take obrazky (v porovnani s asusom ma asi hp o dost horsi design)

a este ze by som si kupil batoh na ten notebook
pravdepodobne ho budem nosit aj do skolu asi raz za cas, takze by mal byt dost velky pre notebook aj knizky
dalsi rok budem chodit do septimy na osemrocnom gym., ale neviem kolko budem mat kniziek
nasiel som tento batoh : http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... stiid=8997
a kedze mas s tym bookom skusenosti, skus sa plz na ten batoh pozriet aspon na obrazku a ci sa mi tam zmestia aj nejake knizky :)

diki moc

RR
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2007 13:24

Takze:
Tri gumove tlacitka su tlacitka mysi; akurat su zdvojene (jedny pod a jedny nad touchpadom), aby si v pripade ovladania trackpointom nemal daleko na tlacitka.

Klavesnica je plastova, ale z takeho drsnejsieho plastu.

Notebook je typicky business - ziadne oracie od toho necakaj. Ale nechytaju sa tam vobec odtlacky prstov a na magneziovom veku displeja nevidno vobec skrabance. A co je hlavne, to sasi nieco vydrzi...

S batohmi na NB skusenosti velmi nemam; pouzivam brasnu. Tam je najlepsie prist s NB do predajne a vyskusat si to. Kamarat si k nc8430 vybral batoh od HP; nosi to na univerzitu a zatial spokojnost.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 5. 2007 21:33

a existuje varianta nc8430 aj s procesorom MAD Turion?
lebo neviem teraz ci by som mal zobrat Turion alevo C2D
co by si ty poradil?
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 16. 5. 2007 21:58

nc8430 je len s Intel (tak ako vsetky vykonne modely americkych znaciek).

Ja som v notasoch zaryty Intel-ak; mozno ma AMD nizsie ceny, ale Intel je podla mna stale vyladenejsi v cipsetoch a ten vykon stoji za to (navyse vraj AMD akosi nedotiahlo usporu baterii a vela ludom vydrzia notasy na platforme AMD tak 2/3 toho, co rovnaky model, akurat na platforme Intel).

Takze vrele odporucam Intel.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 5. 2007 22:01

oki, pojdem do intelu
dikes za secku pomoc
RR
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 5. 2007 21:14

mno neviem ci racej nepockam chvilu na ten 8510p
viac sa mi pozdava, aj ta podpora bluray a HDMI a dvi by nebola zla

ale zasa kolko to bude stat? ked to bude asi +2000 sk to este znesiem ale najake drasticke zmeny v cene oproti nc8430 ako napriklad 10 000 to je uz pre mna neunosne.
namate dakto spravy o 8510p?

a ceco newes ci bude konfigurovatelny ako nc8430?
anonymni

Odeslat příspěvekod CeCo 21. 5. 2007 21:22

8510p

On bude urcite stat 50000+, minimalne zo zaciatku... A bluray cenu len a len zvysi (a nie o 200 Sk).

Spravy su uvolnovane postupne, zatial posluzim len QuickSpecs. Dostupne modely a cena zatial nie su k dispozicii, jedine co sa najde na nete je pociatocna cena od 1599$ v USA, co v preklade znamena 45-50000 Sk tu v SR za zakladne konfiguracie...

C
CeCo
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků