Normalizace hlasitosti u mp3

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 12. 5. 2007 17:31

Potřeboval bych poradit jaký program použít pro normalizaci hlasitosti mp3 skladeb. Občas když poslouchám ve sluchátkách tak jak má každá skladba jinou hlasitost tak je docela blbé pořád zvyšovat a snižovat hlasitost kvůli každé skladbě. Sice jeden program mám ale to je spíše na snížení a nebo zvýšení hlasitosti ale už neumí dát všechny skladby do stejné hlasitosti. Nejlépe pokud bude freeware a kdyby byl ještě k tomu v ČJ tak se také zlobit nebudu :mrgreen: Díky :wink:
MichaelJackie.S
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 5. 2007 17:53

Např. MP3Gain.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 12. 5. 2007 17:59

r34ktor: díky :wink: O tomhle programu jsem už slyšel, jen jsem si nemohl na něj vzpomenout. Jdu to vyzkoušet.
MichaelJackie.S
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 12. 5. 2007 20:38

Jo a musíš snižovat hlasitost u moc hlasitých skladeb, ne naopak!
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 12. 5. 2007 20:47

KillerZero: a proč ne naopak? To by snad mělo být jedno jestli se snižuje či zvyšuje nebo snad ne? :roll:
MichaelJackie.S
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 12. 5. 2007 20:59

Samozřejmě neni. Protože každej digitální formát má pevně danou hranici nad kterou nejde jít. Takže pokud zesílíš ty tichý, tak budeš mít usekaný špičky a bude to zkreslovat.
Naposledy upravil KillerZero dne 12. 5. 2007 20:59, celkově upraveno 1
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 12. 5. 2007 20:59

Když hlasistost zvýšíš, tak to můžeš dostat mimo rozsah hlasitosti a budeš mí dodrbaný zvuk. Bude to přebuřené. Proto vždy jen snižovat.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J-REK 12. 5. 2007 20:59

to by ti pak chrčwlo když to zvýšíš tu hlasitost o více než je možné....záleží taky na tom jakou má ten song kvalitu
J-REK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 12. 5. 2007 21:08

KillerZero: jj, jak píšeš o té hranici to je jasný ale dejme tomu že budu zvedat např. z 85 na 90 db tak bude to zkreslení nějak znatelně slyšitelné? Podle mně by takhle malé zvýšení snad vadit nemělo...
MichaelJackie.S
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 12. 5. 2007 21:14

Podle mých zkušeností dokáže i malé zvýšení zničit zvuk. Těch 85 % nemůsí být pravdivý údaj. Nevíš co stím kdo prováděl před tebou.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 12. 5. 2007 21:18

S-Tony: tak pokud to mám stáhnuté z CD tak s tím snad nikdo nic nedělal :P No už mi program běží tak snad to dopadne dobře ale zatím co jsem poslouchal už hotové skladby tak i u velkého zvýšení u jednoho alba (bylo dost potiché) je kvalita na stejné úrovni naštěstí :wink:
MichaelJackie.S
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 12. 5. 2007 23:08

No tak to si pěknej hluchoň. Pokud je CD víc nahlas tak je to prohnaný speciálním procesorem, kterej zkreslení zamaskuje. Sice to slyšet je, a dost, ale většině lidí to nevadí. Kdežto když to uděláš ty, tak se to prostě ořeže. To musí rvát uši.
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 13. 5. 2007 07:37

Co je špatného na tom, když např. mezi 100 skladbami s normální hlasitostí má jednu s nižší hlasitostí, kterou zesílí? Navíc lze v libovolném zvukovém editoru zkontrolovat, zda nejsou špičky ořezány.
MP3Gain tuším provádí změnu bezztrátově, takže by to mělo jít kdykoliv vrátit.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 13. 5. 2007 08:53

KillerZero: přesně jak píše JendaLinda tak mi to ořezalo jen minimum skladeb a že by to bylo nějaké tragické tak to vůbec. Jinak hluchoň nejsem :mrgreen: Slyším velmi dobře :wink:
MichaelJackie.S
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 13. 5. 2007 10:14

Hm, mě vadí i to ořezání u originálních CD, jestli ti nevadí tohle tak na tom nebudeš tak dobře jak si myslíš...
KillerZero
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků