Proc jit do Linuxu na webhostingu?

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod frdqop 20. 2. 2006 15:06

Proc jit do Linuxu na webhostingu?
frdqop
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 21. 2. 2006 00:00

Třeba už jen kvůli MySQL...
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod Špidla 21. 2. 2006 07:39

Pokud nepotřebujete nějakou pouze Windows technologii, tak je UNIX jedinou rozumnou volbou pro webhosting.
Špidla
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frdqop 21. 2. 2006 08:11

a neni to pak cele obtiznejsi?
mate nejake argumenty?
frdqop
Junior

Odeslat příspěvekod jirkapx 21. 2. 2006 08:20

Obtiznejsi to muze byt prave na Windowsich - ale to zalezi v cem chces mit naprogramovany projekt/aplikaci:

PHP + MySQL/Postgresql/jakykoliv jiny SQL server = Unix/Linux server
ASP +MSSQL = MS server

Z tehle 2 moznosti mi prijde jednodussi varianta PHP + MySQL ... ale to zalezi na povaze aplikace a na programatorovi ktery to bude delat - pokud umi pouze v ASP, tak se asi nebude chtit ucit PHP :)
jirkapx
Junior

Odeslat příspěvekod doctorx 21. 2. 2006 08:39

Na linuxu je to vzdy bezpecnejsi a vykonejsi.
Mimo to na linuxu rozjedete i asp a dalsi.
Zda lze na tom provozovat i .net , nevim, zase to tak nesleduju.
Rozhodne doporucuju linuxe.
doctorx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AstorLights 21. 2. 2006 08:47

"Na linuxu je to vždy bezpečnější".

HA HA HA. :lol: :lol: :lol:
Behold, AstorLights had spoken !
AstorLights
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karpi 21. 2. 2006 08:50

Na linuxu je to vzdy bezpecnejsi a vykonejsi.

Co je to za blbost? Ty snad víš, kdo ten webhostingovej server nastavoval? Myslíš si, že ti snad zamezí Linux kopromitaci dat, když si tu aplikaci prasecky napíšeš?
Jinak k tazateli - je úplně jedno co si vybereš, vyjde to nastejno, pokud teda provozovatel nebude chtít za Windows vyšší poplatek.
Karpi
Junior

Odeslat příspěvekod bunak (novy) 21. 2. 2006 08:58

Myslim ze PHP + MySQL popripade nejaka jina DB bude jeste dlouho nejlepsim resenim. Mam moznost (resp. jsem nucen) programovat ASPX + MSSQL a musim rici ze v PHP napisete kratsi, prehlednejsi a rychlejsi kod nez v C#. A jeste vetsi hruznost dostanete pokud pouzijete Visual Studio a vse si tam jako spravny mrtvosoftak naklikate :roll: :roll:
bunak (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 21. 2. 2006 09:13

ahoj, ja delam na php & mysql, takze apache pod linuxem (doma mam i apache pod win, IIS nesnasim:-)

taky jsem musel kdysi delat v ASP + MSAccess, a bylo to peklo, nikdy vice (jen jeden projekt)... mozna to bylo tim, ze ASP moc neumim, ale proste v hlave jsem si pri programovani predstavoval ten samy kod v PHP a pak se jej snazil udelat v ASP a casto to moc neslo :) holt, nebyl bych dobry programator v ASP :D takze beru linux, php & mysql
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomcat 21. 2. 2006 10:37

Za predpokladu, ze chces delat ASP.Net ci ASP, pripadne nejakou webovou sluzbu v .Netu je Windows jedina volba. Pro PHP a MySQL si muzes vybrat. Rozdil v praxi stejne poznas jedine v tom, ze na Windows serveru se nebudou rozlisovat velka a mala pismena.
Vykonnosti a bezpecnosti bych se u hostingu neohanel. Pokud si to nedelate sami, tak to neni to prave orechove a dost tezko to jde objektivne soudit (tezko vam muze hoster vyhradit jednu masinu jen pro vas ze? :D ). Moje osobni sympatie v tomto pripade patri Linuxu, ale je to ciste subjektivni dojem. Weby jsem delal pro oboje.
"Nemůžete nikoho nic naučit. Můžete mu nanejvýš pomoci, aby to sám v sobě nalezl. " Galileo Galilei
Tomcat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 21. 2. 2006 11:55

Běžný zákazník nepozná rozdíl mezi windows a linux hostingem, z jeho pohledu je důležité pouze to, že pokud chce nahodit nějaký redakční systém (např. phprs) a k tomu známé phpbb fórum, musí hosting běžet na linuxu.
Vůbec nejde o bezpečnost, těžko zjistíte jak jsou servery nastaveny.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod aleskm 21. 2. 2006 12:08

Muzete mi nekdo vysvetlit, proc by PHP + mySQL + Apache mela byt domena Linuxu ? Mel jsem to v klidu nainstalovany a funkcni i na web serveru co bezel na Windows.
aleskm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 21. 2. 2006 12:23

Protože většina hostingových firem ti MySQL zřídí jen na serveru s Linuxem.
dejv
Naposledy upravil dejvidek dne 21. 2. 2006 12:42, celkově upraveno 1
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod aleskm 21. 2. 2006 12:41

aha, no ale to by pak forum melo znit spis "proc jit do PHP a mySQL na webhostingu ?" Takhle tu uvadite akorat zavadejici informace, ktere nic nevypovidaji o tom, proc by mel byt Linux v necem lepsi. PHP, mySQL a Apache je dostupny na obe platformy.
aleskm
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků