České radiokomunikace tiše zavedly FUP do všech variant!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jannk 5. 4. 2007 11:10

a kolik myslis, ze procent lidi pouzivajicich emaily tusi o existenci neceho jako je SMTP server? (aby si mohli o cokoliv pozadat)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod LubosD 5. 4. 2007 12:14

jannk píše:a kolik myslis, ze procent lidi pouzivajicich emaily tusi o existenci neceho jako je SMTP server? (aby si mohli o cokoliv pozadat)

Z jakých důvodů by takoví lidé měli mít potřebu se přímo spojovat s cizími SMTP servery?
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 5. 4. 2007 12:48

jsme v cyklu - viz muj predchozi prispevek ... I'm giving up
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod LubosD 5. 4. 2007 15:02

jannk píše:jsme v cyklu - viz muj predchozi prispevek ... I'm giving up

No jestli běžného uživatele považujete za majitele domény, tak se naše představy poněkud rozcházejí... a i v takovém případě nevím proč nepoužít SMTP server od ISP.
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dddmmm 7. 4. 2007 22:14

ve všeobecných podmínkách čra jsem četl že mohou jednostraně měnit všeobecné podmínky a vlastně všechno. mám to chápat tak, že když jsem si pořídil nelimitovaný ADSL bez fupu a jinech omezení, přešel k čra i s telefonem, tak mi ted jednostraně nasaděj jakousi regulaci? hodně používám rdp, a to je podle dostupných popisů regulovanej protokol.

a jít jinam? kam? volný nemá klasickej telefon, přejít k němu od čra nejde. musí se nejdřív znovu koupit linka od o2 (myslím). a jít zpět k o2? na extrém? měsíčně projedu cca 100GB. film jsem za rok stáhl možná jeden. prostě velkej datovej provoz. a když zavolám na bluetone a ptám se po adsl pro malou kancelář tak mi nabídnou adsl premium. ale regulaci já neunesu (a nesnesu).

loni jsem nechtěl neomezenej extrem telecomu za nějaký 2 tisíce, a dneska, jak to tak čtu, bych to asi bral ...
dddmmm
Junior

Odeslat příspěvekod Gooden 8. 4. 2007 00:22

Pane jo, koukám na ten titulek jak vůl a nemůžu uvěřit co nám ČRa udělala. Je to rok co používám Premium a nedokážu si už představit že bych omezoval nebo i kontroloval svůj datový limity! Zvykl jsem si aktivně používat net kdy mi hraje muzika přes Winamp takřka nepřetržitě, volám přes Skype, přádám se svou přítelkyní videokonference kde jedna hodinka spolyká něco přes 170 MB, stahuji videa na YouTube, koukám online na TV..... a ted? Když ted ČRa zavede FUP tak s O2 už nikdy nehne aby byt jen uvažoval v budoucnu o zrušení limitu u všech tarifů. Máme to jak se říká na doživotí. Koukla jsem se na stránky ČRa a zmizela tam informace o neomezeném Premiu a vidím tak dokonce agtegaci 1:50. Nezbývá než si konečně zvyknout na fakt, že v této zemi pokrok nikdy nebude a to v ničem, viz digitalizace....
Gooden
Junior

Odeslat příspěvekod Gooden 8. 4. 2007 07:59

Takže pánové, volal jsem dnes ráno na infolinku a žádné FUP a agregace 1:50 u starých zákazníku se nekoná, změna smluvních podmínek prý není možná! Pokud jde o nové zákazníky nebo pokud budete chtít přejít na vyšší rychlost tak tam už se zavádí agregace 1:50, datové limity jako takové NEBUDOU! Prý si jen díky nové smlouvě chtějí zajistit možnost postihnout zákazníka který bude permanentně zatěžovat sít v řádech několika set GB kterých je prý jen několik desítek. Tedy žádné balíčky at už 20,50,100,200 GB nebudou, vše se bude řešit individuálně. Takže jediná nevýhoda bude agregace 1:50, ale při rychlosti 4096/512 kbit/s asi nemá smysl nad tím lamentovat. Žádné info na jejich stránkách nečekejte, tato podoba jaká je je definitivní.
Gooden
Junior

Odeslat příspěvekod EllE 20. 5. 2007 23:24

Posledni vyvoj situace se ma tak ze ve smlouve maji napsani ze si vyhrazuji pravo regulovat provoz. Nicmene konkretni cisla limitu nejsou a nikdy nebudou.
C:\ format everything and everyone
EllE
Junior

Předchozí stránka