Konverze DVD

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod al.ish 11. 6. 2007 12:48

mkv je kontejner, který obsahuje video a zvukovou stopu, v zasadě to samé jako avi.
Pokud tam máš soubory VOB, tak se podle mě jedná o normální DVD a tudíž by to neměl být nejmenší problém nagrabovat.
Nicméně, troufám se říct, že v tom máš trochu hokej, tak bych doporučoval trochu nastudovat danou problematiku, viz třeba Jechovy stránky. Myslím, že by ti to pár věcí ujasnilo.
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 11. 6. 2007 13:00

2Germoe - s DVDx to delam bez problemu, DVD Shrink hlasi po 4GB ze neni misto, pokud nemas NTFS.
Ale kdyz si v tom DVD Shrinku nastavis, ze se to ma delit po 1GB castech, tak je po problemu.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Germoe 11. 6. 2007 13:01

Snažím se...
Mimochodem, mám takové podezření, že problémy dělá hlavně čtvrtý soubor (ostatní mi jdou v Pinnacle studiu otevřít, pokud přepíšu přípony na mpg, u nějaké programu to jen u tohohle segmentu píše nějaký nesmyslný čas cca. desítky hodin...)
Germoe
Junior

Odeslat příspěvekod Germoe 11. 6. 2007 13:10

Já nevím, 2.2 mi hlásí něco o neuzavřeném DVD. A nefungoval mi tam nejnovější DivX kodek, musel jsem shánět ten 5.*.*
Jenže, když jsem měl nastavení dělení po 1GB, tak jsem se nezbavil toho problémového 4. souboru.
Germoe
Junior

Odeslat příspěvekod al.ish 11. 6. 2007 13:23

Vykašli se na nějaký DVD shrink (který je i tak zastaralý) a normálně si pomocí DVD Decrypteru stáhni to DVD na harddisk (tady je návod) a pak použij program AutoGK, který intuitivní na ovládání a mělo by to s ním jít jednoduše nagrabovat.
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Germoe 11. 6. 2007 13:29

Mám takový (sice asi blbý, ale jistota je jistota...) dotaz: je potřeba to přetahování na HardDisk dělat pomocí nějakého programu (ty píšeš DVD Decrypter), nestačí to zkopírovat v Průzkumníkovi?
Germoe
Junior

Odeslat příspěvekod al.ish 11. 6. 2007 13:36

Zkus to :wink: . Ona většina DVD jsou autorsky chráněna díla a tudíž chráněná proti kopírování. DVD decrypter to umí překonat. Viz. třeba tady.
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Germoe 11. 6. 2007 14:03

Dík, přes noc nechám počítač pracovat a ráno napíšu výsledek...
Germoe
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 11. 6. 2007 16:26

Hádání o rozlišení nejspíš spočívá v tom, že DVD nemá čtvercové pixely. Skutečné rozlišení DVD je 720x576 a nezáleží na tom, jestli je 4:3 nebo 16:9. Při přehrávání na PC pak přehrávač video roztáhne na příslušný poměr stran.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Germoe 11. 6. 2007 18:22

Při přehrávání možná ano, nikoliv však při konverzi- to pak některé programy video oříznou
Germoe
Junior

Odeslat příspěvekod al.ish 11. 6. 2007 20:28

Jediné oříznutí, které většina programu dělá, je to, že zbaví video černých pruhů nad a pod obrazem (a i to si myslím můžeš zvolit). Samotný obraz ti žádný dobrý grabovací soft sám od sebe neořízne.
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 11. 6. 2007 22:18

Germoe
Věř mě i ostatním klukům, že dobře víme o čem mluvíme to video prostě víc než 720x576 nemá. Otevři si ten VOB v programech jako DGMPGDec, VirtualDubMod nebo Avidemux (soubor musí být na HDD). Ověř si parametry toho videa programy jako GSpot nebo MediaInfo. Potom sem hoď screenshoty.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Germoe 11. 6. 2007 23:38

Mám takový pocit, že jsi nečetl, co jsem napsal (nebo jsem to možná dostatečně nezdůraznil), já netvrdil, jaké rozměry má původní video, já tvrdil, že při konverzi je potřeba zadat 1024x576 a ne 720x576, protože pak ho (alespoň vetšina programů) ořízne
Germoe
Junior

Odeslat příspěvekod Germoe 12. 6. 2007 00:03

Původní video skutečně má 720x576. Zajímavé však je, že zvuk má podle MediaInfo 48KHz, jenže když jsem se pokoušel kódovat v DVDx, tak mi to nešlo a psalo to, že je zvuk 44,1KHz a že mám zadat tuto hodnotu...
Germoe
Junior

Odeslat příspěvekod jech 12. 6. 2007 06:15

Zvuk na DVD nemůže mít 44,1 kHZ. Norma opět zcela jasně mluví pouze o 48 kHz.

Každopádně jak jsem už říkal, není vůbec žádný problém udělat resize videa na 1024x576 a zkomprimovat ho libovolným kodekem. Jenže narazíš na problémy při přehrávání. Takové video totiž nepřehraje skoro žádný stolní přehrávač, jak už jsme Tě upozorňovali. A pokud zase to video chceš přehrávat jenom v počítači, tak tam není problém udělat ho 720x576 a nastavit mu AR na 16:9. Bude to kvalitnější než resize na 1024x576. Přestože jsem odpůrcem nečtvercových pixelů, tak se mi to pořád zdá jako menší zlo než zbytečný resize na vyšší rozměr.

Další problém bude potřebná velikost videa. Pro rozumnou kvalitu při rozměru 1024x576 bude zapotřebí minimálně 1,5 GB na hodinu.

Takže shrnuto - 1024x576 není vůbec žádný problém vyrobit, můžeš postupovat třeba podle mýho návodu. Ale na druhou stranu nepřinese takový video nic pozitivního oproti videu s rozměrem 720x576 a nastaveným PAR (v kontejneru i video streamu). Naopak negativa budou převažovat.

P.S. - Ujasni si také rozdíl mezi ořezem a deformací. Píšeš, že video 720x576 je oříznutý. To je přece hloupost. Je jenom natažený na výšku.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků