MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rodolfo 8. 6. 2007 16:45

Vcera sa mi pokazil SCART vystup, tak som TV prepojil cez RCA video a zrazu funguje PIP teda nahlad cez Sprievodcu nezamrzne po 4 sekundach, ale ide do nekonecna. Uz som spominal ze mam Motorolu, ako je to u Vas? Skuste to prepojit a napiste...
rodolfo
Junior

Odeslat příspěvekod minstrel 9. 6. 2007 08:16

Zda sa mi, ze s tymi useknutymi zaciatkami nahravok na niektorych programoch, co bol problem, uz nieco riesili. Mate aj Vy taky dojem?
minstrel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niio 9. 6. 2007 10:36

minstrel píše:Zda sa mi, ze s tymi useknutymi zaciatkami nahravok na niektorych programoch, co bol problem, uz nieco riesili. Mate aj Vy taky dojem?


jj aj mne to už začalo normálne fungovať, už sa to nahráva celé od začiatku
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakomp 11. 6. 2007 11:21

Dnes volal Tíkoumák , dohodli sme na termine.
Pride zajtra :-) /chcel este dnes, ale ja som nemohol/.
Kym zavolal trvalo to 14 dni... Zatial pochvala.
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod sjuzn 11. 6. 2007 14:51

minstrel píše:Zda sa mi, ze s tymi useknutymi zaciatkami nahravok na niektorych programoch, co bol problem, uz nieco riesili. Mate aj Vy taky dojem?


...jasneee, ved po 2-mesacnej urgencii sa spamätali a konecne to vyriesili.....uz bolo nacase!!! - i ked dalsie problemy stale pretrvavaju :( -t.j. mrznutie obrazu a polhodinove vypadky signalu niekolkokrat do tyzdna.....to uz je zufale :-/
sjuzn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakomp 13. 6. 2007 10:39

ZAPOJENIE:
Takze vcera to zapojil technik.
box ktory montuju sa NEDA vybrat , mal som stastie, ze som dostal prave motorolu v dodavke.
Prisiel nacas ako sme sa dohodli .... predtym este zavolal ci ozaj moze prist.
Najprv pripojil box a nastavil linku na adsl2+ /telefonicky este nieco nastavovali par minut/ a ozivil TV signal.
Prijemne prekvapenie,
Potom kedze som mal existujuce dsl-ko mi ho prehodil na magio prihlasovacie konta - opat telefonicky s kolegami .
Instalacia v pohode, obraz bezal bez problemov, internet cca 1,8Mb/s /pod 1,7 to nekleslo zatial nikdy/
Cele to trvalo cca 1 hod.

MOTOROLA BOX::
-napajaci zdroj je samostane mimo boxu - box nema co zohrievat okrem internych suciastok - davam znamku A 100 bodov

- prijemne zatial prekvapeny , je to relativne tiche / okrem hdd ale o tom nizzsie/, iba jemne vibruje? rezonuje, ale to vyriesim podlozkami z niecoho makkeho pod nozicky. - skoda ze sa nevie vznasat, vtedy je to uplne tiche.

- komplet vrchny diel je dierovani, teplo stupa hore takze ventilator co je na spodku sa ani nerozbehol /ale nemam tu horuco , severna strana bloku.../

- ovladanie a ovladac trochu neergonomicke ale da sa zvyknut . /zatial som nebol ani s jednym ovladacom spokojny uplne, alebo su velke alebo velmi male , utopene tlacidla, alebo prilis vedla seba , nelogicke usporiadanie a pod... /

Po vypnuti /komplet/, nie len do spiaceho rezimu, je bootovanie cca 3-4 min. Okamzite pozeranie tv po vypnuti boxu nehrozi....
Router nevypajam vobec - nech si drzi connect na siet stale. box asi budem ... dovod nizsie / kvoli hdd.


TV OBRAZ
- subjektivne kvalitnejsi obraz ako z UPC, ziadny duchovia, rusenie obrazu a podobne
- bez sekania, kockovania a roznych artefaktov
- nahravanie dvoch programov naraz - bezproblemov stiha

MOZNE PROBLEMY:
Problem s obrazom alebo zvukom som zaznamenal iba v tychto pripadoch:
- ak som nieco robil na routery /nastavenia a dal som ich ulozit/ vtedy na par stotin sa zastavil obraz... - nepodstatne -/ked pozeram tv nenastavujem router/

- ak som sucasne nahraval, prepol sa na iny kanal a potom opat skocil na kanal ktory som nahraval vtedy urobilo kratucke stotinkove zamrznutie ale nahravka bola napr. v poriadku iba aktualny obraz sa "sekol" na stotinku ale potom pokracoval v pohode - nepodstane

- nahravanie dvoch kanalov - naraz je OK ale sucasne s tym "blbnutie" v menu alebo prepinanie resp pokusy na prepnutie inych kanalov nie je dobry napad a "nemdopadnedobre" :-B , vtedy sekalo aj aktualny obraz aj nahravka bola "poskodena" kratucke zaseknutia obrazu , zvuku alebo oboje... - myslim ze je normalne ze to nestiha ....
Pre mna je riesenie nahravat na pozadi jeden kanal a prepinat medzi dalsimi postacujuce.

Na zavery o komplexnej kvalite , vypadkoch sluzby je este skoro. zatial nebol ziadny. za prvych 24 hod.


INTERNET:
-flatovy, v pohode vyssia rychlost ako deklarovanych 1,5Mb/s , pingy na hracske servery v pohode, PL ziadne :D

-do routeru su 2 rozne pristupove prava, v profile pre uzivatela je moznost nastavenia:
priradenia IP k MAC adrese , staticke routovanie, UPnP , presmerovania portov, otvorenia, nastavenia DMZ, nastavenie wifi , voip, dynamickeho dns. FW v kompe to ale isty ...

vzdialeny pristup na komp cez ssh , ftp , web server vsetko funkcne :-B

CO MI VADI:
- hdd sa toci neustale aj ked nic nerobi.... , to je jedine minus na ktore som dosiel, chapem ze asi zobudzat win ce a prechadzat ihned po stlaceni rec na nahravanie nie je "easy" ale ked nic nenahravam preco ho furt toci ????? :evil:
Z tohto dovodu je to obtazujuce, najma vecer pri tichom nastaveni, nic sa nenahrava , pozeram TV, ale hdd v boxe sa kruti ako o zivot .
Vadi mi to ale da sa s tym zit, toto bude asi problem kazdeho boxu z hdd, sice komp je hlucnesi, ale po vypnuti je predsa len rozdiel....
Verim ze to opravia v nejakom novom fw.

Este je co zlepsit ale inak spokojnost....
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Ray 13. 6. 2007 10:49

maniakomp píše:...Z tohto dovodu je to obtazujuce, najma vecer pri tichom nastaveni, nic sa nenahrava , pozeram TV, ale hdd v boxe sa kruti ako o zivot .
Vadi mi to ale da sa s tym zit, toto bude asi problem kazdeho boxu z hdd, sice komp je hlucnesi, ale po vypnuti je predsa len rozdiel....
Verim ze to opravia v nejakom novom fw.

Este je co zlepsit ale inak spokojnost....

Aj ked pozeras TV a nic nenahravas, ono v podstate sa nahrava vsetko, aby si mohol zastavovat a pretacat programy. Nahrava sa 90 minut, potom sa prepisuje program od zaciatku, ale nahrava dalej
Ray
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakomp 13. 6. 2007 15:11

Ray píše:
maniakomp píše:...Z tohto dovodu je to obtazujuce, najma vecer pri tichom nastaveni, nic sa nenahrava , pozeram TV, ale hdd v boxe sa kruti ako o zivot .
Vadi mi to ale da sa s tym zit, toto bude asi problem kazdeho boxu z hdd, sice komp je hlucnesi, ale po vypnuti je predsa len rozdiel....
Verim ze to opravia v nejakom novom fw.

Este je co zlepsit ale inak spokojnost....

Aj ked pozeras TV a nic nenahravas, ono v podstate sa nahrava vsetko, aby si mohol zastavovat a pretacat programy. Nahrava sa 90 minut, potom sa prepisuje program od zaciatku, ale nahrava dalej

cize ak si to dobre vysvetlujem , princip je takyto:
zapnem box, zacnem nieco pozerat a vtedy zacne nahravat na pozadi.....resp nahrava stale ak je box zapnuty poslednu stanicu co mal zvolenu.... Ak vtedy stisnem nahravanie tak v nahravke je tato stanica od doby stisnutia resp od bodu zacatia relacie /urcenej pomocou EPG?
Potom tie "mrznutia" asi suvisia aj s prepinanim stanic ....ak prechadzam vsetky stanice pomocou guide/nahlad je v pip/ nahrava stale tu co pozeram /stanica bezi na pozadi/ a po volbe novej stanbice zacne nahravat novu .....
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Ray 14. 6. 2007 05:24

Ano, presne tak
Nokia N95 8GB, Fw v30.0.018 (23.7.08), hacked
Nokia 6120c, Fw v5.11, hacked
SE P990i, hacked
Orange SPV C100, hacked
Fujitsu Siemens Pocket Loox 610BT/WLAN ako GPS navigacia, CompactFlash GPS prijimac
Ray
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nebulus 14. 6. 2007 18:18

Magio mi včera nainštalovali a vcelku fungovalo, občas pri prepnutí programu ma chvíľku sekol obraz a pri sledovaní tiež občas sekol, možno tak 1x za hodinu, podobne ako na digitálnom satelite HBO. Kvalita obrazu- trošku kockaté oproti analógu. Skrátka nič hrozného. Ale dnes spoľahlivo sekajú všetky programy cca každých 10-15 sekúnd. Hrozné :x . Nedá sa na to pozerať. Sekanie je aj na nahrávkach, ktoré sa nahrávali vo "vypnutom" stave. Na zákznickej linke mi odporučily vypnúť Magio box, ale bez nejakého efektu. Viac že nevedia pomôcť. Samozrejme nič to nepomohlo......Npomoholo ani tvrdé vypnutie routera a boxu. Keď to má takto fungovať, tak mám pocit že celé zariadenie poletí z okna, alebo ho rozmlátim kladivom >:-[] v záchvate zúrivosti.
nebulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minstrel 14. 6. 2007 22:28

Ale dnes spoľahlivo sekajú všetky programy cca každých 10-15 sekúnd. Hrozné . Nedá sa na to pozerať. Sekanie je aj na nahrávkach, ktoré sa nahrávali vo "vypnutom" stave. Na zákznickej linke mi odporučily vypnúť Magio box, ale bez nejakého efektu. Viac že nevedia pomôcť. Samozrejme nič to nepomohlo......Npomoholo ani tvrdé vypnutie routera a boxu.p/quote]


Aj mne to dnes robilo to iste, takze problem musel byt u nich a nie v magio boxe.
minstrel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ray 15. 6. 2007 05:11

Robilo to aj mne a hned ako som volal na hotline, ich prva otazka bola, ze ci volam preto, lebo mi to seka a zastavuje sa. Ze vedia o probleme a pracuju na tom. Asi o hodinu uz to bolo lepsie, potom sa to zase *****... Uvidime dnes.
Najkrajsie na celom hotline je to, ze vecer nahlasim poruchu a oni mi volaju na druhy den doobeda, ze ci to este robi. Ako keby si mysleli, ze vzdy po nahlaseni poruchy si zoberiem na druhy den dovolenku a budem cakat pre telke s ovladacom v ruke, kym zavolaju :-)
Nokia N95 8GB, Fw v30.0.018 (23.7.08), hacked
Nokia 6120c, Fw v5.11, hacked
SE P990i, hacked
Orange SPV C100, hacked
Fujitsu Siemens Pocket Loox 610BT/WLAN ako GPS navigacia, CompactFlash GPS prijimac
Ray
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakomp 15. 6. 2007 10:15

Presne ako pise Ray, vcera sekal obraz ako pisal, obcas ok obcas horsie.... cca kazdych 10-15 sekund zamrznute.
Ked som volal na hotline bol som prekvapeny ze mi to dvihol po 23 hod., fakticky som nepredpokladal ze to niekto dvihne, iba skor taka skuska ci sa dovolam ...
Problemy pretrvavali aj dnes rano ale okolo 7:00 to uz bolo ok..
Teraz je obraz ok.
Verim ze na tom maknu poriadne a nebude to robit ....
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Ray 18. 6. 2007 05:52

No, tak vcera zase zblblo Magio, totalny vypadok v BB (mozno aj inde). A druha vec je, ze zase mi blbne STB. Neviem, ci je to prehriatim, ale cca po 1 hodine sledovania mi obraz zacne stracat farby az nakoniec je ciernobiely. Musim to restartnut, potom to zase ide urcitu dobu OK. Je zaujimave, ze to robi len vystup na TV, pretoze pokial znova pozriem napr. nahraty film, ktory bol ciernobiely, po restarte je farebny. Takze pravdepodobne je na pricine nejaky video vystup. Porazi ma, ak mi zase budu menit STB, pretoze mam tam nahratych cca 30 veci a zase vsetko stratim a to len preto, lebo technici su neschopni vymenit HDD pri vymene STB :(
Ray
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ray 19. 6. 2007 05:54

Tak, asi to bolo prehriatim, pretoze som ho podlozil vrchnakmi z PET flasi a farby su OK. Uvidim este dnes. No, ale este predtym, ako som to spravil som volal na hotline a povedali mi, ze to postupia technikom. Ked som im povedal, aby nejako riesili to, ze mam tam nahratych cca 30 veci a ze Magio som si zobral aj kvoli tomu, ze su programy mozem nahravat a teraz, ak mi zase vymenia STB, vsetko stratim, odpoved bola, ze to musia riesit technici. A technici zase tvrdia, ze to riesit nemozu, lebo STB je v zaruke a HDD menit nemozu. Nech idu do certa! Ale ak som to vyriesil tym podlozenim, nic menit nechcem. Chcel som Motorolu, ta ma vraj aktivne chladenie, ale zase ci to moc nepocut? Myslim, ten ventilator.
Nokia N95 8GB, Fw v30.0.018 (23.7.08), hacked
Nokia 6120c, Fw v5.11, hacked
SE P990i, hacked
Orange SPV C100, hacked
Fujitsu Siemens Pocket Loox 610BT/WLAN ako GPS navigacia, CompactFlash GPS prijimac
Ray
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků