Legalita hudby umístěné na stránkách.

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kapr24 14. 6. 2007 22:21

Teoreticky:
Kdybych si na své stránky umístil několik *.mp3 souborů (včetně na ně navázaného flash přehrávače - http://www.jeroenwijering.com/?item=Flash_MP3_Player) a na daných stránkách prohlásil, že jsou to jen mé záložní kopie, a že kdokoliv jiný má zakázáno k nim jakkoli přistupovat - tak to bude legální či nikoliv?

Prakticky:
Myslím, že spíš ne. Moc se v tomhletom nevyznám.:(

(Každopádně díky za každou novou myšlenku či radu.)
kapr24
Junior

Odeslat příspěvekod vlastagf 14. 6. 2007 22:34

v kazdem pripade je to asi porizovani nelegalnich kopii a v tom ucel moc roli nehraje.
vlastagf
Junior

Odeslat příspěvekod Aonym 14. 6. 2007 23:28

Bude to volné nabízení nelegálních souborů stejně jako tomu tak je na torrentu, tudy cesta nevede, pokud nemáš smlouvu s OSA nebo jinou organizací...
Aonym

Odeslat příspěvekod BetaCam 15. 6. 2007 06:45

Pokud je mi známo tak dříve bylo povoleno vlastnit jednu kopii originalniho CD z důvodu zálohy. Jenže, aby si to mohl udelat musel si mít CD uplně bez ochrany, protože obcházení ochrany už se zase bralo jako nelegální věc takže se to vzájemně dost vylučovalo. Ovšem pokud by si to udělal tak jak popisuješ podle mého názoru by to porušení zákona rozhodně bylo.

1. V dnešní době už je myslim zakázáno vytvářet kopii z důvodu zálohy originalního CD

2. Pokud by si soubory umístil na Webu slo by o síření nelegální nahrávky (viz. bod 1)

3. OSA dělá takové věc které nemají logiku takže od ní můžeš čekat v podstatě cokoliv. ( Viz. Nedávno např. dostala po tlamě Presumce neviny u koupě prázdných CD DVD a dalších datovích nosičů )
BetaCam
Junior

Odeslat příspěvekod netrunner 17. 6. 2007 07:37

Pořídit záložní kopii si stále můžeš, jen při tom nesmíš obcházet technické a jiné účinné ochrany. Takže pokud si něco někde stáhneš (samozřejmě hudbu nebo film, nikoliv SW), je to zcela legální, žádnou ochranu neobcházíš (tém méně nějakou "účinnou"). Ty přece žiješ v dobré víře, že ten, kdo to ke stažení nabízí, k tomu má od vykonavatele autorských práv svolení. Nesmíš to ale už dál žádným způsobem nabízet.
netrunner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elven 17. 6. 2007 09:10

zalozni kopie je celkove trochu blbost, vyrobce ma povinnost ti zdarma poskytnout novy nosic vymenou za poskozeny (at je to software, hudebni CD, film na DVD - sam jsem si to uz vyzkousel, u Microsoftu bez problemu), software nesmite nabizet ani stahovat, hudbu a filmy nesmite nabizet, ale muzete je stahovat, kdyz je pritom nebudete sdilet ani jinak napomahat dalsimu rozsirovani

pokud chcete mit mp3 na strankach a budou zabezpecene tak, aby je nikdo nemohl stahnout, neni to sdileni ale pouziti ciziho dila u vaseho (stejne jako kdyz si na pozadi vami natoceneho videa date nejakou hudbu) a za to se plati nami zname instituci OSA tusim 200kc za song, pak muzete video nebo v tomto pripade web bez problemu jako celek zverejnit
Elven
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 17. 6. 2007 10:25

Já bych se na to vykašlal. Spousta lidí při práci na PC poslouchá svou oblíbenou hudbu a když se do toho najednou začne míchat nějaká cizí hudba ze stránek, je to přinejmenším otravné.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků