Dva 1GB moduly jedou pomaleji ?!

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Blizzards 15. 7. 2007 00:15

Dokoupil jsem si do svého staršího kompu další 1GB paměť G.Skill PC3200 2.5 3-3-6 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42451 naprosto stejnou jako tu první a zjistil jsem že se paměti přepli automaticky na 164MHz na místo 200MHz a já nevím proč?! Je to snad při této velikosti 2x 1GB normální?
Samozřejmě že jsem v BIOSu zkusil přepnout paměti manuálně na 200MHz ale při testu GoldMemory to házelo chyby. :-/

Obrázek
Obrázek

Popis mého kompu najdete níže.
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 15. 7. 2007 00:28

idú ti v Dualchannely ? máš v Biose nastavené nech bere nastaveniach pamätí z SPD ? máš occed Cpu ?
ravenman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blizzards 15. 7. 2007 00:48

ravenman píše:idú ti v Dualchannely ? máš v Biose nastavené nech bere nastaveniach pamätí z SPD ? máš occed Cpu ?e/quote]


Deska dual nepodporuje, BIOS asi načíta SPD automaticky, "occed CPU" nevím co znaména ale přetaktovaný není.

obr. BIOSU kde je nastavení procáku a pamětí automaticky.
Obrázek
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 15. 7. 2007 01:04

počuj nastav to ešte na 400 Mhz manualnych , a na otestovanie použi Memtest nie blby GoldMemory , ak aj MemTest ukáže chybu pry tých 400Mhz tak už len ich skúsiť poprehadzovať v slotoch a testovať , inak keď to budeš mať na tých 400 tak nabehni do Windows a stiahni si z netu Prime95 , a v ňom na začiatku zvoľ "Just Stress Testing" , potom v Options zvoľ "Torture Test" a v ňom "BLEND" a nehaj 6 hodim makať,ak po 6 hodinách nevypíše chybu resp.nebude žltá ikonka v trayi tak je to ok,ak aj tak nie tak skúsiť nový bios dosky
ravenman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 15. 7. 2007 02:12

Možností je více. Buď jsou ty paměti ne zcela kompatibilní, takže BIOS desky vyhodnotí frekvenci jako nižší (což se stávalo docela často u DDR Kingstonů Hyper-X CL2), tady může pomoci flash BIOSu, nebo mohou chtít vyšší napětí, než jim dodává deska (nevím jak Geil, ale Kingston ho uvádí na štítku na paměti), nebo mě jěště napadá, že ta jedna je jen 333, ale z nějakého důvodu označená jako 400.

Jede ti ta nová samostatně na 400 nebo 333 MHz?
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 15. 7. 2007 07:56

to nie je chyba ale vlastnost!
soc.754 sa tak jednoducho sprava a nepomoze ti ani nastavovanie v BIOSe ci update....

jedine OC a na tych 400DDR to jednoducho dotaktovat :wink:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blizzards 15. 7. 2007 10:21

Díky za všechny rady, něco vyzkouším a pak dám vědět. Myslel jsem že GoldMemory je nejlepší program na testy pamětí ale zkusím i ten Memtest a to ostatní.

Foto obou pamětí:
http://www.ukazto.com/img/Foto_002.png

Ten GoldMemory je fakt asi nějakej divnej, MemTest ani jedna chyba! Ještě zkusím ten Prime95, a jestli to bude taky OK tak ještě zkusím nastavit CR na 1T.
Obrázek
Obrázek
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 15. 7. 2007 12:43

CR nechaj na 2T!
prave zmena na 1T prinesie este viac problemov :wink:

odporucam tiez pohladat v starsich threadoch - riesilo sa to tu dost casto...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 15. 7. 2007 12:50

to CR vyskúšaj na 1T ,nárast priepustnosti je okolo 15 percent,väčšinou ak pc ide po nastavení CR na 1 tak by to malo byť OK , ešte to pretestuj potom ,, čo sa týka toho Goldemory on je ***** preto lebo ak testuje nepodporované pamate tak sa serie dakedy preto ho neodporúčam nikomu , veď sa pozri na identifikátor tých chýb v Goldmemory ,sú tam ?????? ani nevie rozoznať , u mňa keď ramky nepodporovali 1T vždy nešiel pc ,potreba reset biosu
ravenman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 15. 7. 2007 13:21

1T bude nastavovat zbytocne...viz starsie thready kde sa to riesilo a ten rozdiel vo vykone ee
nie je problem v tom ze by to RAM nezvladli no soc.754 je uz raz taky :wink:
pri osadeni 2och alebo 3och slotov jednoducho znizi RAM na 333MHz a na 4OO sa dostane len a len taktovanim...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 7. 2007 13:26

ravenman píše:na otestovanie použi Memtest nie blby GoldMemoryy/quote]
To je naprostý nesmysl! url=http://www.goldmemory.cz/]GoldMemory[/url] je na testování pamětí nejvhodnější dostupný nástroj, který podává relevantní výsledky.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 15. 7. 2007 13:29

s tým 15 p som čítal , u mňa v DCH keď si navolím 1T tak zápis a čítanie pamätí stúpnu o 2500 - 3000 MB/s ,čo sa týka toho GoldMemory je pravda že je presný hej , ale viem že sa stane kedy ukaze irelevantne informacie.mohol by som ihned písať konf.pc a aké kecy mi tvrdil a pritom s pamatmi nebol problém v inom pc s inou doskou
ravenman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 7. 2007 13:39

ravenman píše:s tým 15 p som čítalt/quote]
Na webu je spousta pofidérních tvrzení. Já dávám přednost informacím, které jsem si osobně ověřil.

quote="ravenman"]u mňa v DCH keď si navolím 1T tak zápis a čítanie pamätí stúpnu o 2500 - 3000 MB/s ,čo sa týka toho GoldMemory je pravda že je presný hej , ale viem že sa stane kedy ukaze irelevantne informaciet/quote]

My se ale bavíme o soketu 754, který DCh nepodporuje. Další věc je, že syntetické testy jsou dobré akorát tak na honění trika. V reálu je důležitý přínos pro konkrétní aplikace. Neméně důležitým aspektem, na který ovšem mnoho lidí nehledí, je dlouhodobá stabilita. Pokud používám produkční stroj, tak je toto hledisko klíčové.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 15. 7. 2007 13:46

to je samozrejma vec že tie mierne nárasty v tých *****ých benchmarkoch sú na honenie trika v praxi neuviditelne ,ale zasa stabilita sa dá dosiahnut aj kvalitných pretaktovaním a riadnym testovanim, a obcas aj kompromisom , ale ak s OC nema daný človek skúsenosti a chce stabilitu tak potom plati nehať to tak a nastavit výchozie hodnoty
ravenman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blizzards 15. 7. 2007 15:23

Tak jsem to otestoval v MemTestu i z CR na 1T a test proběhl úspěšně, ještě to nechám řádně otestovat v Prime95 a pokud i tam to bude po 6hodinách OK nechám to tak nastavené, pokud se časem začne chovat PC podivne vrátím to na 1T případně na 333MHz.
Jinak díky za všechny vaše rady. :wink:

Obrázek
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků