Súčasné použitie CRT a LCD

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MartinNR 31. 7. 2007 10:16

Chcel by som si dokupit nový monitor LCD a používať ho k súčasnému CRT. Má niekto skúsenosti s takýmto spojením?
Nechcem CRT vymeniť, pretože druhý monitor kupujem kvôli tomu, že potrebujem dva.
Alebo takéto spojenie sa nedoporučuje? Mal by som ich hneď vedľa seba, pripojené na jeden počítač, s jednou (širokou) pracovnou plochou.
MartinNR
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 31. 7. 2007 10:19

:? ak ti nebude vadiť ten pohľad. Budeš mať iné podanie farieb, inú uhlopriečku, iné pozorovacie uhly
armyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 31. 7. 2007 10:19

jakou mas graf. kartu, jaky OS?

Obecne by v tom nemel byt vubec zadny problem, jen pozor na omezeni XP a starsich systemu (pomale sekundarni displeje kvuli chybejici akceleraci / overlayi)

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinNR 31. 7. 2007 10:28

No však to, že to možno bude problém, iný jas, farby a tak. možno aj veľkosť písma a pod., takže oko sa bude stále prispôsobovať raz na jeden monitor potom hneď na druhý.
Preto som chcel vedieť, či s tým má niekto skúsenosti osobné.

Grafiku mám Radeon X300/X550, na WinXP. Karta má jeden VGA a jeden DVI výstup. Funguje ako 2 karty, som to skúšal pripojením druhého CRT monitora cez DVI/VGA spojku. Ale to je taký starý šunt, 14", max 800x600, preto chcem nejaký >=20" širokouhlý. Chcem to pre zobrazenie programovacieho prostredia, na druhom spustím aplikáciu, pričom na LCD budem sledovať zdrojáky. Programátori vedia - bude to podľa mňa lepšie ako sa prepínať medzi prostredím a aplikáciou.
MartinNR
Junior

Odeslat příspěvekod Actus 31. 7. 2007 10:42

MartinNR píše:No však to, že to možno bude problém, iný jas, farby a tak. možno aj veľkosť písma a pod., takže oko sa bude stále prispôsobovať raz na jeden monitor potom hneď na druhý.
Preto som chcel vedieť, či s tým má niekto skúsenosti osobné.

Grafiku mám Radeon X300/X550, na WinXP. Karta má jeden VGA a jeden DVI výstup. Funguje ako 2 karty, som to skúšal pripojením druhého CRT monitora cez DVI/VGA spojku. Ale to je taký starý šunt, 14", max 800x600, preto chcem nejaký >=20" širokouhlý. Chcem to pre zobrazenie programovacieho prostredia, na druhom spustím aplikáciu, pričom na LCD budem sledovať zdrojáky. Programátori vedia - bude to podľa mňa lepšie ako sa prepínať medzi prostredím a aplikáciou. /quote]

to mas pravdu, rozhodne je lepsie mat 2 monitory na programovanie, obzvlast pri debugovani.
ale neuvazujes ze kupis druhy monitor tiez lcd? nejaku bazarovu 15" zozenies velmo lacno
Actus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod risomas 31. 7. 2007 10:51

Ja pouzivam tiez 2 jeden starsi CRT 19" trinitron a novy LCD 20" MVPA a nie je problem. Inak bazarovy 15" lcd bude vyzerat fakt humusne a bude mat aj taky obraz.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinNR 31. 7. 2007 10:54

No to je do firmy. Sme nalomili sefa, ze nech kupi druhe monitory. Ale kolega jeden nadskrtol, ze by nemuselo byt zas tak super, mat jedno LCD a jeden CRT. Mozno ma pravdu.
A je nam luto vyradit tie CRT, lebo su relativne dobre (Philips 19"). Na zobrazenie spustenej aplikacie a pripadne prehliadaca, postoveho klienta by mohli stacit. Ide len o tie oci, ci to nebude moc neprijemne sa pozerat raz tam a raz tam.
MartinNR
Junior

Odeslat příspěvekod MartinNR 31. 7. 2007 10:56

A aký to máš presne LCD? Poraď...
MartinNR
Junior

Odeslat příspěvekod MartinNR 31. 7. 2007 10:57

To bolo pre Risomas-a...
MartinNR
Junior

Odeslat příspěvekod MartinNR 31. 7. 2007 10:59

Ozaj a tie technológie mimo TN sú o moc lepšie ako TN? Som čítal na nete, že TN má zase rýchlejšiu odozvu a kontrast.
Čo tie LCD od LG, čo majú 2000-3000:1 a 2ms? Parametre hovoria jasno oproti iným.
MartinNR
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 31. 7. 2007 11:18

technologie mimo TN maju krajšie farby a lepšie pozorovacie uhly. Odozva je dôležitá ak ide o multimediálne využitie. 2ms nie je reálna odozva a LG myslim udáva kontrast porovnatelný napr. so samsungom 700:1
armyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McEver4 3. 8. 2007 18:06

Zdravim, pouzivam take dva monitory jeden CRT a druhy LCD. Prece jen jsem si myslel ze je cas prejit na LCD a protoze jsem potreboval pro praci dva monitory tak jsem si k CRT 22" iiyama dokoupil 20" samsung 204b. Vysledek byl prekvapujici. Kdyz mate tyto dve zobrazovaci jednotky vedle sebe, zjistite jak je LCD krasne ostre a ma vysoky kontrast, ale nadruzhou stranu jak malo zobrazuje barev. Fotky jsou na CRT krasne a cerna je opravdu cerna. na LCD je cerna seda.

Jinak da se vse propojit na analogu ma CRT a na DVI mam LCD. kdyz jsem dal nove ovladace, tak ma na CRT 1600x1200 pro 100Hz a na LCD mam 1600x1200 pri 75Hz, a nemusim mit vubec dve grafiky.

Problem zacina spise u her, ktere kdyz zapnu, tak spadnou protoze nedokazi rozdelit obraz. Nebo se jeden monitor vypne a bezi hra pouze v jednom, nebo se zmeni rozliseni druheho monitoru podle nastaveni rozliseni ve hre. No proste tohle blbne.

Obrázek
McEver4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mattiash_king 3. 8. 2007 23:17

trocha OT: McEver4 na oba kusky je super pohlad(kolega tak slape na dvoch 17tkach, CRT a LCD), za kolko si splasil tu iiyamu ?
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janper 3. 8. 2007 23:46

Miroslav Pragl píše:jakou mas graf. kartu, jaky OS?

Obecne by v tom nemel byt vubec zadny problem, jen pozor na omezeni XP a starsich systemu (pomale sekundarni displeje kvuli chybejici akceleraci / overlayi)

MP


si si tym isty? da sa o tom niekde docitat? mam k notebooku pripojeny druhy monitor a dost intenzivne ho aj vyuzivam na akcelerovane ulohy. ak by bola pravda co pises, tak by to bolo dost zle...
janper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niky 4. 8. 2007 08:35

Miroslav Pragl píše:jakou mas graf. kartu, jaky OS?

Obecne by v tom nemel byt vubec zadny problem, jen pozor na omezeni XP a starsich systemu (pomale sekundarni displeje kvuli chybejici akceleraci / overlayi)

MP


Co to znamena? Muj sekundarni displej rozhodne neni pomaly. Naopak, muzu na nem delat vse co na displeji aktivnim. Prehravat TV, filmy atd.
Niky
Niky
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků