"opacny" napajeci kabel na 230V k PC

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 4. 8. 2007 18:59

existuje nejaky opacny napajeci kabel nez normalni trikolik k PC?

normalni mam na mysli tento:
Obrázek
kabel1

ci tento:
Obrázek
kabel2

ja vsak shanim tento:
Obrázek
fotomontaz

jde mi o to abych z UPS mohl napajet i jine spotrebice (napr repraky, externi diskove pole ... mikrovlnka, lednicka, pracka, fritak .. no dobre to uz si delam srandu :lol: ) jenze moje UPSka ma jen vyvody na "pocitacove" kabely (viz kabel2)
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 4. 8. 2007 19:04

No nevím. Ale neměl by být problém si takový kabel "spíchnout" na koleni.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 4. 8. 2007 19:57

wojta píše:No nevím. Ale neměl by být problém si takový kabel "spíchnout" na koleni.o/quote]

mnojo, to je mi jasny. ale to prave nechci, fakt nemam naladu neco sroubovat, me to v lepsim pripade zabije, v tom horsim odrovna PC :-/
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 5. 8. 2007 06:41

Něco takového jsem ještě prodávat neviděl. Pokud si na stavbu netroufáš sám, zkus požádat někoho, kdo tomu rozumí. Je nutné správně propojit všechny 3 vodiče.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McEver4 5. 8. 2007 07:26

takovy kabel se neprodava a nikdy taky prodavat nebude. Protoze zapojenim takoveho kabelu do zazuvky znikne holy vodic na kterem je faze 220V.

to uz zrovna muzes strkat hole draty primo do zasuvky.
McEver4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maverick 5. 8. 2007 07:40

Prosimtě a kde by vzniknul? Když už tak fáze ano ale ne zapojená :P

BTW pro tazatele- když se ti nechce dělat kabel tak sis měl koupit APC cyberfort- ten má klasické zásuvky :mrgreen:
Maverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 5. 8. 2007 07:41

Ale prdlajs, McEver4, špatně jsi to pochopil. To, co má kolega Zvedavec1 na mysli, je zcela v pořádku. Jenomže se to, bohužel asi nevyrábí.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 5. 8. 2007 07:46

McEver4 píše:takovy kabel se neprodava a nikdy taky prodavat nebude. Protoze zapojenim takoveho kabelu do zazuvky znikne holy vodic na kterem je faze 220V.

to uz zrovna muzes strkat hole draty primo do zasuvky.

promin, ale ty sis ten fiktivni kabel poradne neprohlidl nebo nepochopil. Zadny holy vodic tam neni. Ten holy konektor (samec - na obrazku vpravo) se zapoji do PC zdroje nebo do UPS a vznikne ti tim normalni kryta zasuvka (samice - na obrazku vlevo)
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 5. 8. 2007 07:53

Maverick píše:Prosimtě a kde by vzniknul? Když už tak fáze ano ale ne zapojená :PP/quote]

juju, viz Pytlikova a ma odpoved

BTW pro tazatele- když se ti nechce dělat kabel tak sis měl koupit APC cyberfort- ten má klasické zásuvky :mrgreen:n/quote]


OT: achjo. porad si nemuzu zvyknout na to ze v internetovych diskuzich obecne da tazatel nejakou radu a pak 2/3 lidi do nej rejpe.

Nene nazev tohodle Topicu neni Existuje UPS s klasickyma zasuvkama? nebo mam vlastne byt rad, ze se to zatim nestrhlo ve flame Ktera UPS je lepsi?

Skoda, ze jsem jeste na zadnem phpBB foru nevidel aby autor Topicu mel ve svem tematu moderatorsky prava.
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 5. 8. 2007 07:56

McEver4 píše:... to uz zrovna muzes strkat hole draty primo do zasuvky.

Na to mam doma tohle: :mrgreen:
Kód: Vybrat vše
http://www.artlebedev.com/everything/vilcus/
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maverick 5. 8. 2007 08:10

Jákepak rejpání- j to jen fakt co tazatel musí pochopit- nechce tu zásuvku udělat, dobře,neprodává se a tak má smůlu, ale jedna varianta je mít cyberforta a jelikož jsem tady neviděl tuto zmínku tak jsem si dovolil napsat to sem, to ti tak vadí? Až budu rejpat tak to poznáš :P
Maverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 5. 8. 2007 08:23

Maverick píše:Jákepak rejpání- j to jen fakt co tazatel musí pochopit- nechce tu zásuvku udělat, dobře,neprodává se a tak má smůlu, ale jedna varianta je mít cyberforta a jelikož jsem tady neviděl tuto zmínku tak jsem si dovolil napsat to sem, to ti tak vadí? Až budu rejpat tak to poznáš :Pg/quote]
Nene nevadi mi Tva odpoved, spis jsem si postezoval tak obecne, konkretne jsem mel na mysli jine tema kdy se tazatel ptal na nejaky Fanless zdroj do 3000Kc a vsichni se do nej obuli, ze Fanless zdroj je kravina, ze mu shori at si radsi koupi zdroj s tichyma vetrakama.

Diky tedy za zajem a odpoved ale UPC Cyberfort vim, ze je na trhu. :)
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paulxp 5. 8. 2007 08:38

Ale ozaj ako to uz niekto spominal, ten kabel si vyrobit a mas pokoj.
Zbehnut do elektra, kupit si zasuvku na 250V/16A (taku ako sa dava na predlzovaci privod). Neviem coho sa obavas, poziciat si skusacku aby si vyskusal ci je to dobre zapojene. Proste FAZOVY vodic ma byt v lavej zdierke, zapamatas si to tak ze ked sa postavis k zasuvke (na stene) tak na tej strane kde mas srdce je aj faza :)

Obrázek
Obrázek

P.S : obrazky su z cias kedy sa pouzivalo oznacenie 220V , musel som to napisat lebo ako elektrikarovi mi to neda :D
Amatéri postavili LOĎKU , profesionáli postavili TITANIC
Amatéri urobili LINUX (tm) a profesionáli WINDOWS (tm)
Paulxp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 6. 8. 2007 09:18

Pokud se tedy budeš pouštět do stavby sám, platí to, co napsal Paulxp.

Kup si kabel č. 2 (z prvního příspěvku), odstřihni nepotřebný konektor a nahraď ho zásuvkou, např.:
Obrázek
Potřebný kabel lze získat i ze starého monitoru s napevno namontovanou šňůrou.

Ještě doplním barevné značení vodičů:
- fázový (L) - hnědá nebo černá
- nulový pracovní (N) - modrá
- ochranný (PE) - zelenožlutá

Ve spojích musí být opravdu dobrý kontakt, jinak se mohou objevit problémy.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků