Notebook do 30 000,- pro Autocad, 3dStudio, Archicad...

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod daidalos 18. 8. 2007 21:46

Zdravím!

Dostal jsem za úkol vybrat pro sestřenici notebook. Cena by měla být kolem 30-ti tisíc, ale samozřejmě čím levnější, tím lepší.
Využití NTB by bylo hlavně na software typu Autocad, Archicad, Photoshop (sestřenka studuje architekturu), prohlížení webu a sem tam i nějakej ten filmeček. Máte někdo nějaké nápady/zkušenosti?

Taky by mě zajímalo, jak je to se zárukou, s počítačem se bude hodně cestovat, takže asi žádný Acery...

Předem moc děkuju za vaše návrhy!
daidalos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 18. 8. 2007 22:00

MNo predem se zastanu Aceru . uz vydali nove rady a vypadaji lip. I tak bych je ale nekoupil :D

Pouziti notebooku na CAD a photoshop? Hezka sebevrazda :) zvlaste uvazim-li ze barevne podani a velikost/rozliseni je mizerne. Cili mrknul bych po nesem s WSXGA+ rozlisenim - nejlepe vychazeji asi HP, ale cena bude asi vyssi.

Lepsi varianta by byla notasek s DVI a pouziti externiho monitoru. Jinak urcite CoreDuo nebo Core2Duo a 1, lepe 2GB RAM (daji se dokoupit). :)

Zaruka je bezne 2 roky s tim ze oprava musi byt provcedena do 30dnu - notasek se posila nekam na opravu. Jedinou vyjimkou je Dell, ktery dava NBD zaruku, opravi notebook nasledujici pracovni den na miste u zakaznika.

Podobne sluzby se daji u ostatnich vyrobcu priplatit, je to ale otazka par tisic, dell ji dava standardne.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45994

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48141

nejvice se mi ale zamlouva 2GB pameti v kombinaci s 2,2GHz Core2Duo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45995
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 19. 8. 2007 11:07

Gruppe:
Musim ta opravit s tou zarukou...

Zaruka u velkych americkych znaciek je standartne 1 (lacnejsie modely) alebo 3 (drahsie modely) rokov.
NBD servis je uz aj pri niektorych Delloch (najma lacnejsich) cisto za priplatok (t.j. standartne je klasicka reklamacia v servise) a NBD zasa ponukaju aj dalsi vyrobcovia (Lenovo, HP, Fujitsu-Siemens).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod daidalos 19. 8. 2007 11:18

CeCo:

Jeden rok? V ČR je snad povinná 2-letá záruka?
daidalos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 8. 2007 11:33

CeCo: jeste upresnim tebe :)

NBD servis v CR se dava k tzv. multimedialnim domacim modelum typu Inspiron ci novinkam Vostro. Je to vcelku velky bonus uvazim-li, ze v Nemecku se za ni plati :) Zaruky platne v USA me nezajimaji, ceske zastoupeni si diktuje podminky a ceny k notebookum sve, tak jako Nemecke, Britske atd atd...

Spise u tech lacinejsich JE NBD STANDARDNE :)

At jsem konkretnejsi, tak napr takove ty domaci multimedialni hracky:

Dell Inspiron 1501 - 2roky NBD, 3roky za priplatek +1900,-
Dell Inspiron 6400 - 2roky NBD, 3roky za priplatek +1900,-
Vostro 1000 - 1rok NBD, 2 roky NBD priplatek +cca 600,-
Vostro 1400 - 1rok NBD, 2 roky NBD priplatek +cca 800,-
Vostro 1500 - 1rok NBD, 2 roky NBD priplatek +cca 1000,-
Vostro 1700 - 1rok NBD, 2 roky NBD priplatek +cca 1200,-
(cca protoze prepocitavam z hlavy cenu bez DPH na cenu s DPH)

Latitudy uz se mi vazne vypisovat nechce :D holt maji moooc config na vyber :)
A jak uz jsem psal, podobnou zaruku muze mit i u jinych znacek, ale musi za ni doplatit (nemaly peniz) :)

daidalos: neboj, u vseho mas 2letou zaruku :) kdyz je uvedeno jeden rok, plati pro tebe rozsirene podminky zaruky a pak ty obyc. Pozor, kdyz nakupujes na firmu je to jinak, tam plati dohoda mezi tebou a prodejcem/vyrobcem, vetsinou je zaruka jeden rok.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 19. 8. 2007 12:08

Gruppe:
Vdaka za upresnenie... V poslednom case ma Dell v ponukach taky bordel ze az. Napr. M1330 predava uz takmer 2 mesiace, ale notas je stale vo vyvoji a z liniek nezisiel jediny kus...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod daidalos 19. 8. 2007 12:21

Co říkáte na tohodle drobečka?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44724
daidalos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vincent 19. 8. 2007 20:28

má sdílenou grafiku. Autocad to zvládne, sám v něm často dělám a mám taky grafiku sdílenou, ale nevím jak ty ostatní programy. S vykreslováním něčeho složitějšího ve 3D by to už mohlo mít problémy.
Vincent
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 8. 2007 23:07

CeCo: ee chybka - XPS M1330 uz ma pres mesic znamy ze Slovenska doma :) cili nevim kde by byl problem s prodejem :) Samotneho me prekvapilo ze jsem se o nem sotva dozvedel a uz mi o nem psal ze ho ma doma :) Uz mi posilal i spokojeny mailik s foteckama a srovnanim s jeho predchozi XPS :)

CR stranka je takhle ,,zmatena,, odjakziva :)

daidalos: hmmm nejkaky duvod proc ti ty z vyse zmminenych nevyhovuji? CoreDuo na 1,6 neni nic moc rychlik na 3D - vim z vlastni zkusenosti, bral bych co nejvykonnejsi CPU na co mas :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 19. 8. 2007 23:14

Gruppe:
Hm... Tak to je teda velmi zaujimave; ja som totiz spominane info pocul priamo od Dellakov...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 8. 2007 23:17

No nekecam, bude-li o to nekdo hodne stat, muzu ty fotky i pohledat :) :) :) Vzhledem k tomu ze na Slovensko to jde stejnym kanalem jako do CR nepredpokladam ze byho sehnal nejak ,,podpultem,, ci jak :)

Ale jestli rozdavali nejake predprodukcni vzorky zdarma tak si jdu do Prahy k Dellu stoupnout hned do fronty :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Macker 19. 8. 2007 23:30

Nic v zlom ale na Acad notebok ? (sesternici sa moc nechce ucit:-) co?). Na pro pracu s photoshopom min 2G ram (samozrejme oto co snim chce robit).

Kupit si notebook pre architekta je asi ako kupit si limuzinu na pracu na farme, asi tak.

Ale ked uz silou mocou notebook tak s dvi a na to aspon min 19" monitor domov, alebo kupit si 17" notebook v pripade ked uz nieje na monitor.

Zostava by mala byt min Intel C2D, 2G Ram, a nie sharovana grafika aspon niaka z vlastnou ramkov.
Mac Pro 2 x Intel Xeon Quad Core 3.0G, 8G DDR, 750G HDD, ATI XT1900 512MB + 23" Apple Cinema HD Dispay + 15" Apple MacBook Pro Intel Core 2 Duo 2.33G, 3G DDR, 250G HDD, SuperDrive, ATI X1600 256MB DDR, Mac OS X Leopard + Apple iPhone 3G.
Macker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whiskies7777 20. 8. 2007 15:50

Nejlepsi je si konfigurovat svou vlastni sestavu na
Kód: Vybrat vše
www.vbi.cz

treba tuhle:
Kód: Vybrat vše
Compal FL90 15.4'',S-ATA-II,SuperMulti,GF 8600GT 256MB Santa Rosa Limited Edition: 15 073,-
  Intel® Core™ 2 Duo Processor T7500, BOX 2.20GHz, 800MHz FSB, 4MB L2: 7 373,-
  Kingston 1 GB 667MHz PC2-5300 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM: 1 053,-
  Kingston 1 GB 667MHz PC2-5300 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM: 1 053,-
  Hitachi Travelstar 5K250 160GB,2.5'',S-ATA,8MB,5400ot.,PMR: 2 501,-
  WiFi Intel® Next-Gen Wireless-N Adapter 4965 A/B/G/Draft-N, PCI-E Mini Card: 755,-
  Compal Bluetooth modul pro řadu HGL3x/HEL8x/FL9x: 350,-
  Zákonem stanovené poplatky: 262,-

--------------------------------------------------------------------------------

  Notebook celkem:  28 420,-
  Notebook celkem včetně DPH:  33 820,-
[/code]

sice je to bez windows ale co si budem rikat kdo v dnesni dobe na original WINDOWS
samozrejme si muzes zkusit nakonfigurvat svou vlastni sestavu ale tahle se mi zda dosti výkonná.
Ta grafická karta je pro naakou tu grafiku jak delana, vlastne je to nejlepsi karta v teto cenove kategorii.
Samozrejme pokud budes chtit vykonny notes musi tam byt Core 2 Duo ktere je v ohledu na vykon lepsi nez AMD ( cili AMD nebrat ani za nic) AMD ma vyssi spotrebu a mensi vykon oproti INTELU (Core 2 Duo).
Kdyby jeste naaky nejasnosti sem tu :mrgreen:
whiskies7777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubisv 20. 8. 2007 16:09

Ahoj Obecne lze rict, ze dulezita je grafika, LCD Display a velka pamet. Uz jsem jich par daval dohromady pro CADare, takze si myslim ze bych moh poradit dobre.
Pod XPckam a Ti bude stacit Giga na Vistu uz budou potreba 2.
Uz tu nekdo zminoval HP, kdybys na ne chtel slevu tak se ozvi na ICQ 56653805. Ale nedoporucoval bych je Dell ma za min penez vic muziky.
Na procesoru az tak nezalezi ale ja bych doporucil Core 2 Duo 7200.
Pamet 1GB, druhy giga muzes kdykoli dokoupit a mozna Ti to v CZC nebo alze vyjde levneji a dat pamet do notasu je jednodus nez do stolniho. Na CAD potrebujes SXGA+ nebo UXGA LCD display.
Na cad by se mozna i hodilo mit sirokouhy tedy WSXGA+ nebo WUXGA ale nekteri CADari je nemaji radi(fakt nevim proc).
Doporuc svy sestrenici at si k tomu koupi i nejaky LCD aspon 19ku klidne i za 6 tisic (kamaradi si chvali Fujitsu Siemens a Xerox LCDcka).
Pokud by sis vybiral z levnejsich tak FSC Amilo nebo ASUS G1 nebo ASUS G3. Z drazsich najdes slusny modely u Dellu a Lenovo. Vynech urcite SONY Vaio! Mym favoritem je DELL Latitude D520 ten Ti v plnej palbe vyjde na nejakych 35 tis s DPH a to za to stoji. Mozna bych se i zkusil zeptat nekoho z kamaradu jestli jim v praci nenabizeji Delly se slevou 20% jako benefit (vedle materskeho Dellu tohle delaji treba DHL, EDS nebo Exstream) takze kdybys mel stesti a netrval na super tasce a vsech moznych mysich a CDckach, tak by se dal sehnat i za 30. za 35 tis uz se da sehnat i D820ka nebo novejsi D530 a D830. Navic Delly maji i pomerne libivej Design. Posledni veci je ze na Dellech skutecne ten Autocad jede hodne svizne a jeste se mi nestalo ze by nektery z CADaru mi za Dell vynadal. Jediny s cim maji problem je obcas zvukovka...
kubisv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sterivap 20. 8. 2007 16:19

Na cadové aplikace je každá obrazovka malá.....když s ním bude cestovat, je pro každou ženskou každá obrazovka velká....
Nejlepší je subnotebook a k tomu nějaké alespoň 24 palcové "plátno"....asi bude muset rodina "přitlačit"....pochybuju, že bude ve vlaku (no tam by to ještě možná šlo-i když v českém vlaku bych raději nevytahoval ani kalkulačku natož noťas) nebo autobuse rendrovat nějaký projekt. Na grafice nezáleží vůbec (zato na kvalitě displeje moc), procesor hodně výkonný a minimálně 2 GB paměti. To se do 30 litrů pořídit dá-vybral bych Dell (nakonfiguruješ sám...) nebo Lenovo (škaredé ale obrovské "držáky"). Konkrétnější nebudu alebrž tady je každá rad drahá :-B :-B
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků